• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Siret Ansiklopedisi, 6 Cilt, 2.EL

   Siret Ansiklopedisi, 6 Cilt, 2.EL
   Görsel 1
   Fiyat:
   420,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,4) :
   225,00 TL
   Kazancınız 195,00 TL
   225.00 www.goncakitap.com.tr
   75,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Kitap               Siret Ansiklopedisi - 2.EL
   Yazar               Afzalur Rahman
   Tercüme          Kenan Dönmez
   Yayınevi          İnkılab Yayınları
   Kağıt - Cilt       1.Hamur beyaz kağıt - Ciltli, 6 Cilt 
   Sayfa - Ebat    3.331 sayfa - 17x24 cm
    Yayın Yılı        2003 - 2.EL, Yenişafak Gazete Baskısı


   Not. Temiz,  Eksiği Yok, Az Okunmuş.

   Not: Sadece bu ÇOK ÇOK UCUZ KELEPİR kategorisindeki kitaplar 2. El kitaptır. Diğer bölümlerdeki kitaplar sıfır ve yeni ürünlerdir.   İnkılap yayınları, Afzalur Rahman tarafından yazılan Siret Ansiklopedisi adlı kitabı incelemektesiniz.
   Siret Ansiklopedisi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


            SUNUŞ
    
   İnsan için doğru yol, Yaratıcısı ve Sahibi olan Allah’a muti bir hayat sürmektir. Böyle bir itaat da bilgi ve imana muhtaçtır. Allah Teala, lütuf ve ihsanıyla, insanı sadece kişisel çabalarıyla bu bilgiyi elde etme gibi güç bir işten esirgemiş; bu bilgiyi, insanlar arasından seçtiği peygamberlere vahyederek, onlara, çağrısını ve öğretisini diğer insanlara götürmelerini ve doğru yolu göstermelerini emretmiştir. Akıl nimetine sahip her insanın, Allah’ın gerçek peygamberini tanımasını, ona ve öğretisine inanması, itaat edip izinden gitmesi kulluğunun gereğidir.
    
   Rabbimiz Kitap’ında şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Andolsun ki, sizin için, Allah’ı ve ahreti arzu eden ve Allah’ı çok inan kimseler için Allah’ın elçisi (Rasulullah) en güzel örnektir.” (33:21).
    
   Rabbimizin bütün insanlığa hakikat elçisi olarak gönderdiği son Rasul Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellem’in hayatını her yönü, ayrıntısıyla ve Salih bir şekilde bize ulaştırılmıştır. On dört yüzyıl geçmesine rağmen, tarihteki resmi o kadar açık ve eksiksizdir ki, sanki onu gözlerimizle görmekteyiz. Hiçbir insanın biyografisi onunki kadar iyi bir şekilde muhafaza edilmiş değildir… Hayatımızın her safhasında onun rehberliğini arayabilir ve onun örnek hayatından dersler alabiliriz.
    
   Peygamberimizin sireti ( biyografisi) üzerine Türkçede yayınlanan eserler genellikle muhtasar veya kronolojik “ İslam Tarihleri” şeklindedir. Okuyucunun bunlardan pratik istifadesi hayli müşkül olmaktadır.
    
   Hicri 15. yüzyıl kutlamaları çerçevesinde Londra’da, başkanlığını Afzalur Rahman’ın yaptığı Siret Vakfı’nca yeni bir usul kullanılarak hazırlanan bu Ansiklopedinin istifadede istenilen kolaylığı sağlayacağına inanıyoruz.
    
   Encyclopaedia of Seerah’nin çevirisi olan bu eser hazırlanırken bölümler arasında yapılan takdim ve tehirlerle, bazı konularda Türkçe teyid ve tahsil yönünde faydalanılmış, adı geçen eserlere yeri geldikçe atıflarda bulunulmuştur.
    
   Bu çalışmanın hedefi, sireti kısımlara ayırarak, ayrıntılarıyla okuyucuya sunmaktır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) eğitici, hakim, kumandan, devlet adamı, tacir, aile reisi gibi her yönüyle ele alıp, getirdiği yeni dinin manasını ve etkisini incelemektir. Bu haliyle  Siret Ansiklopedisi konusunda Türkçede mükemmel bir kaynak eser olmaya namzettir. Gayret bizden, başarı ise Allah’tandır. ( inkılap yayınları, siret ansiklopedisi, peygamberimizin hayatı 6 cilt, afzalur rahman siret, 6 cilt siret ansiklopedisi fiyat , siret 6 cilt islam tarihi )
     
    

   İNKILAB YAYINLARI   İnkılap yayınları. Ahzalur Rahman tarafından yazılan Siret Ansiklopedisi adlı kitabı inceleme diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757560103
   Markaİnkılab Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757560103

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.