• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü

   Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü
   Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü
   Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü
   Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34) :
   33,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   33.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü
   Yazar            Şaban Özkavukçu
   Yayınevi        İz Yayıncılık    
   Kağıt Cilt       2 Hamur kağıt, Karton İnce Cilt
   Sayfa  Ebat   496 sayfa, 13,5x21 cm
   Yayın Yılı       2015   İz Yayınları Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü kitabı nı incelemektesiniz.  
   Şaban Özkavukçu Siyer Terimleri ve Deyimleri Sözlüğü kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


      Önsöz

   Bu çalışma Hz. Peygamberin yaşadığı dönem ve cahiliye döneminde geçen kelime, deyim, tabir, gelenek, eşya, kişi, künye ve benzeri terimlerin siyer ve cahiliye dönemine göre anlamlarının ansiklopedik bir şekilde tanı­tımından oluşmuştur. Bu çalışma klasik anlamda bir sözlük olmayıp belki cahiliye devri ve siyer okumaları için kullanıla­bilecek bir hatırlatma veya bir el kitabı olarak düşünülmelidir.

   Çalışma özellikle cahiliye dönemindeki tabirleri, gelenek­leri, kavramları inceleyen ve her cümlesinin kaynağının kı­saltmalarla verildiği bir çalışmadır. Yine Hz. Peygamberin hayatında kullandığı bir eşyanın isminden Hz. Peygamberle ilgili birçok kavramın gösterildiği bir çalışmadır.

   Çalışma boyunca izlenen yol, yıllar süren siyer okumala­rında karşılaştığımız kelimelerin, adetlerin, cahiliye devri ve siyerde özel anısı olan kişilerin ve birçok siyer ilkinin yer aldı­ğı kelime tabir ve deyimlerin harf sırasına göre, kaynaklarıyla birlikte düzenlenmesiyle sistemleştirilmiştir.

   Ortaya çıkan bu eser bilmediğimiz bir kelimeye bakmak için olmakla beraber özel olarak okunup her kelimeden yeni bir kitaba ulaşılabilecek bir özellik taşımaktadır. Bu sebeple kitap lazım oldukça bakılmak yerine, bakıldıkça merakın ar­tacağı bir genişlik oluşturmaktadır.

   Çalışma sırasında her madde alındığı kaynağa bağlı kalı­narak yazılmış olup, özellikle Arapça kelimelerin Türkçe 'deki farklı yazımları (okunuşları) göz önüne alınmıştır. Buna rağ­

   men birçok kelimenin yazılışı başka kaynaklarda farklı oku­ma ve yazım şekilleriyle mevcut olup son noktayı koyma gibi bir sonuç mümkün olamamıştır.
   Yine maddelerin anlamlarım değerlendirme genel itibariy­le Hz. Peygamber ve cahiliye devri tarih perspektifinden an­lamlandırmaya çalışılmış olup, bu sebeple maddelerin anlam itibariyle farklı ilim dallarına, farklı zaman ve zemine göre de­ğişiklikler arz edeceği unutulmamalıdır.
   Çalışma boyunca her türlü fedakârlığı gösteren eşim Esra ile çocuklarım Bahadır ve Furkan'a teşekkürü bir borç bilirim.
   Hata bize af O'na layıktır...


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053260424
   Markaİz Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9786053260424
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.