• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hatice Kübra Tongar Çocuk Egitim Seti

   Fiyat:
   183,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,9) :
   99,00 TL
   Kazancınız 84,00 TL
   33,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Hatice Kübra Tongar Çocuk Egitim Seti
   Yazar           Hatice Kübra Tongar
   Yayınevi       Hayy Kitap 
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt, 4 Kitap Set
   Sayfa Ebat   892 sayfa  -  15,50x23cm
   Yayın Yılı      2020, 2021   1-5 Çocuğunun Gelişimi - Beslenmesi Oyunları 
   Bağlanma Günlüğü
   Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm
   Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek


   1-5 Çocuğunun Gelişimi - Beslenmesi Oyunları 

   Sevgili anneciğim, Mini minnacık bir battaniyenin içinde beni eve getirdiğin günü hatırlıyor musun? Bana aldığın kıyafetler bile üzerime büyük gelmişti. Belki küçük bedenime bakıp nasıl büyüyeceğimi düşünmüştün. Hatta belki biraz korkmuştun. Oysa aradan aylar geçti ve ben ilk yaşımı doldurdum bile…

   Şimdi seninle yepyeni bir eşiğin girişinde duruyoruz. Bebeklikten çocukluğa doğru hızla yürüyen küçük bir kâşifim artık. Tabii benimle birlikte, bana dair heyecanların, kaygıların ve soruların da büyüyor. Mutlu bir çocuk olmam için her şeyi doğru yapmak istiyorsun. Merak etme! Bu konuda en büyük yardımcın yine ben olacağım.

   Bakımımdan beslenmeme, oyunlarımdan gelişimime kadar bilmen gereken tüm bilgileri tek tek sana anlatacağım. İşte çocukluk yıllarımda ihtiyacın olan tüm bilgiler! Benim dünyama konuk olmaya hazır mısın?

   Annelerin çocuk eğitimiyle ilgili yakından takip ettiği yazar Hatice Kübra Tongar bu kitabında çocuğun dilinden sesleniyor. 1-5 yaş çocuğunu yakından tanımak, isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamak için rengarenk bir başucu kitabı!   Bağlanma Günlüğü

   Bu günlük değişimin, gelişimin ve ‘ailece’ daha huzurlu günlere yürümenin başlangıcı olsun niyetiyle hazırlandı. Evliliğimiz -Rabbimizin tarifinde olduğu gibi- bize ‘huzur’ versin, anneliğimizle birlikte becerilerimiz, farkındalığımız ve kalbimiz de büyüyebilsin duasıyla sana ulaştı.

   Her bir sayfada kendi iç yolculuğumuzu besleyen, farkındalığımızı geliştiren, gözümüze tefekkür gözlüğü iliştiren, geçmişe dair acılarımızı ve hesaplarımızı temize çeken teknik ve uygulamalar; yavrumuzla bağımızı güçlendirecek ‘Bağlanma Temelli’ oyunlar var.

   Teknik ve uygulamalara düzenli bir şekilde devam ederek ‘kendimizle’; günlük oyunları oynayarak ‘yavrumuzla’ ve ‘ailemizle’ yeniden güvenli bir bağ kuracağız. Günlük esma zikirlerini çekerek, Yaratanımızla (cc) bağımızı güçlendirmeye talip olacağız. Ve o gün yaşadığımız deneyimleri, hissettiğimiz duyguları, değişimleri ve gelişimleri günlüğümüze not ederek, gün be gün gelişen tekamül yolculuğumuzu takibe çıkacağız.

   O zaman hazır mıyız fıtratımızdaki özü, ailemizdeki güzelliği, annelikteki muhabbeti keşfetmeye? Haydi hep birlikte aşk ile; ‘Niyet ettik niyet eyledik değişime, gelişime, ailece güzelleşmeye…’   Hatice Kübra Tongar
   Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm


   Annelik bir mucizedir...
   İnsan doğar, büyür, sever ve evlenir. Kadın ve erkeğin muhabbetle kurulmuş 'sevgi bağı' yeni bir hayatın ilk tohumlarını atar. Her ne kadar doğal ve fıtrî bir süreç olsa da, bir kadının 'anne adayı' olması sanıldığı kadar kolay değildir. Bilakis ihtimal oranında bakıldığında milyonda bire tekabül eden bir 'mucize' yolculuğudur.

   İşte bu kitap, ilk anından itibaren bedeninde ve ruhunda sayısız mucizeye ev sahipliği yapan anneler için yazılmıştır. Her anne yaşadığı sürecin 'zahmet' değil; aslında küçücük adımlar atarak muhabbetle sürdürülebilecek bir 'rahmet' sağanağı olduğunu bilsin diye kaleme alınmıştır.

   Anne-çocuk ilişkisinin temelini oluşturan 'bağlanma' süreci nasıl olmalı, yemek savaşlarını gün yüzüne taşıyan beslenme sürecinin doğallığı nasıl korunmalı, bebeklik ve çocukluk dönemini esir alan uykusuz geceler nasıl huzur içinde uykunun kollarına bırakılmalı soruları mercek altına alınmış; onlarca çözüm önerisi, örnekler ve pratik yöntemlerle birlikte annelerin başucuna armağan bırakılmıştır.

   Çünkü annelik bir mucizedir ve her anne mucize bir çözümü hak eder...


   İnsan doğar, büyür, sever ve evlenir. Kadın ve erkeğin mu­habbetle kurulmuş 'sevgi bağı' yeni bir hayatın ilk tohumlarını atar. Her ne kadar doğal ve fıtrî bir süreç olsa da, bir kadının 'anne adayı' olması sanıldığı kadar kolay değildir aslında. Bila­kis, ihtimal oranında bakıldığında milyonda bire tekabül eden bir 'mucize' yolculuğudur.

   Kadın bedeninde bulunan yumurta hücrelerinin gelişimi de­vam etmektedir. Bu dönemde anne rahminin içinde rahim zarı kalınlaşmaya başlamıştır. Bu kalınlaşmanın amacı 'yeni hayat' meydana geldikten sonra oluşacak embriyonun anne rahmine rahatlıkla tutunmasını sağlamaktır. Çoğu zaman sadece 1 yu­murta büyür ve çatlar.

   Yumurtanın gelişmesi ve çatlayarak tüplere atıldığı üçüncü haftada birliktelik olursa gebelik oluşabilir. Bunun için erkek hüc­relerinin çok zorlu ve çetin bir yolculuğa çıkması gerekmektedir. İlk hedef, rahim ağzıdır. Lakin bu organ, dıştan gelen maddelere karşı kendini koruyan bir sıvı salgılar. Bu sıvı, erkek hücrelerinin pek çoğunu daha yolun başında yarış dışı bırakır. Rahim ağzını geçen hücreler, rahim yolu ve tüp içinde kıran kırana bir müca­deleye girişirler. Bu mücadele erkek hücrelerini çeşitli şekillerde öldürecek ve sadece %1 oranında hücre rahim içine girebilecektir.

   Tabii yarış rahmin içinde nihayete ermez. Buradan sonra 8-10 saat sürecek bir yolculukla yumurtanın zarına ulaşmak gerekecek­tir. Bu uzun yolculuk, erkek hücrelerinin tamamına yakınını yarı­şın dışında bırakır. Rahmin salgıladığı öldürücü sıvılar ve rahim içinin engebeli yolları gelişi güzel değil; en dayanıklı, en güçlü ve en sağlıklı adayı arıyor gibidir ve en iyi şartlarda bile %30 ihtimali olan gebelik, bu adayın yumurtanın zarını delmesiyle gerçekleşmiş olur.


   Bu öyle bir mucizedir ki, adımlardan herhangi biri aksamış olsa gerçekleşemeyecektir.

   Sonra gebelik sürecinin mucizeleri kendini hissettirir. Gözle gö­rülmeyen mikroskobik bir hücreyken, kalbi atan ve henüz bir şekli olmayan küçücük bir et parçasında 'yeni hayat' gözle görünür hale gelir. Ultrasondan gördüğümüz ve belki o an doğmuş olsa şekilsizli­ğinden korkacağımız minik bebek, adım adım annesinin kucağı için sanatkârı tarafından süslenmeye başlar. Süsün biri göz' olur, diğeri 'kulak'... Anne karnında hiç ihtiyaç duymadığı ama dünya hayatı için elzem olan ne varsa birer birer oluşur küçük bebeğin vücudunda...

   Bu süreçte minik bebekle annesi arasında öyle bir bağ ku­rulur ki, bu bağı göbek bağıyla ya da plasentayla tarif etmek az kalacaktır. Bu bağ, bırakın annenin yiyip-içtiklerini, duygularını bile bebeğine eksiksiz ulaştıran görünmez bir bağdır.

   İşte bu bağ, belli zahmetleri olan gebeliği, sancılı geçen doğu­mu, uykusuz geçen yılları, hayatı durduran sorumlulukları anne için bir muhabbet vesilesi kılar. Çocuğunun kakalı bezini değiş­tirmek bile anneye hoş gelir. Çünkü annesiyle bebek arasında, başka hiç kimseyle kurulamayacak ve sadece ikisine özel olacak mucizevi bir bağ vardır.

   İşte bu 
   kitap, ilk anından itibaren bedeninde ve ruhunda sa­yısız mucizeye ev sahipliği yapan anneler için yazılmıştır. Her anne, yaşadığı sürecin 'zahmet' değil, aslında küçücük adımlar atarak muhabbetle sürdürülebilecek bir 'rahmet' sağanağı oldu­ğunu bilsin diye kaleme alınmıştır.

   Çünkü annelik bir mucizedir ve her anne 
   mucize bir çözümü hak eder...

   Hatice Kübra Tongar
   İki mucizenin annesi...   Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek

   Kardeş kıskançlığı neden olur?

   Kardeşler nasıl “kardeş kardeş” geçinir?

   Biz ebeveynlerin işini kolaylaştıracak yöntemler nelerdir? Bu kitap hem kendi çocukluk öykümüze, hem de bugün satır satır yazılan evlatlarımızın kardeşlik ilişkisine doğru bir yolculuğa çıkaracak bizleri…


   Önce kendi sebeplerimizi, sonra çocuklarımızın sebeplerini anlamayı ve kabul etmeyi anlatacak. Her bir başlık, yöntem ve teknikler kullanarak ‘kardeş kıskançlığı’ meselesini yönetebilmenin ve en aza indirebilmenin kilit noktalarını sunacak. Yüz binlerce anneye rehber olan Fıtrat Pedagojisi ve Bağırmayan Anneler kitaplarının yazarı Hatice Kübra Tongar, üç çocuklu bir hayatın serencamını, zorluklarını ve kardeşler arasındaki dengenin sırlarını deneyimler ve pedagojik yöntemlerle birlikte kaleme aldı.
   Evini, çocuk “bağırtıları” yerine çocuk “cıvıltıları” sarsın isteyen tüm anneleri bu keyifli yolculuğa bekleriz…
   Çünkü kardeş kıskançlığı “yönetilebilir” bir süreçtir. Yeter ki yönetmeyi bilelim…    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059841186
   MarkaHayy Kitap
   Stok DurumuVar
   9786059841186

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.