• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hanımlara Özel Gün Defteri

   Fiyat:
   90,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,6) :
   49,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Hanımlara Özel Gün Defteri
   Yazar            Hafsa Bilgin
   Yayınevi       Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat   264 Sayfa - 18x23 cm
   Yayın Yılı      2020


   Hafsa Bilgin Hanımlara Özel Gün Defteri adlı kitabı incelemektesiniz.

   Tahlil Yayınları Hanımlara Özel Gün Defteri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


   Bizi nimetleri ile kuşatan Allah'a hamd ederim. Peygamberimiz Muhammed aleyhisselama da salat ve selam ederim.

   Kadınlarımız, bu hayatın da Dinimizin de ya­rısıdır. Kadınsız bir dünya hayal edilemeyeceği gibi kadınsız bir din de hayal edilemez. Allah Teâlâ, erkek ve kadının beraber yaşayacakları bir din göndermiştir. Kadınların veya erkekle­rin yok sayıldığı bir din olamaz, yoktur da. Dün­ya hayatının Müslümanca yaşanması ancak er­kek ve kadının beraberce İslam'a ve şeriatı'na sarılmaları ile mümkündür. Bu da Allah'ın kullarındaki muradıdır zaten.

   Dinimiz, kadın-erkek beraber yaşanan bir din olduğuna göre dini yüceltmeye yönelik gay­retler de erkek ve kadının ortak görevi olacak­tır. Oranlar farklı olsa da her ikisinin beraber yapacağı görevlerle din yücelecektir. Başta ci­hat olmak üzere namazdan zekâta kadar Dini­mizin emri olan ne varsa o, ortak eylem ola­rak bilinmelidir. Yasakları karşısında da durum böyledir. Alkolü sadece erkeklerin savaştığı bir yasak kabul ederek kadınlar dışlanamaz.

   Aynı şekilde teberrüc yani tesettür dişilik, sadece kadınların sorunu durumuna getiri­lemez. Din herkesin dinidir. Herkes, dini için görev mahalleri ve sorumluluk oranları farklı olsa da gayret edecektir.

   Dinimizi yaşamamız için gerekli ilimler için de bunu söylememiz şarttır. İlim erkeğin te­kelinde değildir. İlim, din namına olduğunda bir ibadettir. Namazın, orucun ve bildiğimiz diğer ibadetlerin sayıldığı listede sayılmalıdır ilim. Namazı bir ibadet olarak 'en iyi yapan' kim ise onun kazancı olarak gördüğümüz gibi ilmi de 'en iyi yapan' kim ise onun kazancı ola­rak görürüz. Zira biz, bütün mü'minler; kadın ve erkek, 'hangimiz daha iyi amel yapacağı­mız görülsün' diye yaratıldık. İmanımız bu şe­kildedir. Allah'ın takdiri olarak bu Ümmet'in fıkıh imamı Ebu Hanife rahmetullahi aleyh olmuştur. Ebu Hanife değil de Ümmü Hanife diye bir kadın da olsa idi imam olan, biz mil­yonlarca mü'min onun içtihatlarına göre iba­det ediyor olacaktık. Bunda hiçbir sakınca görmezdik, göremezdik. Din sahibi olmamız, ilim idrakimiz bunu gerektirmektedir.


   Nureddin Yıldız
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055271497
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055271497

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.