• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ariflerin Menkıbeleri, 4 Cilt Takım

   Fiyat:
   600,00 TL
   İndirimli Fiyat (%49,2) :
   305,00 TL
   Kazancınız 295,00 TL
   101,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap               Ariflerin Menkıbeleri
   Yazar              Murat Tarık Yüksel
   Yayınevi         Demir Kitabevi
   Kağıt - Cilt      2.Hamur kağıt  - 4 Cilt Takım 
   Sayfa - Ebat   2.028 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı        2021

    


   Demir yayınları, Murat Tarık Yüksel tarafından yazılan Ariflerin Menkıbeleri adlı kitabı incelemektesiniz.
   4 Cilt Takım, Ariflerin Menkıbeleri kitap seti hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   ARİFLERİN MENKIBELERİ
   MURAT TARIK YÜKSEL

   Tasavvufun hicrî üçüncü asırdan itibaren İslâm dünyasında yaygınlık kazanmasıyla birlikte sûfîlerin hikmetli sözlerini ve örnek alınacak faziletli davranışlarını ifade etmek için menkıbe kelimesi kullanılmaya başlanmıştır.

   Abdülkâdir-i Geylânî, Şah-ı Nakşibendi, Ahmed er Rifai gibi tarikat pirleri veliler için vefatlarının ardından yazılan eserlerde gösterdikleri kerametle­rin anlatılmaya başlanmasıyla menkıbe kelimesi giderek kerametle aynı an­lamda kullanılır olmuş, böylece bir tasavvufî tür olarak menâkıb yazma ge­leneği ortaya çıkmıştır.

   Elinizdeki bu eserde tasavvuf büyüklerinin önde gelenlerinin hayatlarını ve menkıbelerini bulacaksınız.


    ÖNSÖZ

   Sonsuz hamd Cenâb-ı Allah'a, bütün salât ve selâm da, Peygamber (S.A.V.) Efendimiz Hazretlerine, onun âl ve ashâbına olsun.

   Aziz dindaşlarımız!

   Sizlere takdim etmekle şeref duyduğumuz «Ariflerin Menkıbe­leri» adlı elinizdeki bu kitap seti, menkıbeler, hikmetli sözler ve İslâmın in­celiklerini anlatan bir tasavvuf kitabıdır.

   Zamanımızda fennin başdöndürücü bir hızla ilerlemesine, maddiya­tın alabildiğine artmasına rağmen, itiraf etmek gerekir ki; gerçek dindar müslümanlar bir yana, insanlık mânen yoksuldur ve âdeta bir girdabda kalmıştır. Ve şu da bir gerçektir ki; mânen yoksul olan duygusuz yaşar. Hastadır, huzursuzdur. Sefildir, ruhsuzdur. O, ibadetin zevkine eremez, Namaz, oruç ona bir tad vermez.

   Allah'ın (C.C.) kelâmı Kur'ân-ı Kerîm'i, Peygamberimizin (S.A.V.) buyruğu Hadis-i Şerifleri ve evliyaullahın özlü, veciz, hikmet dolu sözle­rini ve menkıbelerini okumak, ruha manevî bir huzur, kalbe bir iç zengin­liği verir ve... insan yüceliklere ulaşır.

   Bir Hadîs-i Şerifte:
   «Arifler, salihler, sözünün anıldığı yerlere rahmet iner, fazi ve mağ­firet yağar», buyurulmuştur.

   İslâmiyetin yayılışından beri müslüman halkımız, evliyaullaha, kal­binde büyük bir yer verir, saygı ve sevgi gösterir, hâtıralarını gönlünde yaşatır.

   Velilerin menkıbelerine dair bu kitabı meydana getirmemize bizi sevkeden sebeb, Allah ve Resûlünün rızası ve bu konuda, bu derece etraflı bilgi veren, geniş, derli toplu bir eserin bulunmayışıdır.

    
   İşte bu eserde, dört kutubdan:

   Abdülkadir Geylaninin,
   Ahmed Rufai'nin,
   İbrahim Düsûki'nin,
   Ahmed Bedevinin ve ayrıca:
   Bahaeddin Nakşibendi,
   Muhiddin-i Arabi,
   Hasan Basri,
   Beyazıd-ı Bistamî,
   Hasan Şazeli,
   Cüneyd-i Bağdadi,
   Sırr-ı Sekati,
   Necmeddin Kübra,
   Fudayl bin lyad,
   Süfyan-ı Sevri,
   Maruf-u Kerhi,
   Şihabüddin Sühreverdi,
   Davud Tai,
   Habib Acemi,
   Zünnun-ı Mısri,
   Ebubekir Şibli


   gibi İslamın on altı parlak sımasının hayat hikâyeleri, özlü, veciz, hikmet dolu sözleri, tasavvuf hakkındaki görüşleri ve yer yer dinî, tasavvufi hi­kayeleri anlatılmaktadır.

   Bu kitab, bir menkıbeler ve hâl tercümeleri kitabı olarak, en geniş, muteber, mevsuk kaynaklara istinaden yazıldığı için de, en güzel ola­nıdır. Öyle ki her velînin menkıbesi, başlıbaşına ufak bir kitab olabilir. Ancak şu da vardır ki, bir eser ne kadar mükemmel olursa olsun, birta­kım kusurdan ârî değildir. Bu bakımdan, vâki olacak ufak tefek kusur­ları, okuyucularımızın hoş karşılamalarını istirham ederiz.

   Elinizdeki bu kitab, ayrıca, muhterem vâizlerimizin de vaaz esnasın­da faydalanabilecekleri bir eserdir.

   Meydana getirdiğimiz bu kitab, okuyucularımız arasında ilgi uyandı­rma, inşâallah bunu, Hallac ı Mensurları, Veysel Karanîleri, Yûnus Em­reler!, İbrahim Edhemleri ve daha birçok büyük ve meşhur velileri içe­risine alan İkinci cild tâkib edecektir.

   MURAT TARIK YÜKSEL


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057124203
   MarkaDemir Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057124203

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.