Abidler Yolu, İmamı Gazali

Fiyat:
60,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,7) :
29,00 TL
Kazancınız 31,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Abidler Yolu
Yazar            İmamı Gazali (ra)
Tercüme        Mevlüt Karaca
Yayınevi        Hisar Yayınları
Kağıt  Cilt      2. Hamur kağıt  - Karton Kapak
Sayfa Ebat    448 sayfa  -   13,5x19,5  cm. - Roman Boy
Yayın Yılı       2017Hisar Yayınları İmam Gazali Abidler Yolu adlı kitabı incelemektesiniz.
İmam Gazali, Abidler Yolu kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


   TAKDİM

Aziz okuyucu,

Dünya ve âhiret saadetini elde etmek için Allah'ın ve onun yüce Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)'in yolunu öğrenip gereği gibi ibadet vazifesini yerine getirmelidir.

Bu vazifeyi yerine getirmek ise, Allah Teâlâ'yı gereği gibi tanımak, O'na ait bilgileri en iyi şekilde öğrenmek ve O'nun sevgisiyle kalplerin dolmasıyla mümkündür.

İlim ve ibadet, Allah katında en yüce iki varlıktır. İnsan bütün ibadetlerin de Allah'ın rızasını gözetmeli, Allah'a karşı yaptığı hizmetleri ilâhî bir emir olarak telakki edip, büyük bir şevk ve zevkle yapmalıdır. Bu ibadetleri yaparken halis ve temiz bir niyetle kendini ibadete vermeli ve ilâhî nimetlerin şükrünü edâ ettiğini hatırdan çıkarmamalıdır.

Asıl İhlasın bunda olduğunun idrakinde olmalıdır.

İmam Gazâli hazretleri bu kitabı bütün bid'atlardan arınmış olarak telif etmek sûretiyle tasavvuf yolunu aydınlatmış, manevi dertlere bir ilaç mesabesinde bu yolun yolcularına armağan etmiştir.

Bu fani dünyanın kötülüklerinden uzak kalmak ve ölümden önce âhiret azığını hazır etmenin yollarını öğretmek için bütün bilgi ve gayretini ortaya koymuştur.
 
Gazâli Hazretleri bu kitabı ömrünün son yıllarında telif etmek suretiyle bilhassa insan için kurtuluş yolunun takva olduğunu bildirmiştir.
Çünkü iki Cihanda mesut ve bahtiyar olmanın Allah'ın nimetlerine kavuşmanın önde gelen yollarından birisi budur.
Böyle bir eseri müslüman milletimize kazandırmanın bahtiyarlığı ile Allah'a sonsuz hamd eder bu türlü nimetlerinin devamını niyaz ederiz. Tevfik Allah'tandır.

  Mevlüt KARACA


 
İlahî emirlere aykırı hareket eden bu gibileri nasıl hak yoluna çağırabilirsin içi, pisliklerle dolmuş olanları nasıl, Cenâb-ı Hakka yalvarmaya davet edebilirsin. Nitekim Hz. Peygamber (s.a.v) efendimiz de:

"Yalan söyleyen bir kimsenin ağzından çıkan sözün pis kokusundan, iyilikleri yazmaya memur melekler kaçarlar" buyurmuştur.

Böyle bir kimsenin diline de Allah'ı anma yakışmaz. Bundan anlıyoruz ki tevbe etmeyen günahkârlar, ma'siyet şumluğundan (uğursuzluğundan) dolayı ibadet yapma ve şartlarını yerine getirme kolaylığını elde edemezler. Etseler bile ibadetin lezzetini alamaz, kalplerini temizleyemezler. Gece kalkıp namaz kılmaya, gündüzün oruç tutmaya gayret edemezler. Onların, bu gücü kazanmaları tevbe etmeğe bağlıdır. Zaten tevbe etmeden ibadet edenlerin tâatları kabul olunmaz. Çünkü bunlar, borçlu kimselerdir. Nasıl ki borçlular, alacaklarından vazgeçer, bağışlar ümidiyle alacaklısına ufak bir hediye verdiklerinde alacaklı, bu hediyeyi kabul etmez ve alacağından vazgeçmediği gibi. Bu durumdan kurtulmak isteyen mücrim için, işlediği, kötülüklerden tevbe etmek ve haklarına tecavüz ettiği kişilerin rızasını kazanmak nasıl farz ise günahkâr olan kulun da tevbe etmeden ve Allah'ın rızasını kazanmadan kıldığı ibadetlerin çoğu nafile olur. Tıpkı asıl borç ödenmeden verilen hediye kabul edilmediği gibi.

O halde haram işleri yapmakta ısrar eden kişi günahlarını itiraf etmedikçe boynunu bükerek özür dileyip tevbe ve istiğfarda bulunmadıkça Allah'ın ona olan gazabını, kızgınlığını gideremez. Ancak böyle yaptıktan sonradır ki Cenâb-ı Hakkın rızasını kazanır ve o zaman, Rabbine yaptığı hizmet tâat ve ibadet kabul olunur.


 

Hisar Yayınları İmam Gazali Abidler Yolu adlı kitabı incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789757422402
MarkaHisar Yayınları
Stok DurumuVar
9789757422402

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.