• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Can Boğazdan Çıkar, Mehmet Ali Bulut

   Fiyat:
   58,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,1) :
   33,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Can Boğazdan Çıkar
   Yazar             Mehmet Ali Bulut
   Yayınevi         Hayat Yayınları
   Kağıt - Cilt      2. Hamur kağ -  karton kapak cilt
   Sayfa - Ebat   304 sayfa  -  14x20 cm
   Yayın Yılı        2019   Mehmet Ali Bulut tarafından hazırlanan Can Boğazdan Çıkar  adlı kitabı incelemektesiniz. 
   Can Boğazdan Çıkar hakkında yorumları okuyup kitabın konusuözetifiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
        
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2      Can Boğazdan Çıkar
    
   Kan grubunuza göre beslenmenin önemi...
   Beslenme şeklimiz hasta ediyor.

   Bir klinikte yapılan ankette "İnsan niçin hasta olur?" sorusuna; insanların yüzde yetmiş üçü "Allah sevdiğine hastalık verir!" şıkkını işaretlemiştir. Birçok insan hastalığı kaderimizin ya da genetik yapımızın kalıtsal bir sonucu olarak kabul eder. Bu nedenle beslenme şeklimizin bizi hasta edebileceğini aklımıza getirmeyiz! 

   Motorların farklı yakıtla çalıştığı gibi...

   Hastalıklarımızın büyük bir kısmının yediklerimiz ve içtiklerimizden kaynaklandığı bilimsel anlamda da ispat edilmiştir. Kişilerin karakterlerine uygun beslenmemesi, hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda, farklı motorlarda farklı yakıtlar kullanıldığı gibi; insanların da birbirinden farklı mizaç ve yapılara sahip olduğu, alınan gıdayı hazmettirecek enzimin her bünyede aynı güçte ifraz edilmediği belirlenmiştir. 

   Kan grubunuza göre beslenin.


     Niçin Böyle Bir Kitap?

   Yıllar önce İstanbul'un ünlü bir üniversite hastane­sine gitmiştim ve yemeklerden, özellikle tatlılardan sonra bana bir ağırlığın çöktüğünü ve kendimi çok yorgun hissettiğimi söylemiş; nedenini öğrenmek istemiştim. Tabii varsa tedavisini de...

   Bir incelemeden sonra SGOT, SGPT enzimlerinin salınımında karaciğerimde bir tembellik tespit edildiğini ve muh­temelen, bunun genetik bir problem olduğunu söylemişler­di. Hatta meseleyi "annemle babamın akraba olmasına bağ­lamışlardı. Yani akraba evliliklerinde görülen arazlar hep harici arazlar olmayabiliyormuş. Bazen böyle iç organların fonksiyon bozukluğu şeklinde de görülebiliyormuş.

   Ben de o zaman "Eh ne yapıyım bu da benim kaderim..." deyip kulağınım üstüne yatmıştım. Şunu yeme bunu ye, bunu alma şunu al şeklinde bir perhiz de önermedikleri için bu şekilde devam edip ellili yıllara kadar geldim.
    
   Bir gün bana "Sen hipoglisemi olmuşsun..." dediler.
   O da ne?

   Efendim, pankreasım gereğinden fazla insulin salgılıyormuş!

   "Millet azını bulamıyor, bizde batmanla varsa verelim de millet de istifade etsin bari..." dedim ama meğerse bu da bir başka tür diyabet çeşidi imiş. Bana bir perhiz dayattık­lar ki sormayın gitsin... Nerede ise tüm sevdiğim yiyecekle­ri yasaklayan bir program....

   "Böyle şey mi olurmuş!" dedim ve ben yine bildiğim gibi devam ettim. Nihayet, hayat benim için ağırlaşmaya başladı ve bir dostum vasıtasıyla iyi bir doktora gittik. Koyduğu teş­his, "Evet sen hipoglisemisin!" oldu.

   Yani?

   Yani sana glikofaj ilacım vereceğim ve bunu ömür boyu kullanacaksın!

   Baktım ki "ilaçlılar" sistemine dâhil edileceğim, bu iş­lerden iyi anlayan bir dostumu aradım. Durumu anlatınca "Sakın ha!" dedi, "Sakın o ilacı kullanmaya başlama. Bir kere kullanırsan, ebediyen hasta kalırsın. Çünkü pankreas, vücudun en tembel ve en mızıkçı organıdır. Sen insulin salınımı için destek bir ilaç alır almaz o hemen kendisine pay­dos verir bir daha da yeniden işler pozisyona getiremezsin."

   Uyarısını dikkate aldım, Ortodoks tıbbın imkânları dı­şında kendime çareler aramaya karar verdim. Tabii ondan önce geçirdiğim bir ameliyat ile neredeyse yarım insan de­rekesine düşürülmüştüm. Esasında o hikâyeyi de size anlat­mam gerekir ama sözü uzatmış olurum.

   Ne ise gittim bir biyokimyacı hekime. Hekim dediğime bakmayın. Tıp filan okumamış ama geleneksel tıp dediğimiz alanda ve insan tabiatı konusunda kendisini yetiştirmiş bir hekim. Tırnaklarımdan, dilimden, avucumdaki çizgiler ağzım ve gözlerimden ve özellikle bileklerimdeki nabızlar­dan yararlanarak bana ilginç teşhisler koydu. Chek uplarda tespit edilmiş ve rahatsızlığını hissettiğim halde tetkiklerde görünmeyen bir dizi tespitlerde bulundu.

   Bana kan grubuma göre bir beslenme şekli ve yeme içme usulü hakkında bilgiler aktardı. Bir de acil bir şekilde açlık­lar yapmamı söyledi.
   Ben onu şöyle bir tepeden tırnağa süzdüm: "Siz ne di­yorsunuz arkadaş! Ben iki saatte bir yemezsem ölürüm. Doktorlar bana öyle dedi.. Siz ne diyorsunuz!" dedim.

   O da bana öyle zavallı zavallı baktı. Sonra da "Git o za­man onların dedikleri gibi yap!" dedi.

   Ne ise gönlünü yaptım ve bana ne önereceğini sordum. Yaptığı ilk öneri, acilen açlık yapmamdı. Önce üç gün dedi, sonra böbreklerimin zayıf olduğunu tespit ederek, "Sen 36 saatlik açlıklar yapacaksın. Kan grubun A olduğundan kır­mızı etten uzak duracaksın. Proteinlerle süt ürünlerini bir arada yemeyeceksin. Karaciğerinde ta cenin halinde iken annenden aldığın birikmiş DDT tortularını temizleyecek­sin. Acil olan bunlar!" dedi.

   Bir yandan da "Böyle tedavi mi olurmuş?" diyerek eve geldim. Önce annemi arayıp sordum, "Bana hamile iken DDT kullandın mı?" diye. Meğer o zamanların moda tarım ilacı DDT imiş ve her evin vazgeçilmezi gibiymiş.

   Söylediklerini uygulamaya karar verdim. Çünkü o sıra­lar, tansiyonum her gün fırlıyor. 13 ila 20 arasında gidip ge­liyor. Haftada en az iki kere migrenim tutuyor, kendimi eve zor atıyor ve başımı duvarlara vursam bile kâr etmiyor. Ko­lesterolüm 290'larda, trigliserit gırla... Ve tabii geçirdiğim ameliyatın da etkisiyle 92 kilo olmuşum... Cebimde ağrı ke­sici olmadan sokağa bile çıkmıyorum, evin hemen her kö­şesinde ağrıkesicilerim var.

   Önce açlıklarla ve kan grubuma göre yenilecekler ye­nilmeyecekler listesini uygulamakla işe başladım. Özellik­le bu kitapta da anlattığım su içme vakitlerine ayrı bir özen gösterdim. Belli aralıklarla 36-40'ar saatlik açlıklar yaptım. Yeme içme düzenimi ve yemekteki sıralamayı değiştirdim. Bir yanımla da oldukça sosyal bir yaşantım olduğu için ilk başlarda eski alışkanlıkların etkisinden sıyrılmakta zorlansam da zamanla çevremdekiler de hassasiyetlerime dikkat etmeye başladılar.

   Bir gün bir kitapta "Bir insanın sağlıklı olup olmadığı, ayak başparmağını alnına değdirip değdirmediği ile ölçülebi­lir." cümlesine rastlayınca gayrı ihtiyarî, sağ ayağımı çekip denemek istedim ve az bir sıkıntı ile ayak başparmağımı alnıma değdirmeyi başardım! Şaşırmıştım. Hemen terazi­ye koştum. 78 kiloya düşmüştüm ve daha da ilginci, ameli­yat sonrası sağ göğsüm altında Koazimodu’nun kamburu gibi duran bombelik yok olup gitmişti! Cidden ama cidden deh­şete düşmüştüm, çünkü üç yıldır "ameliyatın öngörülemeyen neticeleri" diye açıklanan o arazı gidermek için yapma­dığım kalmamıştı. Tüm bu süreçte ben hiç farkına varma­dan o koca et yığını silinip gitmişti.

   İşte o dakikadan sonra bu meseleyi kendime iş edindim. Ulaşabileceğim tüm kitaplara baktım, bu konuda samimi gayret gösterenlerle tanıştım, herkesten bir şeyler öğrenme­ye çalıştım. Tüm bu çabalarım sonunda şunu anladım ki insan kendi eliyle ve kendi yedikleriyle hayatını bir cehenne­me dönüştürüyormuş.

   Bütün o süreçlerde kendimde uyguladığım ve güzel ne­ticelerini gördüğüm yöntemleri tespit edip dost meclislerindeki sohbetlerde anlattıkça baktım ki bu konuda herkesin bir şeyler bilmeye ihtiyacı var. Özellikle yemeklerde bazı çe­şitleri neden yemediğim soruldukça "yiyeceklerin mizaçları ve birlikteliklerinden doğan sıkıntılar" bahsi, çoğu kişinin ol­dukça ilgisini çekiyordu. Sonraki buluşmalarımızda bahset­tiğimiz hususlara dikkat edildiğini sofraya konulanlardan dahi anlamak mümkündü.

   Bu kitabı yazma fikri, biraz da çevremdekilerin taleple­riyle oluştu. Bazen bir yemekte açılan bahis, tüm sohbetin konusunu teşkil ettikçe bunları yazılı hale getirmem konu­sunda dostlarımın ciddi bir ısrarı oldu.

   İnsan, şu kainatla bütünlük teşkil edecek şekilde yaratıl­mış mükerrem bir varlık. Ona verilen hastalık yahut sağlık keyfî verilmiş bir ceza ya da mükafat olmaktan öte, "insa­na ancak kendi yaptığının karşılığı verilir." (Necm, 39) ayetinin ifade ettiği bir hak edişin tahakkuku gibi değerlendirilebilir.

   İşte bu kitapla ben, bu tahakkukumuzun sağlık gibi bir ödül olmasını sağlayacak usul ve yöntemleri kendi üzerim­de uyguladıktan sonra sizlerle paylaşmaya çalıştım.

   Gayret bizden tevfik Allah'tan...
    
   M. Ali Bulut
   Üsküdar, Ekim 2011
    

             Eserleri
    
   M. Ali Bulut'un ilk yayınlanan eseri Karakter Tahlilleri ve Rüya Tabirleridir. Her ikisi de Tercüman gazetesinin o dönemdeki genel yayın müdürü Taha Akyol'un ısrarlı talebi ile kaleme alınmış ve Tercüman gazetesi ile birlikte promosyonu olarak verilmiştir. Her ikisi de yeniden yayına hazırlanmaktadır.

   Dört Halifenin Hayatı ve Ansiklopedik İslam Sözlüğü (cep ki­tabı boyutunda) ise Bulvar gazetesiyle birlikte verilmek üzere hazır­lanmıştır.
   Bağımsız olarak yayınlanmış ilk eseri Asya'nın Ayak Sesleridir.
    
   Yeni Nesil Yayınları arasında çıkan bu eser, yazarın İslamiyet'in ye­niden yükseleceğini anlatan yazılarını ihtiva etmektedir. Onu, Fardipli Sinha takip etmiştir.

   Fardipli Sinha: İnsanlık denilen ve "insanlığın toplam hafızası­nı ve hatırasını kendinde barındıran" bir manevî şahsiyetle yapılmış diyalogların sık sık geçtiği, iman esaslarının hayatın içine tatbik edil­diği mistik bir roman. Zaman Yolcuları başlığıyla beş kitaptan olu­şacak bu serinin ikinci kitabı Derviş ve Sinha Serinin diğer kitap­ları yazılma safhasındadır.

   Türkçe Dualar. Yoğun bir talep sonucu yazılmış bir eserdir. Günlük okunması gereken dualar yanında çeşitli sıkıntılar karşısın­da belli sayılarda ve belli vakitlerde okunması uygun görülmüş dua­ları da içermektedir.

   Gizemli Sorular: Yazara çokça sorulan gündelik sorulara veri­len ilginç cevapların kitabıdır. Bir kısmı Fardipli Sinha ile yapılan konuşmalardan aktarılan soru cevaplar, günümüzde hayat, ölüm ve öteler etrafında zihne takılan sorulara verilmiş ilginç cevapları ihti­va ediyor.
   Ruhun Deşifresi: Bir yeniden ayağa kalkma kitabıdır. 'İnsan-ı kamil'e giden yolun bir egzersizidir. Mevcut insan varlığımızla mede­niyet kurma imkânımızın kalmadığına inanan yazar, medeniyet ku­rucusu olabilecek insan tipinin yeniden inşası denemesine girişir bu eserinde. Bu eser aynı zamanda, "akıl midesi"nin sağlıklı beslenmesi üzerine yapılmış bir çalışmadır.

    
   Ahkâmsız Hükümler: Bu eser, yazarın, gündelik hayat içinde karşılaşıp da vaktinde tepkisini ortaya koyamadığı hadiselerin kita­bıdır. Yazarın içinde bulunduğu camiaya "içten" ve "eleştirel" bakı­şının, hiciv ve mizah diliyle yazıya aktarılması, iğneyi kendine batır­ma denemesidir.
   Can Boğazdan Çıkar: Bu kitap beslenme usulü üzerine yapıl­mış bir çalışmadır. Beslenme ile ahlak, beslenme ile sağlık, beslenme ile ömür, beslenme ile yaşam ve zindelik arasındaki ilişkileri tanzim etmeye çalışan bir eserdir. Ahir zamanda insanın yediğinin, kendisi için nasıl bir tuzağa dönüştüğünü irdeleyen bir eserdir.
    
     
                      İthaf

   Bu kitabı,
    
   Cihaz kullanmadan ve kan tahliline gerek duymadan has­talıkların teşhis edilebileceğini bize gösteren Baba Şahbaz'a,

   Sağlıklı bir yaşam için, "sünnet"e uygun yeme içmenin yeterli; hastalanıldığında ise perhiz ve uzun soluklu oruç­larla/açlıklarla vücudu yenilemenin ve yeniden sağlığına ka­vuşturmanın mümkün olduğunu bize öğreten Aidin Salih'e,

   Hastalanmış ve tedavisi zorunlu hale gelmiş bir insanın, doğal yöntemlerle ve ameliyatlara gerek kalmadan, tama­men bitkisel ilaçlarla tedavi edebileceği fikrini bende yeni­den dirilten sevgili kardeşim Dr. Muammer Yıldız'a,

   Ve problemlere, hep pozitif yönden yaklaşarak onları be­nim için yıkıcı olmaktan çıkaran; inandığım takdirde, ken­di küllerimden yeniden doğabileceğime beni güvendiren, bana bu yolda ve eserlerimi neşretmede rehberlik eden ha­rika insan eşime ithaf ediyorum.. ( can boğazdan çıkar kitap, Mehmet ali bulut oku, online satın al, ucuz dini kitap, islami kitap. onlıne satış, kan grubuna göre beslenme, can boğazdan çıkar kitabı )
    
    
   İthaf................................................................................. 15
   Sunuş............................................................................ 17
   Niçin Böyle Bir Kitap?................................................ 17
   Giriş................................................................................ 23
   Neden Doğru Beslenme?.......................................... 23
   İnsana Takdir Edilen Doğal Sınırlar.......................... 24
   İnsanın Fıtrî Ömrü........................................................ 25
   Bedeni Besleyen Yakıt Mizaçlara Göredir............... 27
   Bedenin Tamiri............................................................. 28
   Fazla Gıda Öfke Yapar................................................ 29
   1. Bölüm
   İnsan Bedeni Mucizevi Bir Saraydır......................... 31
   24 Saat İşleyen Atölye................................................. 32
   Bile Bile Ölüm: Tiryakilikler........................................ 33
   Hastalık Bir Tercihtir..................................................... 34
   Bedenimizin Savunma Kalkanları............................ 35
   Deri: Vücudumuzun Koruyucu Kalkanı.................. 36
   Solunumdaki Koruma................................................ 38
   Hapşırma Bir Alarmdır................................................. 39
   Ağzımız ve Midemizdeki Koruma Ordusu............... 40
   Oto Savunma Sistemi................................................. 41
   Düşmanı Düşmana Kırdıran Sistem........................ 42
   Vücudumuzun Paralı Askerleri................................. 43
   Mikro Düşmanlarımız Bakteriler ............................... 45
   Virüsler .......................................................................... 46
   Zeki Casuslar................................................................ 47
    
    
   2.  Bölüm
   Hastalıkların Temel Sebepleri................................... 49
   Din Sağlıklı Bireylerle Yaşanır                                   50
   Din, Dünya Hayatını Tanzim Eder ........................... 52
   Sağlıklı Yaşam Allah'ın Rızasıdır.............................. 53
   Sağlık Bir Tür Cennet; Hastalıksa Cehennemdir    52
   Beslenmeden Maksat; "Haz" Değil "Gıdalanmak". 51
   Kapıcıya Verilen Rüşvet: Lezzet................................ 58
   Hastalıkların Şirin Ambalajı: Tad .............................. 60
   Yediklerimiz Tuzağımız Olursa.................................. 63
   İnsan Ömrü Ortalama Ne Kadardır?......................... 64
   Sağlık ile Ecelin Kaderi Farklıdır............................... 65
   İnsan Bütüncül Bir Sistemdir ................................... 67
   Ağrı: Bedendeki Mucize! ............................................ 68
   İnsanın Hastalanmama İhtimali Var mıdır?............ 69
   Şâfi İsminin Müşterisi Olmak                                   70
    
   3.  Bölüm
    
   Hastalık Yapan Beslenme Faktörleri........................ 73
   İnsan Sağlığını Korumakla Yükümlüdür................. 74
   Hayvan Sorumsuzdur.; İnsan Sorumludur              76
   Din Sağlıklı Yaşamı da Düzenler                            78
   Hayat Çok Evreli Bir Süreçtir                                  79
   "Kusur Arayan Tanrı" Algısı....................................... 81
   Çok Yemek................................................................... 82
   Yumruğumuz Yeme Ölçümüzdür............................ 84
   Günde Üç Öğün Yeter Beladır!................................. 86
   Vücut Depoları Dolunca............................................. 87
   Azaba Dönüşen Yemek............................................. 88
   Kilo da Zayıflık da Sıkıntı............................................ 89
   Sık Yemek .................................................................... 90
   İki Öğün Arası Süre Ne Kadar Olmalı?.................... 92
    
   Sık Yemek, Pişmiş Aşa Su Katmaya Benzer......... 92
   Sindirim Sisteminin Programı Nasıl İşler? ............ 93
   Cennet Halkı İki Öğün Yer........................................ 95
   Ölüm "Takdir" Sağlık "Mukadderattır....................... 96
   İnsan Ölümsüz Değil.................................................. 97
   Yediklerimizle Beslenen Varlıklar ........................... 98
   Âdem Olmak, Az Yemekledir.................................... 99
   Bir Sık Yeme Rahatsızlığı: Diyabet......................... 100
   Karışık Yemek............................................................ 102
   Köfte Kaşarlanırsa..................................................... 104
   Gıda Gibi Enzimler de Çeşitlidir
   Mide Çamaşır Makinesine Benzer
   Çürütmek Hazım Değildir........................................ 107
   Hazımsızlık: Kabızlığın ilk Sinyali........................... 109
   Her Derdin Başlangıcı Kandaki Asit....................... 111
   Yeme içmede Sıraya Riayet Etmemek.................. 113
   Et ile Ekmek Arası Sekiz Saat................................. 114
   Mizaca Uygun Gıdalar Almamak............................ 115
   Her Gıda Her Bünyeye Uymaz................................ 116
   Yeterince Çiğnememek .......................................... 118
   Bir Lokma En Az 16 Kez Çiğnenmeli
   Midemizin Dişleri Yoktur!
   Vücuttaki Yalancı Savaş.......................................... 121
   Barsaklarımızdaki İşçiler.......................................... 122
   İyi Çiğnemenin Yararları.......................................... 124
   Boşaltım Sisteminin Sağlıklı Çalışmaması........... 126
   Kabız Olmamak İçin.................................................. 127
   Lavman........... ;.......................................................... 128
   Cennette Gıdaların Atığı Yoktur
   Yemekle Birlikte Çok Su İçmek
   Kabızlık Su İçme Usulünüzle Başlar
   Su Siroza Yol Açar mı?............................................ 133
    
   Temiz (Genetiği Değiştirilmemiş) Gıdalar Tüketmek
   Domatese Balık, Patatese Akrep Geni
   Vücudun Bağışıklık Sistemini Çökertmek
   Aşırı Steril Ortamın Zararları
   Hastalığa Yol Açan Diğer Faktörler
   Vücudun Ateşlenmesi
   Beslenmiyoruz, Kendimizi ÖldürüyoruzDoğru Beslenme
   Doğru Yaşama Kılavuzu
   Sağlıklı Olmak İlahî Bir Emirdir
   Temiz Yemek Salih Ameldir
   Üç Öğün Yemek İsraftır
   Beslenme Disiplin İşidir
   Irsiyet Kader Değildir
   Hastalanmak Uzun Bir Çaba Gerektirir
   Yanlış Beslenme Alışkanlıklarından Kurtulmak
   Saat 21.00'de Sindirim İşlemi Durur
   Su ve Hazım İlişkisi
   Mide Fesadının Sebebi
   Artık Can Boğazdan Gelmiyor ...
   Düzenli Oruçlar Tutmak
   Yıllık Oruç: Vücudu Yıllık Tatile Alma Operasyonu
   Aylık Oruçlar
   36 Saatlik Açlıklar
   Düzenli Aralıklarla Kanın Temizlenmesi: Hacamat
   Kokular Bahsi....................................... ,.
   Arıları Arı Beyine İtaat Ettiren Nedir?
   Elime Toplanan Arılar
   Kumanda Televizyon ilişkisi
   Parfüm Etkisi
   Her Kokunun Farklı Müşterileri Vardır
   Kokuların Evlenmedeki Rolü
   Koku ve Sağlık ilişkisi
   Temel Yiyecekler
   Su
   Diri Su - Ölü Su
   Su Bozulur mu?
   Bekletilen Sular Hasta!
   En Yararlı Su, Akan Sudur
   Bozulan Suyu Nasıl Onaracağız?
   Suyu Nasıl İçeceğiz?
   Su İnsanı Ne Zaman Hasta Eder?
   Yemek ve Su İlişkisi
   Diğer İçecekler
   Kola: Pankreasın Baş Düşmanı
   En Doğal İçecek Su
   Ayran ve Kefir
   Ekmek
   Un Elenmemeli
   Ekmek Mayası Nasıl Hazırlanır? 
   Ekmek ve Kan Grupları
   Et ve Ekmek
   "Dört Beyaz Yasağı" Doğru mu?
   Ne Yediğimiz Kadar Nasıl Yediğimiz de Önemli
   En Temel Gıdamız Tuzağımız Olmuş
   Mısır
   İnsan Irkı Yok Edilmek İsteniyor
   Et
   Etin Zararlı Yönleri
   Sıfır ve B Grupları Et Konusunda Avantajlı
   Etin Zararları Nasıl Giderilir?
   Enzim Yetersizliği
   Etlerin Tabiatları ve Kan Grupları
   Etleri Karıştırmamak Gerekir
   Et ve Süt Ürünlerinin Birlikte Yenmesi Sakıncalıdır
   Tavuk Eti
   Psikolojisi Bozuk Tavuklar
   Sıkıntı Tavuk Yeminde
   Yumurta
   Balık
   Süt
   Süt içecek Değildir
   Sütün Sebep Olduğu Rahatsızlıklar
   Hiç Süt Tüketmeyecek miyiz?
   Hayvanların da Mizacı Var
   Kimlerin Süt Tüketmesi Sakıncalıdır?
   Yoğurt
   Peynir
   Tereyağı
   Sıvı Yağlar
   Bal
   Balı Peteğiyle Alın
   Meyve ve Sebzeler
   Meyve Bağımsız Yenmeli
   Meyve Sağlık İlişkisi
   Kan Gruplarına (Mizaçlara) Göre
   Ne Yenmeli, Ne Yenmemeli?
   Kan Grupları ve Mizaçlar
   Kan Grubu "0"
   Sıfır Grupları İçin En Faydalı Besinler ( Şifa Olanları )
   Et
   Balık
   Yağlar
   Kuruyemişler
   Sebzeler / Meyveler
   Sıfır Grupları İçin Zararlı Yiyecekler
   Karışık Et
   Süt ve Süt Ürünleri 
   Buğday Ürünleri
   Mısır ve Ürünleri
   Rafine Olmuş Sıvı Yağlar
   Sebze ve Meyveler
   Yenilebilenler (Gıda Olanlar)
   Sıfır Grupları İçin Bazı Sağlık Uyarıları
   Kan Grubu "A"
   En Faydalı Besinler (Şifa Olanlar)
   Yağlar
   Etler
   Kuruyemişler
   Baklagiller
   Tahıllar
   Sebzeler 
   Meyveler ve Baharatlar
   Zararlı Olanlar
   Süt Ürünleri
   Yenebilenler (Gıda Olanlar)
   A Grupları İçin Bazı Sağlık Uyarılan
   Kan Grubu "B"
   En Faydayı Besinler (Şifa Olanlar)
   Et
   Balık
   Süt ve Süt Ürünleri
   Zararlı Olanlar
   Yenebilenler (Gıda Olanlar)
   B Grupları İçin Bazı Sağlık Uyarıları
   Kan Grubu "AB"
   AB'ler İçin En Faydalı Besinler (Şifa Olanlar)
   Et
   Balık
   Süt Ürünleri
   Tahıllar
   Yağlar
   Baklagiller
   Yenilebilenler (Gıda Olanlar)
   Zararlı Olanlar
   Ab Gruplan İçin Bazı Sağlık Uyarılar
   Sonuç
   Ek Kan Gruplarına Göre Besinler Tablosu   Hayat Yayınları Mehmet Ali Bulut  Can Boğazdan Çıkar  adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055365110
   MarkaHayat Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055365110

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.