• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum

   Fiyat:
   17,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,2) :
   10,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum
   Yazar            Ahmet Emin Temiz
   Tetkik            Mehmet Dikmen
   Yayınevi        Cihan Yayınları
   Kağıt  Cilt      2.Hamur,  Karton kapak cilt
   Sayfa  Ebat   376 sayfa -  15x21 cm 
   Yayın Yılı      2012

    

   Cihan Yayınları, Ahmet Emin Temiz tarafından yazılan Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum adlı kitabı incelemektesiniz.
   Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    

    
   Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum

      Her Gün Mü’minin Yapması ve Sakınması Gereken Bir Davranış
    
              
                ÖNSÖZ
    
   Kur’an’da imandan sonra, üzerinde en çok durulan konu, salih amellerdir. Kur’an, insanları öncelikle iman etmeye çağırmakta, imandan sonda da Salih ameller işlemeye teşvik etmektedir.
    
   İman ve Salih ameller, dini hayatın olmazsa olmaz iki rüknüdür. Ahirette ebedi mutluluğa ermenin, hüsrana ve ziyana düşmekten kurtulmanın yolu, imandan ve salih amellerden geçer. Kur’an, bunu Asr  suresinde açık bir dille ortaya koyar.
    
   Salih amellerin ne olduğu hususunda, en güzel tarif söyle yapılmıştır:

   Amel-i Salih, Allah’ın insandan yapmasını ya da sakınmasını istediği tüm emirlerini (Hukukullah’ı) yerine getirmek, maddi ve manevi kul haklarını da bihakkın ifa etmekten ibarettir.”

   Amel-i Salih, tüm kapsamıyla ve en geniş anlamıyla bu tarifte izahını bulmuştur.

   Şu halde, Salih ameller deyince, ilk akla gelecek şey, Allah’ın emirleri ve yasaklarıdır.

   Allah’ın emirlerini yerine getirmeye ibadet denirken, yasaklarından kaçmaya takva denir. İbadetlerin içinde Salih amel sevabı olduğu gibi, takvaya konu olan haramlardan kaçınmanın içinde de Salih amel hesabı vardır. Çünkü nafile bir ibadeti yerine getirmekteki sevaptan daha fazlasını mü’min, günahlardan kaçınmak yoluyla elde edebilir. Haramdan kaçınmak vaciptir. Bir vacibi, yerine getirmek, kişiyle pek çok nafile ve sünnetten daha fazla sevap kazandırılabilir.
    
   Amel-i salihin ikinci ayağı, kul haklarına riayettir. Kul hakları, sadece maddi haklardan ibaret değildir. Gıybet etmemek, su-i zan etmemek, iftira atmamak, laf götürüp getirmemek gibi manevi haklara riayet de Salih amel kapsamı içinde yer alır.
   Ailemle Öğreniyorum” serisi içinde çıkardığımız elinizdeki eserde, ibadetler, ailevi ve toplumsal ilişkiler, akrabalık bağları, hayatın acı ve tatlı cilveleri, ticaret, idare, yargı konuları, insanını duyguları ve niyetleri, hadis-i şerifler ışığında Salih ameller kavramı içinde ele alınmıştır.
    
   Her aileye ve aile bireylerine faydalı olacağına inandığımız bu çalışmayı, hayırlara vesile olması, hatalarımızdan arınıp kişisel gelişimemize katkı sağlaması dilek ve temennisiyle istifadenize sunuyoruz. (  Salih amelleri öğreniyorum kitap , Ahmet Emin Temiz kitap , Salih amel kitabı , salih amel kitabı , cihan yayınları )

   Mehmet Dikmen
   Ocak 2012   Cihan Yayınları Ahmet Emin Temiz Ailemle Salih Amelleri Öğreniyorum adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055408084
   MarkaCihan Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055408084

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.