• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Siret Ansiklopedisi 6 Cilt

   Siret Ansiklopedisi 6 Cilt
   Görsel 1
   Fiyat:
   360,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,1) :
   205,00 TL
   Kazancınız 155,00 TL
   205.00 www.goncakitap.com.tr
   68,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Kitap             Siret Ansiklopedisi. 2,EL Temiz
   Yazar             Afzalur Rahman
   Tercüme        Kenan Dönmez
   Yayınevi         İnkılab Yayınları
   Etiket Fiyatı    360 TL 
   Kağıt - Cilt      1.Hamur - Ciltli, 6 Cilt 
   Sayfa - Ebat   3.359 sayfa - 17x24 cm
    Yayın Yılı       1988-1996


   İnkılap yayınları. Afzalur Rahman tarafından yazılan Siret Ansiklopedisi adlı kitabı incelemektesiniz.
   Siret Ansiklopedisi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


             SUNUŞ
    
   İnsan için doğru yol, Yaratıcısı ve Sahibi olan Allah’a muti bir hayat sürmektir. Böyle bir itaat da bilgi ve imana muhtaçtır. Allah Teala, lütuf ve ihsanıyla, insanı sadece kişisel çabalarıyla bu bilgiyi elde etme gibi güç bir işten esirgemiş; bu bilgiyi, insanlar arasından seçtiği peygamberlere vahyederek, onlara, çağrısını ve öğretisini diğer insanlara götürmelerini ve doğru yolu göstermelerini emretmiştir. Akıl nimetine sahip her insanın, Allah’ın gerçek peygamberini tanımasını, ona ve öğretisine inanması, itaat edip izinden gitmesi kulluğunun gereğidir.
    
   Rabbimiz Kitap’ında şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Andolsun ki, sizin için, Allah’ı ve ahreti arzu eden ve Allah’ı çok inan kimseler için Allah’ın elçisi (Rasulullah) en güzel örnektir.” (33:21).
    
   Rabbimizin bütün insanlığa hakikat elçisi olarak gönderdiği son Rasul Hz. Muhammed sallallahu aleyhi vesellem’in hayatını her yönü, ayrıntısıyla ve Salih bir şekilde bize ulaştırılmıştır. On dört yüzyıl geçmesine rağmen, tarihteki resmi o kadar açık ve eksiksizdir ki, sanki onu gözlerimizle görmekteyiz. Hiçbir insanın biyografisi onunki kadar iyi bir şekilde muhafaza edilmiş değildir… Hayatımızın her safhasında onun rehberliğini arayabilir ve onun örnek hayatından dersler alabiliriz.
    
   Peygamberimizin sireti ( biyografisi) üzerine Türkçede yayınlanan eserler genellikle muhtasar veya kronolojik “ İslam Tarihleri” şeklindedir. Okuyucunun bunlardan pratik istifadesi hayli müşkül olmaktadır.
    
   Hicri 15. yüzyıl kutlamaları çerçevesinde Londra’da, başkanlığını Afzalur Rahman’ın yaptığı Siret Vakfı’nca yeni bir usul kullanılarak hazırlanan bu Ansiklopedinin istifadede istenilen kolaylığı sağlayacağına inanıyoruz.
    
   Encyclopaedia of Seerah’nin çevirisi olan bu eser hazırlanırken bölümler arasında yapılan takdim ve tehirlerle, bazı konularda Türkçe teyid ve tahsil yönünde faydalanılmış, adı geçen eserlere yeri geldikçe atıflarda bulunulmuştur.
    
   Bu çalışmanın hedefi, sireti kısımlara ayırarak, ayrıntılarıyla okuyucuya sunmaktır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) eğitici, hakim, kumandan, devlet adamı, tacir, aile reisi gibi her yönüyle ele alıp, getirdiği yeni dinin manasını ve etkisini incelemektir. Bu haliyle  Siret Ansiklopedisi konusunda Türkçede mükemmel bir kaynak eser olmaya namzettir. Gayret bizden, başarı ise Allah’tandır.  
   ( siret ansiklopedisi 6 cilt takım , inkılap yayınları , siret ansiklopedisi , peygamberimizin hayatı 6 cilt , afzalur rahman siret , 6 cilt siret ansiklopedisi, peygamberimizin hayatı siyeri nebi set  )
    
   İNKILAB YAYINLARI
   İnkılap yayınları. Ahzalur Rahman tarafından yazılan Siret Ansiklopedisi adlı kitabı inceleme diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757560103
   Markaİnkılab Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757560103
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.