• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapça Türkçe Sözlük

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%26,7) :
   110,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Sarı Şamua, Cep Boy, Plastik Cilt, 1024 Sayfa
   80,00 TL
   KDV Dahil 55,00 TL
   %31,3
   Bez Ciltli, Ivory kağıt, 1.054 Sayfa
   140,00 TL
   KDV Dahil 105,00 TL
   %25
   Ciltli, Şamua, 1.160 Sayfa
   150,00 TL
   KDV Dahil 110,00 TL
   %26,7

   Kitap                   Arapça Türkçe Sözlük
   Yazar                  Serdar Mutçalı
   Yayınevi              Dağarcık Yayınları
   Kağıt - Cilt          Şamua Ivory kağıt - Lüks Bez Cilt , 2 Renkli
   Sayfa - Ebat       1.055 sayfa - 15x20.5 cm
   Yayın Yılı            2021  SON BASKI , GRİ RENKLİ OLARAK GELECEK. SON BASKI BU ŞEKİLDE

    

   Serdar Mutçalı tarafından yazılan Arapça Türkçe Sözlük adlı kitabı incelemektesiniz.
   Arapça Türkçe Sözlük kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


    
     Arapça Türkçe Sözlük Serdar Mutçalı
    

   Eser; Arapçadan - Türkçeye Kelime köküne göre Alfabetik olarak iki renkte hazırlanmıştır .  Ülkemizde yayınlanmış en kapsamlı sözlüklerdendir. İçeriğinde eski ve modern kelimelerle, Türkiyedeki tüm Arapca Öğretim serilerinin kelimeleri bulunabilir.
    
    
             ÖNSÖZ

   Arapça, Sami dil ailesinin asırlardır var olan, bugün de yaşayan ve en yaygın kullanımı olan üyesidir, islam'ın egemen olduğu bir kültürün üç büyük dilinin en önemlisi olma niteliğini muhafaza ederek, yüzyıllar süren taşıyıcılığını halen başarıyla sürdürmektedir.
    
   Lisan canlı bir unsurdur ve tüm canlılar gibi bir değişim içindedir, Arap Dili de bu genellemenin bir istisnası olmamış ve sürekli değişmiştir. Aynı kültürün üyesi olan dilimize klasik metinlerden sayısız tercümeler yapılmış, zamanla modern metinlerin tercümesi de yadsınamayacak bir ihtiyaç olarak belirmiştir, işte bu ihtiyacın karşılanması yolunda bu sözlük, mütercimlerin, İlahiyat Fakültesi, Arap Dili ve Edebiyatı Bölümleri ve imam Hatip Lisesi öğrencilerinin, iletişim araçlarında, kitap, gazete, dergi vb.deki metinleri çözümlerken karşılaştıkları zorlukları aşmalarında yardımcı olmayı hedeflemektedir.
    
   Bu çalışma, bir kısmı iki lisanlı ve bir kısmı tek lisanlı, ikincil kaynaklara da başvurmakla birlikte, H. VVehr'in , A dictionary of Modern VVritten Arabic (1961) isimli çalışmasını temel almıştır, ikincil kaynaklarımız ise şunlardır: Macma' al-luğat al-arabiyya, Lisân al-arab, ibni Manzûr, Muhît al-muhît, Butrus al-Bustânî ve musannifleri  , doğulu veya batılı olan, daha az başvurulan diğer referans kitapları.
    
   Arapça gibi muazzam kelime dağarcığı bulunan, zengin bir lisana ait bir sözlüğün amaca uygun maddelerinin seçiminin kolay olmadığı kabul edilmelidir, bizim tercihlerimizi belirleyen asli kriter: sözcüklerin yaşayan fasih Arapçaya ait olmasıdır (kullanımının yaygınlığı sebebiyle yazı dilinde de karşılaşabildiğimiz, lehçelere ait kelimeler de sözlüğümüzde yer almıştır). Sözlüğün en önemli, ayırdedici nitelikleri şunlardır:
    
   1-Kelimelerin uğradıkları anlam genişlemelerine yer verilmiştir, örneğin: kelimesinin sonradan kazandığı "fenomen, olgu" anlamı belirtilmiştir.
    
   2- Deyimler, atasözleri Türkçedeki en uygun karşılığın bulunmasına, anoloji ve linguistik zevkin muhafaza edilmesine çalışılmıştır.
    
   3-Arapça sözdiziminde son derece önemli olan; fiil, isim ve sıfatlar ile birlikte kullanılan harfi çerler itinalı bir şekilde belirtilmiştir.
    
   4-Karşılıklar, Türkçe sentaksa uygun ve başvuran kişiyi bütünlükten ayırmayacak bir akıcılık içinde verilmiştir.
    
   5- Bitki isimlerinin halk arasında yaygın ya da   yöresel karşılıkları imkan nisbetinde verilmeye çalışılmıştır.
    
   Bu çalışmanın ortaya çıkmasında hizmeti geçenlere müteşekkirim. Başarı Allah'tandır. ( Arapça Türkçe Sözlük , Dağarcık Yayınları , Serdar Mutçalı , arapça türkçe sözlük serdar mutçalı , değarcık arapça sözlük )

    
   Serdar MUTÇALI   Serdar Mutçalı dağarcık yayınları Arapça Türkçe sözlük kitabı nın tanıtımı
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759501105
   MarkaDağarcık Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789759501105

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.