• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set

   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Sahih-i Müslim, 5 Cilt Set
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   350,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,6) :
   187,00 TL
   Kazancınız 163,00 TL
   187.00 www.goncakitap.com.tr
   62,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Sahihi Müslim
   Yazar            İmam Kuşeyri 
   Yayınevi       Ocak Yayıncılık
   Tercüme       Hüseyin Yıldız, Hasan Yıldız, Zekeriya Yıldız
   Kağıt Cilt      Ivory Kağıt ( sarımtırak ), İlk 5 Cilt Set,  Kalın Cilt
   Sayfa Ebat   3.704 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2020
     


   Ocak Yayıncılık Sahih-i Müslim hadis kitabı nı incelemektesiniz.   
   5 Cilt İmam Kuşeyri Sahih-i Müslim kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2        YAYINCININ ONSOZU

   Yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerim ile sünnetin, İslam dininin iki temel kaynağı oldukları hepimizde malumdur. Kur'ân'ın genel hükümler taşıması nedeniyle nazil olduğunda Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) tarafından açıklanmış ve taşıdıkları hükümler belirlenmiştir. Sünnet olmadan kutsal kitabımızın hükümleri doğru bir şekilde anlaşılamaz. Hadisler bir kenara bırakılıp sadece Kur'ân ile hükmetmek, ümmetin âlimlerinin icmasıyla reddedilmiştir.
   Buhârî'nin Sahih'i malum olduğu üzere ümmetin icmâsı ile Kur'ân-ı Kerîm'den sonra en güvenilir dini kaynak olarak kabul edilmiştir. İslâm ulemasının icmâsı ile Müslim'in elinizdeki bu kitabı, Buhârî'nin eserinden sonra en sahih kitaptır.

   Yüce Allah'ın Kitabı'ndan sonra iki sahih kaynağın ikincisi olan Sahih-i Müslim, bazı Mağrib ulemasınca hadislerin sunumu ve tekrarsız oluşları nedeniyle Buhârî'nin ünlü eserine tercih edilmiştir. Bu iki değerli kaynak arasındaki temel fark şudur: Buhârî'nin ravileri kabul şartı Müslim'e göre bir kademe üsttedir. Buhârî'de raviler arasındaki görüşmenin kesinlik kazanmış olması şartı vardır. Müslim, muhaddisler arasındaki görüşme olasılığını yeterli görür.

   Nevevî'nin, Tehzîbu'l-esmâ vel-luğat'ta belirttiğine göre Müslim'in Sahih'i; tertibinin güzelliği ve rivayet zincirlerinin ziyade ve noksanlarıyla sunumu açısından öncesinde ve sonrasında benzersiz bir kitaptır. Hadis metinlerinin tekrarlarından azami ölçüde kaçınılarak metinlerde vaki olan ziyade, farklılık ve noksanlıklar okuyucuya sunulmuştur. Bu farklar ya hadisin ravi zincirinde, ya da hadislerin metninde görülebilir. Buna karşılık Sahih-i Buharı, ulemanın çoğunluğunca hadis kritiği açısından daha sahih ve fıkhî açılımlar yönünden daha yararlıdır. Hadisin ravi zincirlerindeki ince detayların sunumunda Müslim'in Sahih'i daha kullanışlıdır. Hadislerin hadis kritiği açısından mutlak olarak sıhhatleri sözkonusu olduğunda Buhârî'nin Sahih'i ittifakla öndedir.

   Müslim, on beş yılllık bir çalışma sonucu hazırladığı kitabına el-Müsnedü's-sahih el-muhtasar mine's-sünen bi nakli'l-adli ani'l-adli an Resûlillah adını vermiştir. Ama kısaca Sahih-i Müslim olarak şöhret bulmuştur. İçindeki hadisler tekrarlı olarak yaklaşık 8000 civarındadır.

   Kendisinden nakledildiğine göre İmam Müslim, eseri hakkında "Bu kitabıma koyduğum her hadisi bir hüccetle koymuşumdur. Almadığım her hadisi de bir hüccet ile almamışımdır" ve "Eğer hadis ehli iki yüz sene uğraşsalardı yapabilecekleri ancak bu benim Müsned olurdu'' dediği rivayet olunmuştur.

   En fazla kabul gören Muhammed Fuâd Abdülbâkî'nin yayına hazırladığı baskının numaralandırmasına göre 3033 tekrarsız hadis içeren Müslim'in Sahih'inin pek çok başka neşri yapılmıştır. Bizim tercümeye esas aldığımız nüsha, Sıdkî Cemîl el-Attâr'ın yayın hazırlığı ile Beyrut/Darul fıkr/2003 baskısı olup bunu tercih etmemizin nedeni şudur:
   "Kitab" denilen anakonu başlıkları ile fıkıh bablarının numaraları, Muhammed Fuâd Abdülbâkî'nin Sahih-i Müslim neşri esas alınarak Concordance denilen ve Arapçada adı el-Mu'cemu'l-müfehres li-elfâzi'l-hadisi'n-nebevi olan meşhur başvuru kaynağına uygun hale getirilmiştir. Bunun yanısıra bütün hadislerin diğer Kûtûb-i Sitte kitapları ve İmam Ahmed'in Müsned'inden tahricleri dipnotlarda verilmiştir. Müslim'in rivayetinde tek kaldığı hadisler de belirtilmiştir.

   Tercüme konusuna gelince yayıncı olarak şimdiye kadar binlerce hadis kitabının çevirilerini neşretme imkanı bulduk. Cem'ul-fevâîd min Câmi'il-usûl ve Mecmaiz-zevâîd ile Hadis Hazinesi içinde Sahih-i Müslim'in büyük bölümü zaten Türkçe çevirileri ile yer almakta idi. Bu kitaplardaki hadis metinlerini buraya aktardık. Olmayanları ise ya tercüme ettik ya da Mehmet Sofuoğlu'nun "Sahih-i Müslim ve Tercemesi" (1967-1970) baskısından istifade ettik. Elinizdeki kitabın Mukaddime bölümü tamamen Sofuoğlu Hoca'nın çevirisinden buraya aktarılmıştır.

   Eserin indeksi/ dizini Ocak Yayıncılık için oluşturduğumuz veritabanı kullanılarak dijital ortamda Word yardımı ile hazırlanmıştır. Konu başlıkları ise alfabetik bir sıra ile anahtar sözcükler yardımı ile araştırmacıların kullanımına uygun olarak listelenmiştir.


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054659425
   MarkaOcak Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9786054659425
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.