• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Bir Umut Bir Mektup 2.Cilt Aile

   Fiyat:
   40,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45) :
   22,00 TL
   Kazancınız 18,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur , 104 Sayfa, Karton Cilt
   27,00 TL
   KDV Dahil 15,50 TL
   %42,6
   2.Hamur, Karton Cilt, 284 sayfa
   30,00 TL
   KDV Dahil 17,00 TL
   %43,3
   2.Hamur , 128 Sayfa, Karton Cilt
   30,00 TL
   KDV Dahil 17,00 TL
   %43,3


   Kitap            Bir Umut Bir Mektup 2.Cilt Aile

   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   344 sayfa , 15.5x21.5 cm  

   Yayın Yılı     2017
   ISBN            9786055271305


   Tahlil Yayınları Bir Umut Bir Mektup 2.Cilt Aile kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Cilt 2 Bir Umut Bir Mektup Aile kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Bir Umut Bir Mektup 2. Cilt Aile,  Mahrem aile konularından toplum hayatının getirdiği sıkıntılı açmazlara, iffetli kalmaktan onurlu yaşamaya kadar bir Müslüman'ın her yaş ve şartta karşılaşabileceği problemlere yıllardır fetvameclisi.com üzerinden gelen sorulara cevaplar veren Nureddin Yıldız hoca, birçoğu rehber görevi görebilecek bu mektupları kitaplaştırdı.
   Elinizdeki kitap, toplumun her kesiminden ve farklı meslek alanlarından gelen yüzlerce soru içinden seçilerek hazırlandı.
   Eserde, derdine serin bir umut arayan yanık yüreklerin arayışlarına Nureddin Yıldız'ın kaleminden ufuk açıcı cevaplar okuyacaksınız.


       Ön Söz


   Bu kitapta "fetvameclisi.com" adresine iletilmiş sorulara verilen mektup tarzındaki cevaplar bulunmaktadır. Bu mektuplar, bir fıkıh meselesini izah etmekten çok bir yarayı tedavi etmeye yönelik cevap­lardan oluşmaktadır. Bir mü'minin bir mü'minle dertleşmesi olarak da anlaşılabilir bu cevaplar.

   Özellikle iletişim teknolojisinin büyük bir gelişme kaydetmesinden sonra insanlar arasında bir önceki neslin idrak etmekte zorlanacağı derecede önemli bir iletişim imkânı oluşmuştur. Bu imkân, bir yandan sevindirirken bir yanda da örtülü kalmış yığınla sorunu gün yüzüne çıkarmıştır. Evlerimiz, iş yerlerimiz hatta camilerimiz sıkıntılarla iç içe bir hayat yaşadığımız yerlere dönüşmüştür. Her nimet, beraberinde bir sıkıntı da getirmiştir. Artık, ibadetlerimizi bile sıkıntıdan uzak yapıp yapamayacağımız endişesi taşır olduk.

   İnsanlara psikolojik destek veren bilim dalları en muteber meslekler arasına girmiştir. Tıp bile psikolojiden destek almayı gerekli bulmakta­dır. İnsanlar çocukların bir işe ikna edilmesi gibi, bildikleri, inandıkları şeylere ikna edilmeye muhtaç hissetmektedirler kendilerini. Kalabalık şehirlerde yalnızlık hissi egemen duruma gelmiştir. Aileler bir yandan küçülmüş bir yandan da kendi içinde birbirine yabancı fertleri barındırır olmuştur. Bu asrın garip bir imtihanı olarak böyle bir gerçekle kar
   şı karşıya gelmiş bulunuyoruz. Her meslekten ve her yaştan insanlar içinden çıkmakta zorlandıkları bir muamma ile nasıl yaşayacaklarını kestirmekte zorlanmaktadırlar.

   Bu kitaptaki sorular, mü'min kardeşlerimizin "daha iyi'yi arayışlarına yardım etme amacıyla cevaplandırılmıştır. Asla kesin bir çözüm niteliğinde değildir bu cevaplar. İstişare etmeyi ibadet kabul eden an­layışımızın gereği olarak sorulan sorular cevaplandırılmıştır. Biz bir ümmetiz. Ümmet olarak temel karakterimizi oluşturan Kur'an'ımız bize kurtuluş yolu olarak "birbirimize hakkı tavsiye eden, sabır öğütle­yen insanlar" olmayı emretmektedir. Temennimiz, bu kitap vesilesiyle "birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler" arasında bulunmaya yarar bir iş yapmış olmaktır.

   Gelen soruların ana teması ve dili değiştirilmemiştir. Bu nedenle yöresel bir dille yazılan ya da kişisel farklılıkları yansıtan dil farkı soru sahiplerine aittir.
   Bu çalışmamızın hayra vesile olmasını Allah Teâlâ'dan diliyorum.


   Nureddin YILDIZ


   Teknoloji sayesinde kazandıklarımız ile teknoloji yüzünden yitir­diklerimizi karşılaştıracak olsak kalbimiz, aklımıza inat kaybedenin yi­tirdiklerimiz olduğunu itiraf edecektir. Mektuplar, kartpostallar, sıcak komşuluklar, can ciğer arkadaşlıklar artık çoğumuz için maalesef nos­talji. Din kardeşliği, dinî hayatı yaşama hassasiyeti, edep, mahremiyet, haram-helale riayet de bundan ziyadesiyle nasipli. Şikâyet nidaları ise kolaylıklar karşısında gösterdiğimiz gevşekliklerin "oh"ları arasında yi­tip gitmekte.

   İşte elinizdeki çalışma, hayatını dinî çerçevede yaşama azmiyle yaşayanların sorularına unuttuğumuz bir biçimde ve içtenlikte verilmiş cevaplardan oluşmaktadır. Bu çalışmayla amaçlanan, "fetvameclisi.com" internet adresine iletilen somlara verilen mektup şeklindeki ce­vapların daha büyük bir okuyucu kitlesine ulaştırılmasıdır. Bu meyanda şu hususlara özellikle dikkat edilmiştir:

   Soruların orijinal hâlleri korunmakla birlikte sorulardaki şahsi ifade­ler giderilmiş, böylelikle soru daha genel bir kitleye mal edilmiştir.
   Sorularda yer alan bazı yabancı ifadeler, aynı anlama gelen ve her­kesçe anlaşılabilecek kelimelerle değiştirilmiştir.
   Bir günahın ifşası mahiyetinde olan sorular, esas noktalar sabit ka­lacak biçimde kısaltılmıştır.


   İnternet sitesinde karışık bir biçimde yer alan mektuplar, hitap etti­ği kitleye göre ciltlere ayrılmış; böylelikle anlam bütünlüğü sağlan­maya çalışılmıştır.
   Her bir cilt birbirinden bağımsız olmakla birlikte her cilt diğer ciltler­de birlikte okunmaya muhtaçtır. Her bir cilt bir daireyi kapsamakla birlikte ortak daire insanlıktır. Çünkü gençliği, toplumdan; aileyi, gençlikten ve toplumu, aileden beri düşünmek mümkün değildir.
   Hemen hemen her bir sayfaya o sayfa hakkında genel bilgi verecek ve bir hakikati hatırlatacak mahiyette spot cümleler seçilmiştir.

   3 cildin de sorulan sorulardan çok daha öte nice yaraya derman olmasını arzuluyor, bu çalışmanın hayır ve bereketlere vesile olma­sını yüce Rabb'imden niyaz ediyorum.


   Hilal Furkan
   2014, İstanbul

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055271305
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786055271305

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.