Şerhül Akaid Sadüddin Taftazani MUALLİM

Fiyat:
420,00 TL
İndirimli Fiyat (%44) :
235,00 TL
Kazancınız 185,00 TL
Havale / EFT:
227,95 TL
65,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap             Şerhül Akaid
Yayınevi        Muallim Neşriyat
Yazar            Sadüddin Taftazani
Tercüme        Hüsameddin Vanlıoğlu, Fatih Kalender, Abdullah Hiçdönmez
Kağıt  Cilt      Sarı Şamua - Ciltli, Kalın Sıvama Cilt
Sayfa  Ebat   624 sayfa - 16.5x23.5 cm.Muallim Neşriyat Şerhül Akaid kitabı nı incelemektesiniz.
Sadüddin Taftazani Şerhül Akaid kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


           
Matu?ridi alim Ömer Nesefi'nin Akaidi Nesefi veya Metni Akaid ismiyle bilinen risalenin en meşhur şerhi, Eşari Alim Sa'du?ddin Taftazani tarafından yazılmış olan elinizde ki bu eserdir. Yıllarca medreselerde özellikle Osmanlı medreselerinde okutulmuş, üzerine birçok şerh ve haşiye yazılmıştır.

Üslup olarak Ehli Sünnetin iki farklı savunma mekanizmasını esas alan Allame Taftazani Maturidi ve Eşari mezheplerini esas tutarak hak inanç esaslarını açıklamış ve kuvvetlendirmiş batıl mezheplere karşı deliller getirerek onların yanlış olduklarını ortaya koymuştur. Bazen ehli sünnet tarafından ortaya konulmuş delilleri eleştirerek doğrusunu ortaya koyarak ehli sünnet kelam anlayışına ciddi bir ölçüde katkıda bulunmuştur.

Şerhul Akaid'in medreselerde okutulmasını sağlamak ve geleneği devam ettirmek amacıyla şerh ve metin tercüme edildiği gibi, kelime anlamı olarak da tercüme edilerek içeriğin daha net anlaşılmasına katkıda bulunulmaya çalışılmıştır. Bu şekilde yapılmasının amacı daha rahat anlaşılması ve hataya düşülmesinin önüne geçmektir.

Ehli sünnetin yolundan devam etmesine ve günümüzde yeni yeni türeyen sapkın inançlara karşı, hak yolu müdafaa etmeye vesile olacak böylesi önemli bir şâheserin anlaşılması dinî bir ihtiyaçtır. İşte elinizdeki bu kitap, bu ihtiyacı bir nebze olsun karşılayabilmek için hem kelime anlamı hem de toplu anlam olarak tercüme edilerek siz değerli okuyucularımızın hizmetine sunulmuştur.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054709694
MarkaMuallim Neşriyat
Stok DurumuVar
9786054709694
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.