• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Sahabe İklimi 3 ve 4 Cilt. En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri

   Fiyat:
   190,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,8) :
   103,00 TL
   Kazancınız 87,00 TL
   34,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Sahabe İklimi 3 ve 4 Cilt. En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri
   Yazar           Muhammed Emin Yıldırım
   Yayınevi       Siyer Yayınları
   Kağıt Cilt      IVORY Şamua Kağıt - 2 Cilt Takım, Kalın Sert Citli
   Sayfa Ebat   1.110 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2019
   ISBN             3.Cilt :  9786057689061   4.Cilt  9786057689078   Muhammed Emin Yıldırım Sahabe İklimi 3, 4 Cilt En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri adlı kitabını incelemektesiniz.
   Siyer Yayınları Muhammed Emin Yıldırım ın Sahabe iklimi 3, 4 cilt En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Sahabe İklimi 3, 4 Cilt En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri
   Muhammed Emin Yıldırım

    
   Kuranı Kerim, Hz. Peygamberi (sas) bize anlatırken, kullandığı istisnai ifadelerden bir tanesi üsvetü'n-hasene"dir. Rabbimiz buyurur ki: Andolsun ki Resûlullah, sizin için, Allaha ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çok zikredenler için, (üsvetü'n-hasenetün) çok güzel bir örnektir." [1]

   Sahâbe neslini anlatan en güzel ayetlerden bir tanesi de Tevbe Sûresi'nde geçen şu ayettir: (İslâm dinine girme hususunda) öne geçen ilk muhacirler ve ensâr ile onlara güzellikle tâbî olanlar var ya, işte Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. Allah onlara, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetler hazırlamıştır. İşte bu büyük kurtuluştur." [2]

   En Güzel Örneğin, En Güzel Örnekleri" serlevhası, aslında bu iki ayetin kısa bir mesajıdır. Allah Resûlü (sas) tüm insanlığa en güzel örnek, en ideal misal, en kâmil modeldir. Elbette O (sas), kurduğu nübüvvet potasında, kendi örnekliğini, yetiştirdiği talebeler olan sahâbe üzerinden âleme yansıtacak, böylelikle onları en güzel örnekler olarak kıyamete kadar gelecek tüm mü'minlere takdim edecekti. Bu hakikatten dolayı sahâbe nesli, hiçbir zaman bizler için sadece tarihî şahsiyetler olarak kalamazlar. Onlar, dinin intikal ve muhafazasında, Allah (cc) tarafından seçilmiş, Resûlullah (sas) tarafından yetiştirilmiş bir nesildir. Öyleyse, sahâbe neslini tanımak ne sadece bir vefa ne sadece bir tarihî malumat ne de sadece geçmişe dair bir özlemin ifadesidir. Sahâbe neslini tanımak, Allah'ı, Peygamber'i, Kitab'ı, dolayısı ile İslam'ı tanımanın en doğru yoludur.

   Bu sebeple çalışmamızın başlığını En Güzel Örneğin, En Güzel Örnekleri" olarak belirledik. Program boyunca hep:  Anlatılan sahâbî efendilerimizin bilgileri keşke kitap olarak da elimizde olsa!" diyen kardeşlerimizin yoğun baskısı neticesinde bu çalışma sizlere ulaştı.

    
    
   Siyer Yayınları Muhammed Emin Yıldırım Sahabe İklimi 3-4 Cilt En Güzel Örneğin En Güzel Örnekleri adlı kitabı nı incelediniz.  
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057689061
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057689061

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.