• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hayat Onunla Güzel

   Fiyat:
   40,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52,5) :
   19,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap           Hayat Onunla Güzel
   Yazar          Soner Duman                  
   Yayınevi      Beka Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt 
   Sayfa Ebat  208 sayfa - 13.5x19,5 cm roman boy
   Yayın Yılı    2019


    
   Beka Yayınları Hayat Onunla Güzel kitabı nı incelemektesiniz.   
   Soner Duman Hayat Onunla Güzel kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


       KİTABIN HİKÂYESİ

   Bir akademisyen için sosyal medya kullanımı son dere­ce vakit alıcı bir durum olarak görülür. Ben de bundan dört yıl öncesine kadar bu düşüncedeydim. Ancak dört yıl önce ilk defa üç aylığına yurt dışına Ürdün'e gittiğimde duygu ve düşüncelerimi facebook ortamında küçük çaplı arkadaş gru­buna yazmayı gerekli gördüm. Amacım öncelikle ve özellikle dil öğrenmek üzere yurt dışına gideceklere bir ölçüde yar­dımcı olmaktı. Ancak zamanla yazılarımda sadece bununla sınırlı kalmayıp günlük hayatımızda olup bitenleri de konu edinmeye başladım. Yazdıklarıma takipçi ve arkadaşlarımın rağbet göstermesi beni yazma konusunda daha da cesaret­lendirdi ve teşvik etti.
   Başlangıçta birkaç kişi ile sınırlı olan yazılarım zaman içinde binlerce takipçiye ulaştı. Bu yazılarımı özellikle de öğ­retmenler, din görevlileri vb. topluma din konusunda açık­lama yapma durumunda olanlar yakından takip etmeye başladılar. Yazdığım her bir yazı yeni soruları da beraberinde getirdi. Ve ben böylece yaklaşık dört yıl boyunca facebook ortamında neredeyse aralıksız yazı yazdım.

   Yazılarımda dinî konulara ilişkin kimi zaman bir veya birkaç âyeti kimi zaman da Allah Resûlü'nün (s.a.v.) haya­tından bir kesiti, bir hadisi temel alarak mesaj vermeye çalışı­yordum. Zaman içinde okuyucu ve takipçilerim, bu yazıların facebook ortamında heba olmaması gerektiğini, kitap haline getirilmesinin geniş halk kitleleri için daha yararlı olacağını defaatle dile getirdiler.

   Yazılarımın bir bölümünü geçen yılın ortalarına doğru "Hayata Bir de Böyle Bak" adını verdiğim bir kitapta top­ladım. Kitabın ilk baskısı kısa sürede tükendi, ikinci baskısı yapıldı. Âyetleri merkeze aldığım yazılarımdan oluşan o ki­taptan sonra bu defa hadisleri merkeze alan yazılarımı da bu kitapta topladım. Kitapta geçen hadisleri seçerken özellikle sahihliği genel olarak kabul edilmiş bulunan hadislerden seç­meye gayret ettim. Bu amaçla kütüb-i sitte'yi ve özellikle de Buharî ve Müslim'in hadis kitaplarını bolca kullandım. Yazı­larımda yer verdiğim hadislerin tümünün ilgili kitaplardaki yerlerini gösterdim.

   Şüphesiz ki Allah Resûlü'nün (s.a.v.) yaşam tarzı ve sün­neti, hayatın her anını sorumluluk bilinci içinde yaşamak isteyen, hem dünya hem de âhiret saadetini elde etmek is­teyenler için vazgeçilmez bir kaynaktır. Günümüzde insan­lar mutluluğu çok farklı şeylerde arıyorlar. Kimileri mal ve servete, kimileri makam ve şöhrete, kimileri de zevk ve şeh­vete tutkun bir hayat içinde olmayı mutluluk zannediyorlar. Oysa gerçek anlamda inanan bir kimse için en güzel örnek hiç kuşkusuz Allah Resûlü'dür. İşte ben, bu yazılarımda Allah Resûlü'nün hayatımıza yön veren, istikamet çizen, bize ha­yatın ve sahip olduklarımızın değerini öğreten yaşam tarzını ele almaya çalıştım. Gördüm ki hayat, ancak onun (s.a.v.) sünnetine, yaşam tarzına uyulduğunda güzel oluyor. Onu dikkate almayan bir yaşamın huzur ve mutluluk getirmesi mümkün değil.  Soner D
   uman
   Hayat Onunla Güzel

   Kitabın muhatabı, dine merakı olan, günlük hayatımızda din ile iç içe bir yaşam sürmek isteyen ve günlük konuşma dilini anlayabilen herkestir.

   Bu kitabın basımını nasip eyleyen Rabbime sonsuz ham-du senalar, kitabın odağında yer alan Allah Resûlü'ne (s.a.v.) binlerce salât-u selamlar ederim. Kuşkusuz tıpkı ilk kitapta olduğu gibi bu kitapta da en büyük teşekkür beni bu yazıları yazmaya teşvik eden, bunların kitaplaştırmasını talep eden takipçi ve okuyucularıma ait.

   Kitaptaki yazılar facebook ortamında farklı zamanlarda yazılan yazılardan oluştuğundan okunabilirliği sağlamak adı­na kısa bir biçimde yazılmışlardır. Farklı yazıların bir araya getirilmesi ister istemez benzer konuların bu yazılarda tek­rar tekrar geçmesini gerektirmiştir. Bununla birlikte her yazı, kendi başına bağımsız bir bütün olarak durmaktadır.

   ilk kitapta yaptığımdan farklı olarak bu kitabımda yazı­larımı üst konu başlıkları altında toplama yoluna gitmedim. Her birini müstakil olarak ele almayı uygun gördüm. Böyle­likle okur, her bir yazıya başladığında yazı kendisini nereye götürürse oraya gidecektir.

   Rabbimiz bu kitabı rızasına uygun eylesin. Gayret biz­den, başarıya ulaştırmak Allah'tandır.

   Soner DUMAN
   Adapazarı 23.Rebiülewel.
   1439 /12 Aralık 2017


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059603911
   MarkaBeka Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059603911

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.