• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Taberi Tefsiri, 9 Cilt

   Fiyat:
   900,00 TL
   İndirimli Fiyat (%53,6) :
   418,00 TL
   Kazancınız 482,00 TL
   4.8 9
   139,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

   Kitap            Taberi Tefsiri  
   Yazar            İmam Taberi
   Tercüme       Kerim Aytekin - Hasan Karakaya
   Yayınevi        Hisar Yayınları  
   Kağıt Cilt       Şamua kağıt  - Bez ciltli - 9 Cilt takım, Özel Kutulu
   Sayfa  Ebat   5.167 sayfa  -  17.5x24 cm
   Yayın Yılı       2021 Son Baskı  - Yeni baskı


   Hisar yayınları, İmam Taberi tarafından yazılan Taberi Tefsiri adlı 9 cilt tefsir kitabı nı incelemektesiniz.
   9 Cilt Taberi Tefsiri hakkında yorumları oku yup tefsir setinin konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


     Taberi Tefsiri 
    
   Aziz  Okuyucu,

   Allahu Teala’nın insanlara ihsan buyurduğu en son hidayet kaynağı olan kitap, Kur’an-ı Kerim’dir. Bütün insanlığı saadet ve kurtuluşa erdirecek ahkam ancak Kur’an dadır. İnsanlık ne kadar inkişaf etse, yine Kur’an’a  muhtaçtır. Çünkü Kur’an, tükenmez bir ilim, irfan, hikmet, hidayet ve bürhan hazinesidir.
    
   Hiçbir kimse Kur’an-ın manalarının künhüne vakıf olamaz. Fakat zaman zaman, Kur’an hakikatlerini keşfeden kalpler manevi zevk ve neşe duyarlar.
    
   İşte bu en mükemmel ve mukaddes bir rehber olan hakikat kaynağını insanlığa anlatmak ve kitabullaha hizmet etmek isteyenler yüzlerce tefsir kitabı te’lif etmişlerdir. Her müfessir, kendi ilmi derecesine göre Kur’anın hakiatlerine tercüman olduğundan çeşitli tefsirler vucuda gelmiş, her biri bir feyz kaynağı olmuştur.
    
   Kur’an-ı Kerim’in en mükemmel tefsiri yine Kur’an dır. İkinci olarak da Resulu Ekrem Efendimizin hadisleridir. Bu şekilde ayet ve hadislerle ve sahabenin sözlerine dayanarak yapılan tefsirlere rivayet tefsiri denir.
    
   Zamanımız alimlerinden birisi şöyle demiştir: “Bir alim kendi ilmi derece ve istidadına göre bir tefsir hazırlar. Bunun takriben 50 yıllık ömrü vardır. Ancak bir tefsir vardır ki, hadis, ayet ve sahabe sözleriyle yapılmıştır. Bu tefsirin ömrü kıyamete kadardır. Bunu neşretmek büyük bir hizmettir. Bu tefsir  TEFSİR-İ TABERİ’dir.
    
   Bu tefsirin yazarı Ebu Cafer Muhammed Bin Cerir et-Taberi, hicri 224 te Taberistan da doğmuş, hicri 310 da Bağdat’ta vefat etmiştir.
    
   İbn-i Cerir , büyük bir alimdir. Tefsirde, Hadiste, Fıkıhta, Edebiyatta, Tarihte eşsizdir. Hele hele tefsirde emsali yoktur. Bütün İslam alimleri, bunda ittifak etmişlerdir.
                 
   İmam Nevevi (r.a) diyor ki: “ Tefsir-i Taberinin bir misli daha tasnif edilmemiştir. Bu hususta ümmet ittifak etmiştir.”
    
   İmam Suyuti ise: “Tefsir-i Taberi, tefsirlerin en celili, en azimidir. Kendi vadisinde sair tefsirlere faiktir. “ demiştir.
    
   Hasılı Tefsiri Taberi ilmi bir harikadır. Bir kaynaktır. Kendisinden önce yazılan bütün rivayet tefsirlerinden temayuz etmiştir.
    
   İşte yayınevimiz, böyle bir eseri okuyucusuna arzetmek için, daha önce Kur’an meali ve muhtelif ilmi kitaplar hazırlamış olan ilmine ve irfanına güvendiği hir ikiside ilahiyatçı ve hukukçu olan Kerim Aytekin ve Hasan Karakaya Hocaefendilerle yapılan mutabakat üzerine yıllar süren azimli bir çalışma neticesinde 1996 yılında eserin tercümesi Allah’ın inayetiyle tamamlanmıştır.
    
   Böyle bir mübarek eseri büyük bir titizlik ve insanüstü gayretle tercüme eden muhterem mütercimlere teşekkür ediyor, eserde varsa yapılan hatalardan dolayı okuyucularımızın affını istirham ediyoruz.
    
   Bize bu eserin neşrini nasip eden cenabı hakka sonsuz hamd ve şükürlerimizi sunuyor,  in’amının devamını niyaz ediyoruz.   

   Mevlüt KARACA

    

           TEFSİRİN TERCÜMESİ

    

   Taberi, izah edildiği gibi derin ilmi geniş tedkikleriyle dikkatleri üzerinde toplamış bir alimdir. Yine izah edildiği gibi çok sayıda eseri vardır. Ancak bunlardan Tefsiri ve Tarihi en çok şöhret bulanlarıdır. Bu sebeple ona “Tefsircilerin ve tarihçilerin babası” ünvanı verilmiştir. Biz burada, onun bu büyük eseri hakkında kısaca bilgi verecek ve onu nasıl tercüme etmeye çalıştığımızı belirteceğiz. 
    
   Bilindiği gibi Tefsirin adı “Camiül Beyan Fi tefsiril Kur’an”dır. “ Taberi Tefsiri ” diye şöhret bulmuştur. Bu tefsir uzun süre ortalarda görülmemiş hatta bir ara kaybolduğu sanılmıştır fakat sonra bulunarak baskısı yapımlaş ve okuyucuların istifadesine sunulmuştu

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757422549
   MarkaHisar Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757422549

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.