• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Abidler Yolu

   Fiyat:
   82,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36,6) :
   52,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Abidler Yolu, Cennete Doğru, Minhacül Abidîn
   Yazar             İmam Gazali
   Yayınevi         Semerkand Yayıncılık
   Tercüme         Yrd. Doç. Dr. Ali Kaya
   Kağıt  Cilt       2. Hamur - Ciltli
   Sayfa  Ebat    343 - 17x24 cm
   Yayın Yılı        2020

     

   İmam Gazali Abidler Yolu Cennete Doğru Minhacül Abidîn kitabı
   nı incelemektesiniz.
   Semerkand yayınları İmam Gazali Abidler Yolu kitabı
   hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Büyük İslâm âlimi
   İmam Gazâlî nin, İhyâü Ulûmid Dîn adlı eserinden sonra kaleme aldığı bilinen en son eseri Minhâcül Abidîn’dir.

   Bu eser Cennete Doğru Yedi Geçit adıyla tercüme edildi.
   İmam Gazalî bu eserinde Allah’a kulluk eden bir insanın geçmesi gereken yedi aşamayı, bu aşamalarda karşılaşılan sıkıntıların hal yolunu ortaya koymaktadır.

   Eserin bizzat müellif tarafından yapılan tertibi ve konuyu sunumu mükemmeldir.      KİTAP HAKKINDA


   Elinizdeki kitabı tarif edecek tek kelime "ilaç" tır. Bu kitap, kalp hastalıkları için hazırlanmış bir ilaçtır. Kalbini ve kalbinin sıhhatini düşünen herkese bu eseri elinden düşürmemesi ve her gün ondan bir parça ilaç içmesi gerekir.

   Eser bizlere cennete ve Allah rızasına giden yolu tarif ediyor. Bu yolda ilk olarak nasıl adım atılacağını anlatıyor. Bizi bu yoldaki engel ve düşmanlara karşı uyarıyor. Her işin sonuna göre değer kazanacağına dikkat çekiyor.

   Bir ömür boyu ibadetle meşgul olduğu halde Allah'ın rızası yerine kınaması ile karşılaşan insanların bu hale niçin düştüklerini ortaya koyuyor. İlimsiz kimse­lerin şeytana nasıl maskara olduğunu gözler önüne seriyor. Yaptığı ibadetle Yüce Allah'a yaklaşmak yerine O'ndan uzaklaşan insanların hangi sebeple bu sonuçla karşılaştıklarını tespit ediyor.


   Gerçekten güzel bir ameli yapmak kadar onu korumak da zordur. Allah'ın rızası ve cennet insana gönlü kadar yakındır. Yeter ki o gönül Allah'a bağlan­masını ve yalvarmasını bilsin.

   Eseri bir ilaç gibi hazırlayıp bize sunan büyük İslam alimi, kamil mürşit İmam Gazali Hazretleridir. Hazret bu eseri, "İhyau Ulumid Din" adlı meşhur eserinden sonra yazmıştır. İhya çok faydalı bir eserdir. Onda bütün manevî hastalıklar ve kurtuluş yolları çok geniş bir şekilde ele alınmıştır. Ancak bu durum ondan istifade etmeyi biraz güçleştirmiştir. Bunun için İmam Gazali (rh.a.), o büyük eczahaninin içinden güzel bir seçme yaparak, herkese her zaman lazım olan manevî ilaçları bu kitabında ortaya koymuştur. Böylece elinizdeki eser ortaya çıkmıştır. Allah Teala bütün insanlığa yaptığı bu iyiliğe karşılık olarak ona en yüksek dereceleri ikram etsin. Bu eseri bizim için gaflet­ten uyanma ve manen ihya olma sebebi yapsın. O dilerse, kuru topraklardan tatlı meyveler, güzel güller çıkarır.

   Kıymetli ilim adamı Ali Kaya kardeşimiz eseri başarılı bir tercüme ile isti­fadeye hazır hale getirmiştir. Yeni bir tertip ile Semerkand Yayıncılık tarafın­dan okuyucuya sunulan bu eserin bütün okuyucularımız için bir göz aydınlığı olmasını diliyorum.

   Doç. Dr. Dilaver SELVİ

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055455620
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055455620

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.