• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Sünen-i Mücteba

   Fiyat:
   300,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47) :
   159,00 TL
   Kazancınız 141,00 TL
   53,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Sünen-i Mücteba
   Yazar           İmam Nesai  
   Yayınevi       Ocak Yayıncılık
   Tercüme       Hüseyin Yıldız
   Kağıt Cilt      Ivory Kağıt ( sarımtırak ), 5 Cilt Set,  Kalın Cilt
   Sayfa Ebat   2.904 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2019    


   Ocak Yayıncılık İmam Nesai Sünen-i Mücteba Tercümesi kitabı nı incelemektesiniz.   
   5 Cilt Süneni Mücteba kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Yayınevi olarak 2011 yılında es-Sünenü’l-Kübrâ’sını neşrettiğimiz meşhur İslam âlimi Ebû Abdirrahman Nesâî’nin Kütüb-i Sitte’nin üyelerinden olarak kabul edilen ve hacim olarak ondan daha küçük olan Sünen diğer adıyla es-Sünenü’l-Müctebâ ya da es-Sünenü’l-Müctenâ adlı değerli çalışması, 5758 hadis-i şerif ihtiva etmektedir.

   Okuyucuların seviye ve ihtiyaçları doğrultusunda eksik olan birkaç kriter göz önünde bulundurularak yayına hazırlanan eser, hadis araştırması ve kaynak gösterme gibi konularda esas alınan Concordance ya da Arapça adıyla el-Mu’cemu’l-müfehres li-elfâzi’l-hadîsi’n-Nebevî adlı kitabın referans kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir.

   Her sayfanın altında o hadisin ana bölümü ve o bölüm içindeki bâb numarası verilmiştir. Bununla birlikte Sünen’in tamamı üzerinde müstakil inceleme ve değerlendirme yapmış olan Elbânî’nin rivayet yollarına dair verdiği hükümlerin yanısıra, dipnotlarda hadisin diğer Kütüb-i Sitte kitaplarında geçen hadislerin numaraları belirtilmek suretiyle tahricleri de yapılmıştır.

   YAYINCININ ÖNSÖZÜ

   Bize yol gösterici olarak Yüce Kitab'ını indirmekle büyük bir nimet bahşeden Aziz ve Kerim olan Allah'a hamd olsun. Peygamberlerinin en üstün ve sonuncusu olan elçisi Muhammed'i (sallallahu aleyhi vesellem) bize göndermekle bu nimetini mükemmel kıldı. Onu birlikte gönderdiği Kitab'ını açıklayıcı ve hikmet sahibi eyledi. Hayatı boyunca sarfettiği söz ve fiilleri ile risâlet görevini hakkıyla ve eksiksiz olarak yerine getirdi. Müslümanlara düşen ise O'nun davetine icabet edip çizdiği düsturlara uygun olarak yaşamaktır.

   Sünnet diye adlandırılan şey, aslında Kur'an dışında ona "vahyolunan" her şeydir. Çünkü O, Kitâb-ı Mübîn'inde de ifade buyurulduğu gibi kendi hevesi ile konuşmamaktadır. Diğer taraftan Sünnet te aynen Kur'ân-ı Kerim gibi ilahi olarak korunmuştur. Onun bozulmadan ileriki nesillere aktarılması vazifesini yüklenmiş ve bu ideale kendilerini adamış olan Ehl-i hadis yani muhaddisler, başlangıcından beri her dönemde var olagelmişlerdir.

   Sünnet'i, diğer bir ifade ile hadis-i şerifleri bozulmaktan ve içine hurafeler karıştırılmasından korumaya ve yayılmasına ömrünü adayanlardan biri de Ebû Abdirrahman Ahmed b. Şuayb en-Nesâî'dir. Hadis tedvini ve ravileri konusunda kendi asrında zirve konumuna gelmiş bir şahsiyet olarak kendi dönemi ile sonraki çağlarda bir otorite sayılmıştır. Müctebâ diye bilinen hadis koleksiyonu yanında tercümesini daha önce yayınladığımız es-Sünenü'l-Kübrâ kitabı, telif ettiği eserlerin en hacimlisidir.

   Elinizdeki eserin önemi, içeriğine bakılınca hemen anlaşılır. Kitabın fıkıh konularına göre detaylı tertibi, raviler hakkında müelllifin değerlendirmeleri ve içerdiği hadis sayısı, sahip olduğu değerini ifade etmektedir. Kabul ve güvenilirlik açısından sıralamada Buhârî ile Müslim'in Sahih'lerinden sonra gelecek derecede ileri bir konumu vardır. Çünkü sahih hadisler açısından diğer Sünen'leri geride bırakacak kadar oldukça zengindir.


   Elimizdeki bu kitap, daha önce Türkiye'de iki kez tercümesi yayınlanmış olan Sünen-i Nesâî'nin aslıdır. Bir sonraki bölümde yazarı ve elinizdeki eser hakkında geniş malumat verilecektir.

   Yayınevi olarak daha önce Türkçe çevirisi neşredilmiş kitapların yeniden yayınlanmasına sıcak bakmıyorduk. Ancak elinizdeki Sünen gibi Kütüb-i Sitte'den olan diğer kitapların akademik formatta neşredilmesinin yararlı olacağını düşündük.

   Eserin Arapça neşri bu boşluğu doldurmak üzere hazırlanmıştır. Sünen üzerine sahih ve zayıflarını tesbit amacıyla Elbânî tarafından yapılan iki çalışmada geçen rivayetlerin kabul derecelerini yansıtan kısa değerlendirme hükümleri oldukça önemlidir. Bunlar "Sahih", "İsnadı sahihtir" "Buhârî ve Müslim", "Buhârî Sahih" Müslim Sahih" "Mutabaat ile sahih" "Hasen" "Hasen sahih" "Mevkûf" "Zayıf" "Şâz" gibi hadis usûlü terimleriyle karşımıza çıkmaktadır

   Bunun yanısıra hadislerin diğer Kutub-i Sitte kitaplarından tahriclerinin yapılmış olması çalışmayı daha değerli kılmaktadır. Bunlara ek olarak Kütüb-i Sitte içinde metin araması yapmada kullanılan Concordance ya da Arapça adıyla el-Mu'cemu'l-müfehres li-elfâz hadîsi'n-nebevî'ye uyumlu hale getirmek ve bu kaynakla irtibatını sağlamak üzere sayfa altlarında ilgili ana bölümler ile bâb numaraları verilmiştir.

   Yusuf Özbek


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054659418
   MarkaOcak Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9786054659418
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.