• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Dilin Afetleri

   Fiyat:
   35,00 TL
   İndirimli Fiyat (%48,6) :
   18,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Sarı Şamua - Kalın Ciltli, 728 sayfa - 17x24 cm.
   180,00 TL
   KDV Dahil 87,00 TL
   %51,7
   Sıvamaa Cilt, 1.Hamur Beyaz, 584 Sayfa, 17x24 cm, Büyük boy
   190,00 TL
   KDV Dahil 86,00 TL
   %54,7
   Şamua, Lüks Ciltli, 512 Sayfa, 17x24 cm
   120,00 TL
   KDV Dahil 54,00 TL
   %55
            Stoktan kargo

   Kitap                 Dilin Afetleri
   Yazar                İmam Gazali Hz.
   Yayınevi            Yasin Yayıncılık
   Tercüme            Muhammed Yavuz
   Etiket Fiyatı       25 TL
   Kağıt  Cilt          2.Hamur - Karton Kapak
   Sayfa Ebat         296 sayfa - 17x24 cm
   Yay Yılı, Baskı   2012, 2018
   ISBN                  978605440534   İmam Gazali (ra), Dilin Afetleri adlı kitabını incelemektesiniz.
   Yasin Yayınevi Dilin Afetleri adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


     Dilin Afetleri

   Said bin Cübeyr (r.a.)’den rivayetle Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Ademoğlu sabah vakti uyandığında, tüm organları, dile şu hatırlatmada bulunur: (Ey dil!) Bizim hakkımızda Allah’tan sakın! Eğer sen düzgün olur, Allah’ın istediği doğrultuda çalışırsan, biz de doğru oluruz; eğer sen yoldan saparsan biz de yoldan saparız (biz sana bağlıyız)”. (Tirmizi, Zühd, 60; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 3/95)

     ÖNSÖZ

   İmanın şartı; kelime-i tevhidi mana ve içeriğine inanarak söylemektir. Bu da 'dil' ile mümkündür. Dil; kalbe inen yol, mutluluğun da mutsuzluğun da anahtarıdır.

   Mümine yakışan, bu anahtarı mutluluk yolunda kullanıp, ya­ratılış gâyesinde eskitmek; yaratıcısını razı edici kelimeler sarf edip, O'nu gazaplandırmaktan sakınmaktır.

   Ancak gel gör ki bunu hayata geçirmek, bilinçli bir inanana bi­le zor ve ağır gelmektedir. Kavgalar, sataşmalar, kalpler kı­rıp gönüller yıkmalar... Acaba biz, dilimize hâkim olabiliyor muyuz?

   Maalesef 'söz ola kestire başı' Yunus menşe'li özlü sözü yaşayıp yaşatmaktayız. Nerede yanlış yapıyor, nasıl aldanıyoruz? Niçin bile bile sözlerimizin esiri oluyoruz?

   Gâyeye götüren her yol mübâhtır fikri, İslâm ruhuna aykırı bir felsefedir. 'Seni sen yapan, düşüncelerin; bildiklerin, anlatabildiklerindir.
   Artık nasîhatçilerin, hatiplerin, hoca ve öğrencilerin, anadille­rini tüm detaylarıyla öğrenip, ağız dillerini iyi yönlendirme­leri gerekmektedir. Çünkü toplumu aydınlatacak olanlar, ancak bu sınıflardır.

   Zaten ev halkından mahalle eşrâfına; sınıftaki talebeden toplu­mun tüm kesimine kadar insanımız, dil faktörünün din-devlet-insan üç sacayağı üzerindeki tesirinin az çok farkın­dadır. Mesele; farkındalığı, olumlu olarak yansıtmaktır.

   Allâh Teâlâ'nın sevgüisi, efendimiz Muhammed aleyhisselâm, "Ki­şi, iki küçük uzvuyla; kalp ve diliyle değerlendirilir." buyura­rak, konuyu veciz olarak ne güzel ifâde etmektedir değil mi?

   Lâl olaydım da demeyeydim; ah şu dil imi arılar ısıraydı da... Bunlar, nâdimin nedamet naraları, geçmişin hüsranları, sık duyulan cümle parçacıklarıdır. Sıddîk-ı ekber halîfe-i evvel Ebûbekir radıyallâhu anh'ın, "Gün oldu, ağladığım günlere ağladım" demesi gibi...

   İşte elinizde bulunana bu muhteşem kitap, takriben bin sene evvelden günümüze kadar tazeliğini koruyarak gelen, İmâm Gazâlî'nin dile dâir sorun-neden ve çözüm içerikli kitabıdır. Rabbimizden bize acıyıp merhamet etmesini umarak, her harfini abdestli olarak tercüme ve tashih ettiğimiz bu şâheser, geçmişte yaptığımız doğruları tasdik; yanlışlarımızı tenkîd ve telâfi; gelecekte edinmemiz gereken şiârı her yönüyle ele almaktadır. Başarı yüceler yücesi Rabbimizdendir.

   Muhammed YAVUZ
   23.6.2011 Perşembe    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu978605440534
   MarkaYasin Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   978605440534

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.