• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapçada Harf-i Cerli Fiiller

   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   65,00 TL
   Kazancınız 35,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Arapça'da Harf-i Cerli Fiiller
   Yazar          Hüseyin Günday, Şener Şahin, Fadime Kavak
   Yayınevi      Emin Yayınları
   Kağıt Cilt     1.Hamur beyaz - Karton kapak cilt, Renkli
   Sayfa Ebat   816 sayfa, 16.5x23.5 cm
   Yayın Yılı     2016


    
   Emin Yayınları Arapça'da Harf-i Cerli Fiiller kitabını incelemektesiniz.   
   Hüseyin Günday, Şener Şahin Arapçada Harf-i Cerli Fiiller kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Harf-i cerli fiilleri bağlamında öğrenin!

   Bir cümlenin doğru anlaşılmasında hayati öneme sahip yapı taşlarından biri de Türkçemizde edat/ilgeç adını verdiğimiz; İngilizcede ise prepozisyon sözcüğüyle karşıladığımız harf-i cerlerdir. Harf-i cerler, fiillere anlam yüklemede son derece kritik bir rol üstlenirler. O nedenle bu konu, gramer bilgisini ve kelime dağarcığını belirli bir düzeye çıkarmış Arapça-severlerin, üzerine ayrıca emek ve zaman harcamaları gereken özel bir alandır.

   İtiraf etmek gerekir ki, harf-i cerlerin doğru kullanımını kısa bir zaman diliminde öğretecek sihirli bir formül bulunmamaktadır. Bu gayeye hizmet edecek kurallar ise oldukça az sayıdadır. Bu yüzden işin başında, ilgilenenlere harf-i cerlerin yerinde ve doğru kullanımına yardımcı olabilecek böyle bir kitabın hazırlanması düşünülmüştür.

   Bu maksatla elinizdeki kitapta;
    
   1. belirli harf-i çerlerle kullanılan 800 temel fiil, nitelikli metinlerden özenle seçilerek bir araya getirilmiştir.
   2. fiiller, bulmada kolaylık sağlanması için, kök esası yerine alfabetik sıraya göre dizilmiştir.
   3. çeşitli Arapça dini metinlerde, edebi ürünlerde ve günümüz Arap medyasında okurun en çok karşısına çıkabilecek harf-i cerli fiiller -bazen onlara eş değer durumdaki zarflar- tespit edilerek her biri için ortalama 8-9 örnek cümle zikredilmiştir.
   4. herhangi bir fiil ve harf-i cerinin kuru kuruya ezberlenmesi değil; bağlam içerisinde meleke haline getirilerek öğretilmesi hedeflenmiştir.


             Emin Yayınları

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054487974
   MarkaEmin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054487974

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.