• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Sonsuzluk Yolculuğu

   Fiyat:
   15,00 TL
   İndirimli Fiyat (%26,7) :
   11,00 TL
   Kazancınız 4,00 TL
              Stoktan kargo

     Kitap             Sonsuzluk Yolculuğu
     Yazar            Dr. Muhammed Bozdağ
     Yayınevi        Yakamoz Yayınları
     Etiket Fiyat    15 TL
     Kağıt Cilt       2.Hamur, Karton kapak cilt
     Sayfa Ebat    300 sayfa, 14.5x21 cm
     Yayın Yılı       2013
     ISBN              9786053840589

    
   Yakamoz Yayınevi Sonsuzluk Yolculuğu kitabını incelemektesiniz.
   Muhammed Bozdağ Sonsuzluk Yolculuğu kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


      ÖNSÖZ

   Başarabileceğiniz en büyük zafer nedir? Gizemli hayatınızın ger­çek anlamını yeterince keşfedebildiniz mi? Tam olarak kimsiniz? Ev­ren ve siz neden varsınız, yeryüzünde ne işiniz var?

   Ömrünüzün en genç, güzel, özel yıllarını üç günlük dünyaya tu­tunmak için tükettiniz. Tam tutunduk diyeceğiniz sırada hayatınız bi­tecek. Nereye gideceksiniz? Ölüm kaçınılmazsa hayatın anlamını sil baştan düşünmemiz gerekmez mi? Herkesi kabrin ardında bekleyen sonsuzluk yurdu birazcık çabaya değmez mi?

   On yıl sonra Mars'a gitmesi planlanan bir astronot olsaydınız, kalbiniz her günü heyecanla saymaz mıydı? Sizi Mars hayaleti değil, hayaller ötesi cennet bekliyor. Üstelik bu dünyadan gideceğiniz, ina­nılmaz maceralardan geçeceğiniz de kesindir.

   Sonsuzluk Yolculuğu'nun yardımıyla muhteşem maceranızı âdeta görürcesine keşfedebilirsiniz. Ahiretin aşamalarından cenne­tin ihtişamına uçmanın kolay ve huzurlu yolunu bulabilirsiniz.

   Mutluluk, güven, onur, değer ve gerçek zenginlik herkes gibi sizin için de mümkündür. İçinizde engin bir duygu hazinesi taşıyorsunuz.

   Dünya elmas olsa hayatınızın değeriyle kıyaslanmaz. Mal mülk ge­leceğin küflenecek hayaletidir. Sadece servet için ömür tüketen, yaş­lanınca keyfini süremez ve hepsini gelenlerin keyfine bırakıp gider.
   Siz içinizdeki hazineye tutunmak istersiniz. Yer ve cennet sizin için, siz ise Allah için doğdunuz. Yerdeki hayat fani, cennetteki hayat bakidir.
    
   Yerlerin ve göklerin Şefkatli Sahibi', Âdem/Havva'dan yarattığı kul­larını cennet saraylarına çağırıyor. Kuzen milletler olarak dağıldığımız dünyadan birlikte cennetin coşkusuna uçabiliriz. Öyleyse hayata ha­zırlığınızı, dünya, berzah, kıyamet, sorgulanma ve cennet hayatınızı kalbinize yepyeni bir dille okuyun.

   Sonsuzluk Yolculuğu'nun ilk versiyonunu yayın hayatından çek­tik. Kitabı baştan sona yeniden, çok derin bir tahkikatla yazdık. Her konunun her sorusunu âdeta gece gündüz çabalayarak satır satır do­kuduk.

   Kur'an odaklı ve karşılaştırmalı incelemelerimiz, önceki kitapta­ki kimi görüşlerimizi değiştirdi. Meal/yorum hatalarından sıyrılıp Kur'an'ın gerçek mesajına ulaşmaya çırpındık. Kur'an'ın gaybi/gizli gerçeklere ilişkin benzetmeli/müteşabih ayetlerini âlimlerin farklı tefsir ettiklerini gördük. Arapça diline çalıştık, çok sayıda Kur'an me­alini ve kimi tefsirleri karşılaştırdık.

   Bilhassa Kur'an'ı çeviriler, tefsirler ve Arapça aslı üzerinden tet­kik ettik. Gerektiğinde danıştık. Vicdanımız ve niyetimizle, orta yola ulaşmak istedik. Böylece "Yeni Sonsuzluk Yolculuğu" ortaya çıktı.

   Okuyucuyu ayrıntıda ve tartışmalarda boğmak istemedik. Herkese, her topluma ve çağa hitap etmesi ümidiyle, yüce gerçeği kısa yoldan, kolay, anlaşılır ve hissedilir netlikte sistemleştirip sunmak istedik. Bu yolda Yüce Kur'an'a ayna yerine perde olmaktan Aziz Allah'a sığınırız. Şefkatli Sahibi'mizin bilgisizlikle işlediğimiz muhtemel kusurlarımızı affedip düzelttirmesini dileriz. Yüce Yaradan'ın sizin de keşfinizi aç­masına ve kalbinizi şefkatli sevgisiyle sarmasına dua ederiz.
   Sonsuzluk Yolculuğu'nu eleştirisiyle veya duasıyla geliştiren her­kesi minnetle selamlıyorum. Kitabın tasarım, yayım ve tanıtımını ger­çekleştiren değerli yayın ekibine, çalışma boyunca desteklerini esir­gemeyen dostlarıma, eşime ve çocuklarıma teşekkür ediyorum.

    Dr. Muhammed Bozdağ
    Çankaya/Ankara

          GİRİŞ

   Okyanusun dev dalgalarında sürüklenen bir büyük geminin güver­tesinde ansızın gözlerinizi açtığınızı düşünün. Gülüp ağlayan, savaşıp barışan, doğup ölen milyonların arasındasınız. Derken hayalet kılı­ğında gizlenen akıl sizi tanımak istiyor, yaklaşıp soruyor: "Kimsiniz? Hangi aileden ve millettensiniz? Bu gemiye nereden geldiniz, nereye gidiyorsunuz, sahibiniz kim?" Sonsuzluk Yolculuğu hayatınızın anla­mını arayan bu soruları cevaplıyor.

   Gemi, yeryüzü; yolculuk, tarih; olup bitenler de insanlık macerasıdır. Güvertenin bazı yerlerinde, Gemi Sahibi adına yolcuları rota ve yaşanacaklar hakkında uyaran bilgin elçiler görürsünüz. Gizli gelecek­ten verdikleri bilgileri kimileri dinliyor, kimileri alay edip geçiyor. Hz. Âdem'den, Hz. Nuh'tan, Hz. İbrahim'den, Hz. Musa'dan, Hz. İsa'dan Hz. Muhammed'e (asm) kadar elçiler hep aynı gerçeği anlatıyor:

   "Ölüm yokluk değil. Bu geminin şefkatli bir Sultan'ı var. Her asırda mil­yarlarca insanı alan dalgalar, onları okyanusun ardındaki ilahî huzura gö­türüyor. Kudretli Sultan'a inanır, güvenir ve yolundan giderseniz sizi üstün saraylarına çıkaracak. Yolundan ayrılırsanız alçaklardaki şeytanların ateşli esaretine düşeceksiniz. Kurtuluşunuzun yolu, her sabah heybenize peşi­nen koyduğu yirmi dört saatinizi Sahibi'nizin yolunda harcamaktır. Size elçisiyle gönderdiği Kitabındaki ilkelerine uygun bir ahlakla yaşamaktır."

   Hayatı tanıdıkça bir dizi endişeli soru zihninize üşüşür: "Ölüm­den kurtulamaz mıyım? Ölüm korkunç mu? Yok olacak mıyım? Sonu ölümse okulun, mesleğin, işin ve evliliğin ne anlamı var? Akıl ve ruh sağlığımı nasıl korurum? Maddi ve manevî zenginliğimi geliştirmenin 
   en güvenli yolu nedir? Hayatın zorluklarıyla nasıl cesaretle baş edebi­lirim? Hayatı değersiz bir paçavraymışım gibi geçirmekten nasıl kur­tulurum? Daha güzel ve huzurlu bir hayata kavuşabilecek miyim?
   Evrendeki en önemli varlıklardan biri olmayı başarabilir miyim? Yaradan beni duyuyor mu? Bana nasıl karşılık veriyor? Kaderin be­nimle ilgili hangi planları var? Acaba göklerde, meleklerin arasında benden bahseden var mı? Kabre girdiğim zaman beni kimler karşıla­yacak? Acaba utandığım geçmişi nasıl temizleyebilirim?"

   En korkunç kayba düşen en gafil zavallı ne yapar? Aklının soru­larına cevap aramaz. Kalbinin nurunu kin ve kibir kuyusunda kilitler. Bu geminin, bu yolculuğun ve Şefkatli Sultan'ın gönderdiği elçilerin anlamıyla ilgilenmez. Evrene serpilen hikmetli sanatlara kör, dilsiz, sağır bir taş gibi aklını ve kalbini kapatır. Bir dalga gelir onu da alır ve okyanusun en derin çukurundaki cehenneme düşürür.

   En büyük başarı nedir? Doğduğunuzdan beri yürümeyi, konuş­mayı öğrendiniz. Eşyaları tamdınız, yeteneklerinizi ve ilişkilerinizi ge­liştirdiniz. Kazandınız, biriktirdiniz. Turgut Özal gibi cumhurbaşkanı, Michael Jackson gibi sanatçı, Albert Einstein gibi bilimci veya Sakıp Sabancı gibi holding sahibi oldunuz.
   Sonunda, isimlerini saydıklarımızın başına geldiği gibi hepsi bitti. Müslüman, Hıristiyan, Musevi, ateist, deist, teist, Türk, Rus, İngiliz, Arap, Japon vb. çok sayıda din, dil ve ırk aynı yoldan geçip gitti. Mal, makam, şan, şöhret söndü. Yaşanan maceraların hepsi, kabirlerden geriye kalan birkaç kemik için miydi? Bu insanlar nereye gittiler?

   Oraya biriktirdiğiniz malı, makamı, şanı şöhreti götüremeyeceği-nize göre neyle gideceksiniz? Burada krallar gibiyken ya orada sonsu­za dek zincirlere mahkûm tutulursanız?

   Bu ölümlü geminin bir ölümsüz Sahibi' var. Ölümsüzlük isteyenin tek çaresi, ölümsüzlüğün Sonsuz Sahibi'ne tutunmasıdır. Hayatta Allah'ı keşfedip yolundan cennete kavuşmaktan daha değerli bir za­fer olabilir mi? Sonsuzluk Yolculuğu'nda cennetin iman ve iyilikten oluşan kolay, güzel, mutlu ve coşkulu yolunu keşfedeceksiniz.

   Sizin sonsuzluk yolculuğunuz: Tarihin tek ve en büyük sonsuzluk yol­culuğu şudur: İnsan hayata elest meclisinden başlar, anne rahmi, dün­ya, berzah, kıyamet, diriliş, hesap, sorgu ve sırat üzerinden ya cehenne­me ya da cennete ulaşır. İnsanın son durağı sonsuzluk durağıdır.
   En güzel surette, yüksek donanımda yarattığı insana Allah ruh sır­rını emanet etti. İnsan evreni kuşatma potansiyelindeki benliğiyle, bilinç, akıl, kalp, hayal, vicdan, sezgi ve keşif özellikleriyle yeryüzü­nün en özel misafiridir. Yeryüzü ve cennet insan için, insan da Allah için yaratıldı. Kader sizi de insan özünde ve suretinde seçti.

   Sonsuzluk Yoculuğu'nun ana bölümleri: Kitap 1) hayata hazırlık, 2) dünya 3) berzah 4) kıyamet 5) sorgulanma ve 6) cennet hayatı bö­lümlerinden oluşur. Her bölümde aşağıdaki ana içerikler ele alınır:

    
   1. Hayata Hazırlık: Evrenin yaradılışından doğumunuza kadar ge­çen süreçte bir yerde var mıydınız ve kimdiniz? Evrimci bilim hayatın sırrını açıklayabilir mi? Kur'an'a göre evren ve insan nasıl yaratıldı? İnsanın ruhla, meleklerle ve şeytanla ilişkisi nedir? İlk insanın yara­tılması, nesillerin planlanması, insanlık fıtratının belirlenmesi ne an­lama gelir? Bedeniniz, bilinciniz, iradeniz ve idrakiniz açısından tam olarak kimsiniz? Neden üstünsünüz ve neden yaratıldınız?
   2. Dünya Hayatı: Dünyadaki varlık amacınız nedir? Yüce Yaradan'ı tanımaya ve O'na yaklaşmaya neden çağrıldınız? Büyük görevinize hazır mısınız? Sonsuzluk Yolculuğu'nuza iman, ahlak, ibadet üzerin­den nasıl çalışacaksınız? Şeytanın cinsellik, kul hakkı ve dünya aşkın­dan oluşan üç büyük tuzağından nasıl korunabilirsiniz?
   3. Berzah Hayatı: Beden gömleğini çıkarıp göçeceğiniz geçici ber­zah hayatınız nasıl geçecek? Ölümsüzlük, beden, nefis ve ruh arasın­daki ilişkiyle nasıl açıklanabilir? Ölüme yakın deneyimler ne söyler? Ecel neden, ne zaman, nasıl uzar veya kısalır? Ölüm nasıldır, ölen öteki dünyaya nasıl göçer ve ölülerin berzahta nasıl bir hayatı vardır? Berzahta yaşayan ölüler birbirleri ve dünyayla iletişim kurabilirler mi? Amel defterleri kapanır mı, dualarınız onlara gider mi? Oradan cenneti veya cehennemi görebilirler mi?
   1. Kıyamet Hayatı: Kıyametin varlığı, şekli, zamanı hakkında ne­ler biliyoruz? Astronomi, çevrebilim, gelecekçilik ve din bilginleri kıyametin zamanına işaret ediyor mu? Kıyamet nasıl ve ne boyutta kopacak? Herkes kıyameti görecek mi? Kıyamet iyice yaklaştığında, teknoloji, toplum ve aile ahlakı ne durumda olacak? Mehdi, deccal, Hz. İsa'nın dönüşü inancını nasıl anlayabiliriz? Yecüc Mecüc, dabbe, duhan ve Güneş'in batıdan doğuşu ne anlama gelir?
   2. Sorgulanma Hayatı: Ahiret âleminde diriliş ve büyük toplan­ nasıl olur? Amel defterleri nasıl verilir? Hesaptan, sorgudan, mi­zandan, sırattan nasıl geçilir? Amel defterleri neden herkesi şaşırtın Günahlar ve sevaplar nasıl hesaplanır? Cehenneme düşmek nasıl biı dehşettir; kimler ateşe düşer?
   1. Cennet Hayatı: Son durak cennet ne kadar büyüktür? Cenneti kimler, ne şekilde girer, karşılanır ve nasıl yerleşir? Cennette isteklerinizin anında olması, en uzağı en yakın gibi görmeniz, aynı and; birçok yerde bulunabilmeniz ne anlama gelir? Cennette evlilik, aşk eşlik, çocukluk, gılman/vildan ve yeni bedenle yaratılma ne demek tir? Yeme, içme, koku, sohbet, çevre, saray, saltanat ve Allah'ı gör mek nasıl açıklanabilir?

   Sonsuzluk Yolculuğu'nun her bölümünde hayatınızın en önemi sorularına ilginç ve şaşırtıcı incelikler içeren cevaplar bulacaksınız.

   Aziz Yaradan'ın Yüceliğini yeniden keşfedeceksiniz. Kalbiniz temizlen dikçe sevgiyi, şefkati, heyecanı derinden hissedeceksiniz. İnsan ola rak doğduğunuz için sevinç duyacaksınız. Hazır mısınız?

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053840589
   MarkaYakamoz Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786053840589
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.