• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   El Ezkar Dualar ve Zikirler

   Fiyat:
   120,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,3) :
   68,00 TL
   Kazancınız 52,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              El Ezkar Dualar ve Zikirler
   Yazar             İmam Nevevi  (ra)
   Tercüme         Muhammed Taha
   Yayınevi         Şifa Yayınevi
   Kağıt  Cilt       Sarı Şamua, Ciltli
   Sayfa  Ebat    600 Sayfa,  17x24 cm
   Yayın Yılı        2019

    

   Şifa Yayınevi’ nin yayınladığı,  İmam Nevevi ’nin El Ezkar Dualar ve Zikirler adlı dua kitab ını incelemektesiniz.
   El Ezkar Peygamberimizin Dilinden Dualar ve Zikirler kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    

    
       El Ezkar Peygamberimizin (sav) Dilinden Dualar ve Zikirler


               ÖNSÖZ
    
   Dua Allah’a yalvarmak, yakarmak, ihtiyaçlarını arzetmek, Ondan yardım istemek, Onu ululamak ve yüceltmek demektir. Dünyada yaratılan her şey Allah’a muhtaçtır ve O’na kulluk etmekle yükümlüdür. Allah’a kulluğumuzun en önemli göstergelerinden biri de duadır. Resulullah’ın (sallallahu aleyhi ve selem) ifadesiyle; “Dua bizzat ibadettir.”  Dua insanın Allah’ın yüceliği karşısında acziyetini itiraf etmesi ve O’nun lütuf ve ihsanını istemesidir.

   Allah Teala mutlaka dualarımıza karşılık verir. nitekim bir ayet-i kerimede şöyle buyrulmaktadır.

   “(Ey Muhammad!) Kulları sana beni sorduğunda (söyle onlara) : Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim davetime uysunlar ve bana inansınlar ki, doğru yolu bulsunlar.”
    
   İnanan insanlar hiçbir zaman dualarına icabet edilmediğini yanılgısına düşmemelidirler. Allah Teala bütün dualarımızı işitir. Biliriz ki, dualarımızın karşılık bulması ve icabet edilmesi şu şekillerden biri ile olur:
    
   -Ya istediğimiz bizzat gerçekleşir,
   -Veya daha hayırlısı verilir,
   -Veya bütün dünyada bizzat gerçekleşmese bile ahirette mutlaka karşılık bulur,
   -Veya istenen şeyin mukabili olarak dünyadaki bir sıkıntı def edilir.

   Bütün bunlarla birlikte sözlü dualarımızı, fiili dualarımızla birleştirmeliyiz. Hiçbir emek ve gayret göstermeden Allah Teala’dan bir takım isteklerde bulunmak inancımızla bağdaşmaz.   

   Selman-ı Farısi’nin bildirdiği hadis-i şerifte, Resul-i Ekrem (s.a.v): “Muhakkak ki Allahu Teala, huzurunda ellerini uzatıp kendisinden isteyen kulunun o iki elini boş çevirmek haya eder” buyurdu.

   Dua ibadettir. Dua; mü’minin silahı, göklerin ve yerin nurudur. Genişlik zamanında çok dua eden kimsenin, bela ve musibet zamanında yaptığı duaları kabul olur. Dua, ibadetlerin can damarıdır; yer gök dua ile kaimdir.

   Hiçbir sakınma takdiri değiştirmez. Fakat  dua, inmiş ve inmemiş olan şeylere fayda verir. Duanın belayı def etmesi de, kaza ve kaderdir. Kalkan, oka siper olduğu gibi, su, yerden otun yeşermesine sebep olduğu gibi, dua da, Allahu Teala’nın merhametinin gelmesine sebeptir. Bir hadis-i şerifte sevgili Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurur: “Kazai muallakı hiçbir şey değiştiremez. Yalnız  dua değiştirir ve ömrü yalnız; ihsan, iyilik arttırır.”
    
   İmam Nevevi (r.a), haklı şöhretiyle İslam alemine malolmuş bu eserinde dua ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi anlatmış ve bir mü’mine hayatı boyunca lazım olacak bütün dua çeşitlerini, gerek Resululah’tan gerekse ümmetin yıldızları sahabi-i kiramın ağzında izlere nakletmiştir. Bizler, Şifa Yayınları olarak bu güzide eseri, güzel bir çeviri ile siz kıymetli okuyucularımıza sunmakla gurur duyuyoruz. ( el ezkar dualar ve zikirler dua kitabı , imam nevevi il ezkar dualar ve zekirler , imam nevevi dualar , el ezkar dua kitabı , AYNI GÜN KARGO , KAPIDA ÖDE , ŞİFA YAYINLARI , imam nevevi dua )

   Şifa Yayınevi
   İstanbul, 2011    
   Şifa Yayınevi İmam Nevevi  El Ezkar Dualar ve Zikirler kitab ını  incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056196317
   MarkaŞifa Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786056196317

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.