• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Evlilik Ahlakı, Muhteşem Ahlak 1

   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36) :
   16,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Evlilik Ahlakı, Muhteşem Ahlak 1
   Yazar           Muhammed Emin Yıldırım
   Yayınevi       Siyer Yayınları 
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Cilt
   Sayfa Ebat   180 sayfa, 13.5x19 cm.
   Yayın Yılı      2019   Muhammed Emin Yıldırım Evlilik Ahlakı, Muhteşem Ahlak kitabı nı incelemektesiniz.  
   Siyer Yayınevi Evlilik Ahlakı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Kalem Sûresi 4. âyette buyrulan: Muhak­kak ki sen muhteşem bir ahlak üzeresin!" ilahi beyanından mülhem olarak serlevhasını belirlediğimiz bu seride, Resûlullahın (sas) o muazzez, muhalled, muazzam, muhterem ve muhteşem ahlâkını anlatmaya çalıştık.

   Muhteşem Ahlâk serisinin ilk kitabı olan "Evlilik Ahlâkı"; her geçen gün yıpranan, değersizleştirilmeye çalışılan ve farklı imtihanlarla karşı karşıya kalan ailelerimizin gerek inşâ süre­cinde gerek sonraki aşamalarında nelere dikkat edilmesi ger­ektiği konularını işlemektedir. Değer ve sorumlulukları açısından evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihanlar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi, evliliğin kader mi irade mi olma konusu ve daha nice konu bu hacmi küçük çalışmanın muhtevasını oluşturdu.

   Allah'tan niyazımız odur ki; bu çalışmamız, başta yeni yuva kurmak için harekete geçecek gençlerimiz olmak üzere tüm kardeşlerimize küçükte olsa bir katkı sağlamasıdır.


       Takdim

   1994 yılından bugüne dek uzanan Cumar­tesi derslerini İstanbul/Sultangazi'de küçücük bir dernek binasında yapmaya başlamıştık. 6 yıl süren Siyer derslerinin ardından, yine 6 yıl sü­ren Esmâü'l-Hüsna dersleri yaptık. Bu 12 yıl­lık süreci kayıt altına aldırmamış, kendi halin­de ve bizzat kendimize yaptığımız dersler olarak planlamıştık. Sonra bu derslerimizi İstanbul/ Gaziosmanpaşa'da Beşyüzevler'de Hikmet Vakfı/ Derneği çatısı altında devam ettirmiştik.
   2010 yılında Siyer Araştırmaları Merkezi faa­liyetlerine başlayınca derslerimizi, "Nebevi Med­rese" üst başlığında Suffa Mektebi'nin talebelerini işleyerek sürdürmüştük. Bu dersleri yine 2 yıl sü­ren "Ehli Bey t Mektebi" dersleri takip etmişti. Al­lah Resûlü'nün (sas) o güzel ailesini, dinin intikal ve muhafazasında farklı bir konumunu olan o al­tın silsileyi, 47 derste anlatmıştık.

   Bu derslerin ardından da "Muhteşem Ahlâk" dersleri başlamıştı. Kalem Sûresi 4. ayette buyrulan: " Muhakkak ki sen muhteşem bir ahlâk üzeresin!" ilahî beyanın­dan mülhem olarak serlevhasını belirlediğimiz
    
   bu derslerde, 100 ders boyunca Resûlullah'ın (sas) o muazzez, muhalled, muazzam, muhterem ve muhteşem ahlâkını anlatmaya çalışmıştık.
   Gerek dersleri yaptığımız esnada gerek sonra­ki süreçlerde sürekli olarak kardeşlerimizin "keş­ke bu dersler yazıya dönüştürülse, kitaplaşsa" tekliflerine muhatap olmuştuk. Ancak elimizde olan bazı çalışmalardan ve yoğun programlardan dolayı bir türlü buna imkan bulamamıştık. Bizim yapamadığımız bu işi, gayretli birkaç kardeşim yapmaya muvaffak oldu. Bu güzel niyet için hare­kete geçildi, dersler çözümlenerek yazıya dönüş­türüldü, bazı yerlere eklemeler-çıkarmalar yapıl­dı ve böylece 10 kitap olarak projelendirilen bu serinin ilk kitabı "Evlilik Ahlâkı" adı altında siz­lerle buluşmuş oldu. Allah (cc) hayırlara vesile kılsın.

   Kitabın diline ve üslûbuna gelince; takdir edersiniz ki bu kitap, sohbetlerin çözümlerin­den oluşmaktadır. Konuşma dilinin yazı dilinden elbette farkları vardır. Her ne kadar bazı yerle­re müdahaleler yapılmış olsa bile yine de kitapta sohbet dili hâkimdir. Bunu siz kıymetli okuyucu­larımızın anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

   Muhteşem Ahlâk serisinin ilk kitabı olan "Ev­lilik Ahlâkı" her geçen gün yıpranan, değersizleştirilmeye çalışılan ve farklı imtihanlarla karşı karşıya kalan ailelerimizin gerek inşâ sürecinde gerek sonraki aşamalarında nelere dikkat edil­mesi gerektiği konularını işlemektedir. Değer ve sorumlulukları açısından evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihan­lar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi, evliliğin kader mi irade mi olma konusu ve daha nice konu bu hacmi küçük çalışmanın muhtevasını oluşturdu.
   Elden geldiğince kullanılan âyetlerin, hadisle­rin, rivayetlerin veya alıntıların kaynakları veril­meye çalışıldı. Ancak kitabın rahat okunması ve istifade edilmesi için çok fazla teknik ayrıntıla­ra girilmedi.

   Allah'tan niyazımız odur ki; bu çalışmamız, başta yeni yuva kurmak için harekete geçecek gençlerimiz olmak üzere tüm kardeşlerimize küçükte olsa bir katkı sağlamasıdır. Kitabın bu hale gelmesinde emeği geçen tüm dostlara teşek­kür ediyor, en büyük emeği olan talebem Mevlüt Sami Ertem kardeşime dua ediyor, nice güzel hiz­metlere muvaffak olmasını Rabbimden niyaz edi­yor ve sizi kitapla baş başa bırakıyorum.

   Çalışma ve gayret bizden, takdir ve tevfik Al­lah'tandır.

   Muhammed Emin Yıldırım

   5 Şaban 1440 - 10 Nisan 2019
   Eyüb Sultan - İstanbul

   İçindekiler

   Takdim  
   Değer ve Sorumlulukları Açısından Evlilik             11
   Evlilik Allah ve Resûlü'nün Emridir        11
   Evliliğin Maksadı Nedir?        12
   Meveddet ve Hub   14
   Evlilik Nedir?          15
   Nikâhta Keramet, Nikâhsızlıkta Felaket Vardır      29
   Ekinlerin İfsadından Nesillerin Kaybına 30
   Nikâh Nedir?          32
   Evlilikte Denklik      36
   Bazı Alimler Neden Evlenmedi?            40
   Kaç Yaşında Evlenmeli?        43
   Evliliğe Aracı Olmak              44
   Oğul İsteme           46
   Evlilikte Rıza          47
   Nikâh Sağlam Bir Teminat, Ağır Bir Söz 51
   Evlenme Niyetiyle Bakışın Ölçüsü         51
   Saâdet Asrının Örnekliğinde Düğün      71
   Sünnete Uygun Düğün Nasıl Olmalı?    74
   Sünnete Uygun Bir Düğünde Neler Olmamak?     84

   Evliliğin İlk Ayları ve Gelin Kaynana Savaşları
   Gelinin Dünyasından Bir Pencere        
   Damadın Dünyasından Bir Pencere     
                  
   Kayınvalidenin Dünyasından Bir Pencere             101
   Kız Annelerinin Dünyasından Bir Pencere             102
   Örnek Şahsiyetler 
   Muhteşem Ahlâk   
   Dünyanın En Kıymetli Hazinesi; Sâlih ve Sâliha Eş              107
   Nebevi Medreseden İdeal Eş Olmanın Örnekleri  121
   Efendimizin (sas) Eşleriyle Olan Hukuku              124
   Mûcize Bir Hayat    129
   İlâ Hadisesi            132
   Almamız Gereken Mesajlar   136
   Saâdet Asrında Aile Modelleri ve Çok Eşlilik Meselesi         141
   Evlilik Kader midir, Yoksa İrade midir?  161


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057558527
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057558527

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.