Tefsirli Peygamberler Tarihi ilaveli Yeni Baskı

Fiyat:
700,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,4) :
340,00 TL
Kazancınız 360,00 TL
95,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap         Tefsirli Peygamberler Tarihi 
Yazar         Ubeydullah Bayram Tekin
Yayınevi     Yasin Yayıncılık
Kağıt Cilt    Şamua Kağıt, Kalın Sıvama Cilt  
Sayfa Ebat  877 Sayfa, 17x24 cm
Yayın Yılı    2023 Son BaskıBeş yıllık çalışmanın ürünü olan bu eser, Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen peygamberlerin hayatlarını en detaylı bir şekilde açıklayan, hurafe bilgilerden uzak olup elimizin altında bulunması gereken kapsamlı bir araştırma kitabı dır.

Peygamberlerin hayatları anlatılırken gerçek bilgi dışına çıkılmayıp okuyucuyu etkilemek için peygamberler hakkında varolan hurafe İsrailiyyat bilgilerinden kaçınılmıştır.

   
      ÖNSÖZ

Tarihin her karanlık döneminde, o karanlığı yok eden bir ışık çıkmıştır. Işığa yani aydınlığa karşı çıkmakta her cahilin en vazgeçilmez prensibidir. Çünkü cahiller cesurdur. Cehalet ve cahillerle mücadelenin en iyi modelini ise bizlere Peygamberler göstermiştir. Peygamberler, tevhid mücadelesin­den hiçbir zaman yılmamışlar ve kavimlerinden her hangi bir ücret de talep etmemişlerdir. Kendi yaşamlarını Allah için adayan Peygamberler, insanların ve insanlığın felakete uğramaması için ellerinden gelenin fazlasını yapmış­lardır.

Bazen alay konusu edilmişler, bazen hafife alınmışlar, bazen delilikle ve akılsızlıkla suçlanmışlar ama hiçbir zaman Allah'ın emir ve nehiylerini söylemekten, yaşamaktan ve yaşatmaktan vazgeçmemişlerdir. Halkın rızası yerine Hakk'ın rızasını isteyip, bizlerin yaşam kurallarını taa o zamandan çizmişlerdir. Kitaplarında Peygamberlerin hayatlarını insanlara duygusal anlatma yolunu tercih edenler, bilmeyerek de olsa bu anlatım ve yazım tarzı ile kitabi bilginin dışına çıkmışlardır. Anlatan bu bilgilerin kaynağının olması ve bilgi sahibi olmak isteyen kişinin de bu bilgilerle tatmin olması lazımdır.

Biz bu kitabımız da Allah'ın izni ile Âdem (Aleyhisselam) ile son pey­gamber olan Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) arasında olan, isim ve hayatları Kur'an da yer alan Peygamberlerin tevhid mücadelesini âcizane yazmaya çalıştık. Dünya insanları arasında bütün Peygamberlere saygı duyan ve onların şahsiyetine değer veren tek insanlık vardır o da "İslam Dini Men­supları" dır.

Peygamberler, bizler için en doğru ve alternatifi olmayan lider­lerdir. Bizler için Peygamberler, dünyadaki oksijendir. Oksijensiz bir insan nasıl yaşayamazsa, Peygamberin getirdiklerine sarılmadan da yaşam sürdürülemez.

Biz Müslümanlar için Kâinatın Sultanı olan Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ne kadar değerli ise Hz. İsa (Aleyhisselam), Hz. Musa (Aleyhisselam) ve Hz. Davud (Aleyhisselam)'da o kadar değerlidir ve saygıda kusur edilmezler. Altının değerini sarraflar bilir. Peygamberlerin değerini ise onları benimseyen ve kabullenenler bilir. Bir Peygambere dil uzatmak her hangi bir dinin inanç sistemi olmamakla beraber, bağlı olduğu din mensuplarını evrensel arenada yalnızlığa mahkûm etmekten başka bir şey olamaz.

"Tefsirli Peygamberler Tarihi" adlı bu kitabımız, adından da anlaş­ıldığı gibi isim ve hayatları Kur'an da geçen Peygamberleri, kendileri hak­kında inen ayetlerin tefsirini de verdik ki; kendi yaşamımızda önderliğini kabul ettiğimiz şahsiyetlerin, dünyaya bakış tarzını, sosyal yaşamda nasıl davranılması gerektiğini, fikir ve düşüncelere saygılı olunmasını ve her inancın kendi taraftarları tarafından kutsallığını anlatmada yardımcı olma­sını arzu ettik.

Yalan dünya diye anlattığımız bu yaşamda sonsuz bir hürriyet kavramı İslam dini mensuplarını kapsamaz, kapsayamaz da. Hırsızlık, bir özgürlük ve hürriyet olamaz. Adam öldürmek, alay etmek, küçük görmek, insanların yaşam tarzlarına müdahale etmek sadece egoist bir yaşam tarzını benim­seyenlerin işidir. Bizler yaptığımız her amelin karşılığında "hesap verme" inancını taşıdığımız için, sonsuz bir hürriyet ve özgürlük kavramları sadece süslü ve çekici laflar olmaktan kendini alamaz. Allah katında her insan yap­tığından sorumludur. Sorumluluk sahibi her insan da özverili davranmak zorundadır.

Ubeydullah Bayram TEKİN
10. 02. 2010 İstanbul

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055719852   
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.