• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Eyvallah 2, Hikmet Anıl Öztekin

   Fiyat:
   24,00 TL
   İndirimli Fiyat (%29,2) :
   17,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, Karton Cilt Roman Boy,  144 sayfa,  13,5x21 cm
   40,00 TL
   KDV Dahil 23,00 TL
   %42,5
   2.Hamur, Karton Cilt, 320 Sayfa, Renkli Resimli, 20x28 cm
   300,00 TL
   KDV Dahil 175,00 TL
   %41,7
   2.Hamur, Karton Cilt, 200 Sayfa, 15,5x23 cm.
   50,00 TL
   KDV Dahil 30,00 TL
   %40

   Kitap              Eyvallah 2
   Yazar             Hikmet Anıl Öztekin
   Yayınevi         Hayy Kitap
   Etiket Fiyatı    24 TL
   Kağıt, Ebat     2.Hamur, 13.5x21 cm
   Cilt - Sayfa     Karton Kapak Cilt, 219 sayfa            
   Yayın Yılı        2017
   ISBN               9786059841924   Hayy yayınları Eyvallah 2 kitabını incelemektesiniz. 
   Hikmet Anıl Öztekin Eyvallah 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
   Hikmet Anıl Öztekin
   YAKAMOZ YAYINCILIK

    
   Varacağını bilmediğin yola çıkar mıydın?
    
   Merhaba, ben Seyyah.
    
   Herkesin bir gün çıkmak istediği ama çıkamadığı bir yolculuğun başından yazıyorum bunları. Ve herkesin içine atıp anlatamadığı o şeyleri yazdığım yolculuğuma davet ediyorum sizi.
    
   Ve gidiyorum iyi insanların yaşadığına inandığım yerlere.
    
   Gitmekle geçecek mi bilmiyorum ama sanki geçecekmiş gibi gidiyorum işte.
    
   Kendinizi satırlarımın arasına bıraktığım boşluklarda hissedeceksiniz.
   Ve okudukça beni kendiniz sanacaksınız. Sanki ben değil, siz gidiyor gibi hissedeceksiniz. Kim bilir belki de gelmesini beklediğiniz sevda, bu satırlarda sizi bekliyordur...
    
    
   1- Elif gibi Sevmek
   2- Elif gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül
   3- Eyvallah
   4- Eyvallah 2
    
    
   Hikmet Anıl Öztekin Eyvallah 2
    
   Yazar dördüncüsü olan bu kitabında, Seyyah olur ve Fesleğen’inin peşine düşer. Sevdiğinin sevdirdiği yolda; özlemle, hüzünle, gözünde yaşlarla ilahi bir aşka, ilahi bir aşkla yürür. Ve okurlarına bu kitabı bitirmek için değil; anlamak, gelişmek ve değişmek için okumalarını önerir…
    
   Sevmek insanın ateşidir. Sevdin mi ateşin yükselir, içten içe yanmaya başlarsın.
   Bu ateşin dermanı Allah’tır. Sevgiliye kavuşunca sakinleşmemiz üzerimize atılan su gibidir. Bir süre sakinleştirir bizi ve ateş yeniden harlanmaya başlayınca yeni bir su ararız sakinleşmek için. Bu koşuşturma içinde Allah’ı bulanlar sonsuz bir huzurun kapısından içeri girerler. Bu insanların içlerindeki ateş daha da büyür ama yakmaz artık, Allah’a yürütür.
    
   ‘’Geç kaldık çok şeye ve ne kadar acıdır geç kalacağımızı bilmek çok şeye,’’ diyerek başlar. Sık sık Eylül’den bahseder yazar. Eylül’ ün yaptığı en iyi şeyin sokakları hüzne bulamak olduğunu anlatır.
    
   Seyyah karar verir, Konya’ya gidecektir. Hayatını değiştiren Fesleğen’den kalan anıları, gidişine yazdığı mektupları, anlattıkları ile aldığı notları, kimselere anlatamadığı kağıtlarla paylaştığı sırlarını yüklenip otobüsle yolculuğuna başlar.
    
   Tanıştığı günler aklındaydı. Onu gördüğünde masanın üzerinde fesleğen vardı. Ve o günden beri ne fesleğeni unutabilmişti ne de avuçları fesleğen kokulu yarini. Sevdiği ona var olanı değil onda eksik olanı göstermişti…
    
   Kimseye değil, içimde biriktirdiklerimi içimdekiler okusun diye yazıyorum.
    
   Bildiğimden değil, içimde atacak yer kalmadığı için yazıyorum…
    
   ‘’Yaşadıkça, tanıdıkça, güvendikçe, gitgide gidesi geliyor insanın, ‘’ der ikinci bölüme devam ederken. ‘’Gitmekten başka nereye gitsen bir şeyler eksik kalıyor. Gittiğin her yerde zaten iyi insanların hepsi gitmiş oluyor. Olmuyor yani, gitmeden olmuyor. Gidince oluyor mu? Hayır, olmadan yaşıyorsun. Ne gidebiliyorsun ne olabiliyorsun,’’ diyerek devam eder.
    
   Seyyah sık sık çocukluk anılarına değinir; o zamandan beri anlaşılmadığını, anlatamadıklarını, boşa kaybettiği zamanı yine de çocukken herkesin daha temiz kaldığını anlatır.
    
   Fesleğen’den sonra, bildiği her şey ama her şey değişmeye başlamıştı. İbadet diye bildiği, inanç diye bildiği her şey değişmişti. Hatta Allah’ı bile yanlış bildiğini anlamıştı. Dünya ona, başka sevmeler öğretmeye çalışırken o sahibine ait bir yüreği taşıyordu sahibinden uzak bir şehirde. Uzaktan da olsa ettiği niyete sımsıkı sarılıyordu. ‘’Niyet etmişiz bir kere: Seni Seviyorum,’’ diyordu. Ve seni tamamlayacak kişiden bahsediyordu: Sen gibi olmalı, eksik yanın gibi, diğer yanın gibi olmalı…
    
   Konya’ya vardığında Şems Parkı olarak bilinen mescidin içerisindeki Şems-i Tebrizi’nin türbesine ulaşır. ‘’Allah hüzünlü kalplerdedir,’’ der. Bütün ömrünün şifası olacak Kur’an’dan bahseder, namaz adalettir ve dua etmenin önemi büyüktür çünkü insan zamanla ettiği duaya benzer…
    
   Sabah namazından sonra çay ocağındaki amca hayatını değiştirecek adımı attırır. Cennet Dede Dergâhı’na gitmesine söyler. Seyyah ilk defa böyle bir yere gider, her yer tasavvuf kokuyordur. Tasavvuf; fani olan her şeye yüz çevirip, baki olana talip olmayı öğretmektir. Dinledikleri dünyaya bağlanmış o eski onu öldürmüştü, genç bir adam doğmuştu artık içinde.
    
   Arayana kapılar açılıyordu. Ön kapıdan değil de arka kapıdan çıkmayı tercih eden Seyyah sırlarla karşılaşıp duruyordu. Ney üfleyen gençlerle, onu atölyeye davet eden Celâleddin Dede’yle tanışmıştı.
    
   Kapu Camii’ne yakın dergâhın kapısına gitmişti. ‘’Birlik Dükkânı’’ idi burası ve kapısında Mevlana’dan sözler vardı… İnsanın talip olduğu şey güzel olunca, başına gelenler de güzel oluyordu…
    
   Aylar olmuş, yıllar olmuştu sevdiğini görmeyeli. Nerede olduğunu bile bilmiyor, sesinden soluğundan bile bir haberdi.
    
   ‘’Nasıl sabrediyorsun,’’ diyorlardı. Payına düşen ayrılık olunca, ayrılıktan da ayrılamamıştı. İsyan etmiyordu verdiğini geri alana. Tebessüm vaktine inandığı gibi hüzün vaktine de inanıyordu. Fesleğen sormuştu bir gün ona: ‘’Ne kadar sabredebilirsin?’’
    
   ‘’ Neye?’’ demişti.
   ‘’Neyi seviyorsan ondan ayrılmaya.’’
   ‘’Bilmiyorum, ölçülemez bu,’’ cevabını vermişti. Bir taraftan korkuyordu, yutkunuyordu içinden.
   ‘’Ölçülür, ne kadar seviyorsan o kadar sabredebilirsin…’’
    
   Sevmek; tenden, görmekten, sesten öte bir şeydi. Mesafeleri de ayrılıkları da içine alandı. İnsan bir yola niyet ettiği zaman, o yola benzemeye başlarmış ve gerçekten inanan insanların rüyalar bile değişmeye başlarmış.
    
   Dergâha vardığında kendinden başka genç yoktu. ‘Nasibi olan gelir,’’ demişti amca. Orada konuşulanlar, Şeyhin gelenlere anlattıkları ile başı dönmüştü. Böyle güzel sohbetler varken, insanların lüzumsuz dedikoduların içinde oluşunu anlayamıyordu! O kadar çok şey öğrenmişti ki saatler geçmesine rağmen gitmek istemiyordu.
    
   Kapıdan çıkacağı vakit yağmur vardı, ıslanmak lazımdı. Eğilip ayakkabılarını bağlıyorken sokak lambasının yarattığı ıhlamur ağacının altında bir gölge gördü. Yavaşça baktı ve dakikalarca kımıldayamadı…
    
   Gözlerimden sonra üzerime yağacak tek yağmurdun,
   Bir ömür hasretini kabul edip gücüm yetse de yetmese de,
   Ben seni seçtim Allah’ın izniyle…
    
   Yazar: Pınar Çağlayan
    
    
   ( Eyvallah 2, Hikmet Anıl Öztekin, aynı gün kargo, kapıda öde, Yakamoz Kitap )
    
    
    
   Hikmet Anıl Öztekin Eyvallah 2 kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059841924
   MarkaHayy Kitap
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786059841924

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.