Tam Şafii Büyük İslam İlmihali Gayetül İhtisar Tercümesi AYFA

Fiyat:
160,00 TL
Havale / EFT:
155,20 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             
Tam Şafii Büyük İslam İlmihali Gayet'ül İhtisar ve Tercümesi

Yazar             Kadı Ebu Şucca, Ahmed bin Hüseyin Hin
Tercüme        M. Sait Erzen
Yayınevi         Ayfa Basın Yayın Dağıtım

Kağıt  Cilt       2. Hamur kağıt,  Kalın Lüks Ciltli
Sayfa  Ebat    800 sayfa, 17x24 cm
Ayfa basın yayın dağıtım Tam Şafii Büyük İslam ilmihali kitabı incelemektesiniz.   
Kadı Ebu Şucca, Ahmed bin Hüseyin Hin’nin Tam Şafii Büyük İslam ilmihali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Önsöz

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Hamd, Alemlerin Rabbi olan Allah'a (c.c.) mahsustur. Salat ve selam Efendimiz Nebi ve Ümmü olan Hz. Muhammed (s.a.v.)in ve Ehl-i Beytinin ve Ashabı'nın üzerine olsun. Kadı Ebu Şucc'a, Ahmet bin Hüseyin bin Ahmet El-Asfahani Allah'ın rahmeti onun üzerine olsun. Dedi ki; Bazı dostlarım benden Şafii Mezhebi üzerine kapsamlı, anlaşılır ve talebelerin kolayca ezberleyebileceği şekilde bir risalenin yazmasını istediler.

Bende sevabını Cenab-ı Allah'tan dileyerek kendi-lerine müspet cevap verdim ve doğru yola beni sevketmesi için Allah'a yalvardım.

Çünkü O, istediği her şeyi yapmaya kadirdir. Kulla-rına karşı lütuf sahibi ve onların yaptıklarından haberdardır.

 

EBU ŞUCCA' (radiyallahu Anh) Hayatı

Müellif, Kadı Ebu Şucca' bin Ahmed bin Hüseyin bin Ahmed el-Asfahani eş-Şafiidir.

(Hicri) 443 yılında Basra'da dünyaya gelmiş ve Hicri 447 yılında vezir olduğu halde görevini ifa etmekle birlikte Kur'an-ı Kerim'i okur ilim tedrisatını yapardı.
Fazla vaktini dışarıda geçirmez namaz vakitlarında camiye gider namazını cemaatla kılar, tekrar evine dönerdi. Vaktinin çoğunu evinde ilim ile uğraşarak geçirirdi.
Ebu Şucc'a, vezirliği döneminde görevlendirdiği on kişi ile halktan zekat ve yardım toplatır, bu yardımı faki ve muhtaç olanlara dağıtırdı.

Ebu Şucc'a, Basra'da kırk sene Şafii Mezhebi üzerin tedrisat yapmıştır. Daha sonra Medine-i Münevvere'y gidip yerleşmiş, Mescid-i Nebevi'nin temizlik ve hizmeti yapmaya ve caminin hasırlarını silkelemekle vakti geçirmiştir.
Bu hizmetleri önce mescid'in asıl hizmetçisi ile birlikt yaparken asıl hizmetçi vefat edince, bu görevi ölünce kadar tek başına yapmaya devam etmiştir. Ebu Şucc' Hicri 593 yılında Medine'de vefat etmiş, Cibril kapısın yakınında kendi adına yaptırdığı ve Hz. Muhamm (s.a.v.)in Hücre-i Saadetlerine yakın yerdeki camisin defnedilmiştir

 
Ebu Şucc'a, 160 yıl yaşamış, Bu uzun zaman içinde ğlıklı bir yaşam sürdürmüş, vücudunda herhangi bir ğlık problemi yaşamamıştır. Kendisine Bunun sırrını »ranlara şu cevabı vermiş.

"Ben küçük yaşta iken organlarım ile Allah'a c.c.ye karşı hiç isyanda bulunmadım, üyüdüğüm zaman da Cenab-ı Allah beni hastalıklardan ordu.


Mütercimin Kısaca Hayatı


M.Sait Erzen, 1938 yılında Siirt İli, Eruh İlçesi Fıni nahiyesinde dünyaya gelmiştir. Seyyid Mecid Oğludur.

İlkokulu Fındık'ta okudu. Okul ile birlikte Hırı Kerim ve Mevlid-i Şerif-i de babasının talebesi Hacı Hasan Efendi'nin yanında bitirdi. İlkokul'dansol Cizre'ye giderek Feyzullah Erzen Efendi'nin  arapça okumaya başladı.
Bir müddet sonra hocası Feyzullah Erzen iletil Suriye'nin Derik ilçesine giderek Ahmed tW yanında iki yıl okumasına devam etti.

Derik'te, hocası Feyzullah Efendi icazetnard alınca, tekrar birlikte Türkiye'ye döndüler.
Cizre'nin Cinibir (Yeşilyurt) köyünde ikamet # talebe okutan öz amcası meşhur Kürtçe Divani Seyyid Ali Erzen (Fındıki'nin) yanına giderek tahsilini sürdürdü. 1958 yılında tahsiline askere giden Said Erzen, 1960 yılında terhis oldu,
Kalan tahsilini tamamlamak için tekrar yanına gitti. 1963 yılında okumasını bitirince, Seyyid Ali Fındıki'den ilmi icazetnamesini aldı.
1963 yılında evlenen Said Erzen, Van iline  köyünde ikamet eden ve bölgece tanınan meşhj i Zahir Efendi ve çocuklarına üç yıl arapça ders yılında Van Müftüsü merhum M. Kasım Arva

üzerine Van merkezine bağlı Adıgüzel köyünde kadrolu imamlık yapmaya başladı ve köyde talebelere Arapça ders vermeye devam etti.
1980 yılında Van'dan naklen Cizre Müftülük memurluğuna tayin oldu.

1986 yılına kadar bu görevde kaldı. Aynı yılda Cizre Müftüsü Seyyid Ali Fındıki'nin oğlu Seyyid Abdurrahman Erzen vefat edince, 1990 yılma kadar Müftülük görevini yürüttü.
1991 yılının başında görev süresi dolunca, emekli olup İstanbul'a yerleşti. M.Sait Erzen, evli olup altı çocuk babasıdır.

M.Sait Erzen'in Türkçe olarak yayınlanmış "Dünden Bugüne Erzen Ailesi" adındaki kitabı, 2007 tarihinde yayınlandı.

Arapça olarak hazırladığı "Kenzül- Mesail" ve Türkçe hazırladığı Hz. Muhammed (s.a.v.) ve dört Halife, dört İmam, ve iki Akide İmam-ı adındaki eserleri henüz basılmamıştır. Tevfik ve yardım daima Cenab-ı Allah'tandır.

M.Said ERZEN


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9783555126951
MarkaAyfa Basın Yayın
Stok DurumuVar
9783555126951
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.