Yüreğimde Rabbim

Fiyat:
50,00 TL
İndirimli Fiyat (%44) :
28,00 TL
Kazancınız 22,00 TL
Aynı Gün Kargo

  Kitap             Yüreğimde Rabbim
  Yazar            Dr. Muhammed Bozdağ
  Yayınevi        Yediveren Yayınları
  Kağıt - Cilt     2.Hamur , Karton kapak cilt
  Sayfa, Ebat   295 sayfa,  14x21 cm
  Yayın Yılı       2015Yediveren Yayınevi Yüreğimde Rabbim kitabı nı incelemektesiniz.
Muhammed Bozdağ Yüreğimde Rabbim kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Allah’a doğrudan ve kayıtsız şartsız bir imanla bağlanmamızı ve Allah dostluğuna ulaşmamızı engelleyen hatalarımız… Yaratma, doğal oluşma gibi kelimelerin kullanımı… Allah ile kalbimizin arasına aracılar sokulması… Kalplerimizin Allah’ın zikriyle ilgi derecesi… İslam dışı medeniyetleri taklit etmenin sonucu… Allah’tan uzaklaştıran gafil ve büyük sözlerimiz… Düzenbazlık, ölümsüzlük beklentisi, basiretsizlik, saçıp savurma, kehanete, falcılığa itibar etme, torpilin gücüne inanma, rızkı sebeplerden umma, hakkıyla şükredememe, Allah’ın isimlerinde şifre arama, duaları şifreleme, şans oyunlarına güvenme… Hikmeti ve aklı küçümseme, kaderi ve cihadı yanlış anlama, fitnelere alet olma…

Yüreğimde Rabbim şu iddiaya dayanıyor: Eğer müminler olarak Allah’a doğrudan ve kayıtsız şartsız iman edip güvenebilirsek, mutluluğa ve başarıya ulaşmamız kaçınılmaz olacak. Zira Allah şöyle buyurmuştur: 

Bilesiniz ki, Allah’ın dostlarına hiçbir korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.” (Yunus, 62)
“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir?” (Ali İmran, 160)
“Müminlere yardım etmek de bize düşer.” (Rum, 47)


Allah bize mutluluğu ve başarı vadetmişken biz müminler neden çok üzülüyoruz? Neden Allah’ın yardımından mahrum kalıyor ve zalimlerin elinde eziliyoruz? Nerede hata yapıyoruz? Allah’a tam imanımızı ve kesin güvenimizi nasıl bozuyoruz? Nasıl oluyor da sebeplerden korkacak ve boyun eğecek hale geliyoruz? Allah’tan başkaları nasıl oluyor da bizi korkutuyor? Nasıl oluyor da bize Allah tek vücut olmamızı emrettiği halde biz müminler paramparçayız? Şeytan ve insanlardan elçileri bizi korkutmayı ve batıla boyun eğdirmeyi nasıl başarıyor? Hangi batıl inançları nasıl edindik? Aklımızı kimlere nasıl yollarla teslim ettik? Bu ve benzeri birçok sorunun şaşırtıcı cevaplarını bulacaksınız Yüreğimde Rabbim kitabında. Böylece okuduğunuz veya dinlediğiniz her bilgiyi aynen kabul etmeden, uyarıcı ve düzeltici pusula ilkeler edineceksiniz vicdanınıza…

Neden Kur’an okumaktan ve Allah’ın emirlerini anlamaya çalışmaktan korkar olduk? Nasıl oldu da tek kurtuluş yolumuz olan Kur’an’ın manasını okursak Müslümanca yaşamaktan uzaklaşacağımız, cinlere çarpılacağımız türünden şeytani itikatlar gelişti aramızda? Hangi yanlış itikatlarla mezhep farklılıklarını Kur’an dan üstün hale getirip, ayrışıp birbirimize düşüyoruz? Düştüğümüz bu zayıflıktan, mutsuzluktan hangi yollarla çıkacağız? Rabbimize gerçek anlamda kul olmanın gözümüzden kaçan yönlerini nasıl yeniden keşfedeceğiz? 

Yüreğimde Rabbim kitabımda, kalbimizi doğrudan Allah’a bağlılıktan uzaklaştıran yüzlerce çeldiriciyi keşfedeceksiniz. Takılarınızdan, evinizdeki oyuncaklara veya kahve falından zikri sayıyla yapmaktan çare ummaya kadar Allah’tan uzaklaştıran bir yığın meselenin izahına tanıklık edeceksiniz. 

Yüreğimde Rabbim kitabı, her bölümde beşer yazının yer aldığı 13 bölümden oluşuyor.  Kitapta, Allah ile kalbimiz arasındaki bağın doğrudan kurulmasını, imanımızın derinleşmesini, basiretli, zeki, sorumlu ve vefalı bir mümin kimliğinin yüreğimizde inşa edilmesini sağlayan temel pusula ilkeler ele alınmış.

Yüreğimde Rabbim kitabında Allah’a doğrudan bağlığı baltalayan batıl inançların eleştirisinden, Allah’a manevi olarak yaklaşmanın ilim, hikmet, zikir, fikir, edep kaynaklı unsurlarına kadar birçok konuya yer veriliyor.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059780018
MarkaYediveren Yayınları
Stok DurumuVar
9786059780018
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.