Temel Şafii İlmihali Siraceddin Önlüer SEMERKAND

Fiyat:
120,00 TL
İndirimli Fiyat (%21,7) :
94,00 TL
Kazancınız 26,00 TL
Havale / EFT:
91,18 TL
Aynı Gün Kargo
TEMEL ŞAFİİ İLMİHALİ

 
Ehl-i sünnet âlimlerinin, Kur’ân-ı Kerîm’in açıklamalarından ve Hz. Peygamber’in (s.a.v) hadîs-i şerîflerinden derleyerek yazdıkları din kitaplarına ilmihal kitapları denir.
 

İlmihal, bir müminin bülûğa erdikten sonra, her gün kendisine gerekli olan dinî vazifeler demektir. Bunlar, ölene kadar her mümini yakından ilgilendiren konulardır.
 

Bu ilmihal, ebedî saadeti kazanmak için gerekli olan itikat, temizlik, abdest, namaz, zekât, oruç, hac, kurban, adak ve yemin gibi, dinimizin en temel konularını ele almaktadır.
 

Her müslümanın dinî görevlerini yerine getirecek kadar bilgi sahibi olması farzdır. Hz. Peygamber’in (s.a.v), "İlim ögrenmek her müslüman erkek ve kadına farzdır” buyurmuş olması, ilmin önemine işaret etmektedir. Bu sebeple müslümanların kendilerini ilgilendiren dini konularda yeterli bilgiye sahip olması gerekir.
 

Eserin telifinde Safiî mezhebinin görüşleri esas alındı ve kitapta, ihtilaflı konulara girmeden, tercih edilen görüş ve uygulamaları özetle vermeye çalışıldı. Konular işlenirken delil ve detaylara girilmeden; Safiî mezhebinin en muteber fıkıh kitapları incelenerek özenle hazırlandı.
 

Teknik Özellikler;


Sayfa Sayısı:     192
Ebat:                  13,5 X 21 cm
Dil:                      Türkçe
Yayınevi:           Semerkand Yayınları
Yazar:                 Siraceddin Önlüer
Kağıt Tipi:          Kitap Kağıdı

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055455774
MarkaSemerkand Yayınları
Stok DurumuVar
9786055455774
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.