• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapça Sarf Alıştırma Kitabı

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36,9) :
   41,00 TL
   Kazancınız 24,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap           Arapça Sarf Alıştırma Kitabı, Cevap Anahtarı, Konu Anlatımlı Çözümlü
   Yazar          Doç. Dr. Hüseyin Günday, Doç. Dr. Şener Şahin
   Yayınevi      Emin Yayınları
   Kağıt Cilt     1.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat  460 sayfa  16,5x23.5 cm
   Yayın Yılı     2018


    

   Emin Yayınları Arapça Sarf Alıştırma Kitabı, Cevap Anahtarı, Konu Anlatımlı Çözümlü kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüseyin Günday, Şener Şahin Arapça Sarf Alıştırma Kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


     SUNUŞ

    

   Klasik tasnife uygun olarak iki müstakil alanda (Sarf ve Nahiv) hazırlanan Silsiletu ta'lîmi'l-lugati'l-Arabiyye adlı Arapça öğretim serisi, İmam Muhammed b. Suud Üniversitesi'nin, Arap Dili Enstitüsü'nce uzun yıllardan beri okutulmakta olan temel ders materyallerinden biridir. Gerek konu anlatımlarının sadeliği ve gerekse konu sonlarındaki zengin alıştırma olanakları sebebiyle, bu dil öğretim serisi, diğer pek çok ülkenin yanı sıra ülkemizde de haklı bir şöhret kazanmış gibi görünmektedir. Bu nedenle olacak ki, hâli hazırda, İlâhiyat Fakültelerinin hazırlık sınıflarındaki gramer derslerinin temel ders materyali olarak takrir olunmaya devam etmektedir.

   İşte, elinizdeki bu kitap, Silsiletu ta'lîmil-lugati'l-Arabiyye adlı Arapça öğretim serisinin SARF branşı esas alınarak hazırlanmış olan çözümlü bir ders ve gramer kitabı niteliğindedir. Hemen belirtelim ki, bu kitapta Sarf serisinin 2. , 3. ve 4. kitapları (1, 2, 3 biçiminde) tarafımızdan yeniden sıralanarak ele alınmış, tamamen başlangıç düzeyine hitap eden ve son derece basit olduğu düşünülen 1. Kitap kapsama dâhil edilmemiştir. Şimdi, elinizdeki kitabın hazırlanış sistemi hakkında birkaç hususa maddeler halinde işâret edelim:

   Her şeyden önce konular, sıralama bakımından, kaynak kitap Silsiletu ta'lîmi'l-lugati'l-Arabiyye'mn Sarf serisindeki konular ile paralellik arz etmektedir. Sadece gerek duyulan birkaç noktada takdim ve tehire gidil­miş, yer yer bölümler arasına referanslarda bulunulmuştur.
   Her konunun sağ üst köşesinde yer alan kutucuk içinde, ilgili konunun, Silsiletu ta'lîmi'l-lugati'l-Arabiyye serisinin hangi kitabında ve bu kitabın hangi ünitesinde yer aldığına işâret edilmiştir. Sol üst köşede yer alan kutucuk ise, ilgili dersin numarasını ve bu dersin hangi sayfalar arasında bulunduğunu göstermektedir. Format aşağıdaki gibidir:

   Anlaşılma kolaylığı sağlaması bakımından, konuların anlatımında ve örneklendirilmesinde şema, grafik ve tablo imkânlarından olabildiğince yararlanılmaya çalışılmıştır.

   Kitap -içerik olarak- kaynak kitap Silsiletu ta'lîmi'l-lugati'l-Arabiyye ile aynı ise de. konuların anlatım tekniği bakımından yer yer ondan ayrılır ve öğrenciye konuyu daha iyi kavramasına imkân sağlayacak olan ilâve bazı bilgi, kural ve örnekler sunar.

   Her dersin başında, o derste öğretilmesi hedeflenen konu veya konular net bir biçimde belirtilmiştir. Özellikle bu husus, öğrenciye, hâli hazırdaki derste hangi konuları öğreneceğine dair zihinsel bir hazırlık fırsatı sunmaktadır.

   Öğrenciye, konuların sistemli biçimde öğretiminin yanı sıra, zengin bir alıştırma imkânı sunması da kitabın olumlu taraflarından birisidir. Kitap, belirli bir konunun, farklı alıştırma stilleri ile öğrenci tarafından iyice hazmedilmesini hedeflemektedir.

   Bu kitabın alıştırmaları, kaynak kitabın alıştırmalarının bir kopyası veya tekrarı ya da az çok değiştirilmiş biçimi değildir. Kelime çeşitliliği ve söz hazinesi bakımından kaynak kitaba bağlı kalınmaya çalışılmakla birlikte, alıştırmalar oradakinden farklılık arz etmektedir.

   Öğrenciye, konuyla ilgili alıştırmaların doğru çözümlerini görme ve böylece hataları düzeltme fırsatı vermek için, bu temel kitabın yanında doğru cevapları içeren bir kılavuz da CEVAP ANAHTARI hazırlanmıştır.

   Kitap; kolay ve anlaşılır bir anlatım diline sahip oluşu, tanımlarının son derece açık ve net oluşu, zengin alıştırma imkânlarının bulunuşu sebe­biyle,
   • Arapça'yı bir hoca yardımı olmaksızın öğrenmek durumunda kalan amatör dil meraklıları,
   • İmam Hatip Lisesi öğrencileri.
   • Açık Öğretim Fakültesinde okumakta olanlar ve bilhassa.


   İlahiyat Fakültelerinde Arapça Hazırlık Eğitimi gören üniversite hazırlık öğrencileri için temel, yardımcı bir ders kitabı niteliğindedir.


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054487103
   MarkaEmin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054487103

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.