• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   İslam İnanç Esasları ( Akaid )

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%55) :
   67,50 TL
   Kazancınız 82,50 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             İslam İnanç Esasları ( Akaid )
   Yazar            Prof. Ali Muhammed Sallabi
   Hazırlayan    Mustafa Kasadar
   Yayınevi       Ravza Yayınevi
   Kağıt Cilt       2.Hamur , Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat    559 Sayfa,  16x23.5 cm.
   Yayın Yılı       Son baskı   Ravza Yayınları, İslam İnanç Esasları kitabını incelemektesiniz.
   Ali Muhammed Sallabi İslam İnanç Esasları ( Akaid ) kitabı hakkında yorumları oku yupkitabınkonusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıylaoku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   SUNUŞ

   BİSMİLLAHİRRAHMANIRRAHİM.

   Bizlere Tevhid ehli olmayı bahşeden Rabbimiz Allah Teala'ya hamd, Tevhid davasının son elçisi Muhammed Mustafa (sav) efendimize, onun bütün âl ve as­habına salat ve selam olsun.

   İman Allah Teala'nın insanoğluna bahşetmiş olduğu en büyük lütufdur. Bu lütfü, bu büyük ödülü Allah Teala dilediğine verir. "Allah kime hidâyet verirse doğ­ru yolda olan odur; kimi de hidâyetten mahrum ederse artık imfednı yok, ona yol gös­terecek bir dost bulamazsın.

   Bizler çok şükür doğuştan iman ehli bir ailede, Müslüman olan anne ve baba­dan küfrün hiçbir çirkinliğine bulaşmadan iman sahibi olmuşuz. Bunun için Rabbimize ne kadar had etsek azdır. Yine Peygamber aşığı bir milletin içerisinde doğ­muş ve onların içerisinde hayat sürmüşüz. Zira Peygambere inanmak, onun ge­tirdiklerini tasdik emek ve onun yolunda gitmek dinin kesin bir emridir.

   "(Rasûlüm), şöyle de: "Eğer siz Allah'ı seviyorsanız, bana uyun ki, Allah da siz­leri sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Zira Allah çok bağışlayıcı, çok merhamet edici­dir."

   Elinizdeki eser, iman esaslarından yani itikadi hükümlerden bahsetmektedir. İslâm itikadimes'eleleri altı esasta toplanmıştır. Meşhur Cibril hadisinde "İman nedir?" sorusuna Resulullah (sav) Efendimiz şöyle cevap vermiştir: "İman; Al­lah'a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine iman etmendir."[1]

   İtikadı hükümler zamana, mekâna veya hitap ettiği fertlere göre değişmez, onlar daima sabit kalır. Bütün peygamberler iman esaslarında müttefik olmuştur.[2]
    
   1. Kehf, 17
   2. Al-i İmran, 31

   İlimlerin şerefi, değeri bahsettikleri konu ile ölçülür. Akaid ilmi ilimlerin en

   şereflisidir. Zira Akaid ilmi Yüce Allah'dan ve O'nun sıfatlarından bahsetmektedir. Ayrıca da herkes için öğrenilmesi gereken bir ilimdir. Kişinin kurtuluşa ermesi an­cak sahih bir iman ve sâlih amel sahibi olması ile mümkündür. Bu nedenle de İman esaslarından bahseden Akaid ilmi Müslümanlar için öğrenilmesi en elzem olan ilimdir.

   Bizi takip eden okuyucularımızın malumu olduğu üzere daha önce Üstad Ali Muhammed Sallabi'nin altı iman esası konusunda yazmış olduğu altı müstakil ki­tabını [3] yayınladık. Elinizdeki kitap ise bu altı kitabın özetlenerek tek bir kitap ha­line getirilmesi suretiyle meydana getirilmiştir. Üstad Sallabi'nin bizzat kendisi bu özetlemeyi Mustafa Kasadar'ın yapmasını talep etmiştir. Mustafa Kasadar da bu özetlemeyi titiz bir çalışma sonucu konulann en can alıcı noktalannı tesbitederek neticelendirmiş ve elinizdeki kitap bu şekilde oluşmuştur.

   Kitabın içeriği tamamen Üstad Sallabi'nin eserlerinin özetidir. Hazırlayan tarafından içeriğe tek bir satır da­hi eklenmemiştir.

   Bu vesile ile müellifin göstermiş olduğu itimada ve otuz yıla yakındır Ravza Yayınları'nı takib eden siz değerli okuyucularımıza teşekkürlerimiz sunuyoruz. Keyfiyeti okuyucularımıza saygı ile duyururuz.

   Ravza Yayınları
   17/9/ 2016
    
    
   [1]Müslim, îmân 1, 5. Aynca bk. Buhârî, îmân 37; Tirmiziîmân 4; EbûDâvûd, Sünnet 16; Nesâi,
   Mevâkît 6.
    
   [3]Bu kitaplar şunlardır: 1-Allah'a İman. 2- Meleklere İman 3- Semavi Kitaplara iman 4- Peygam­berlere İman 5-Ahirete İman 6- Kaza ve Kadere iman
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059261661
   MarkaRavza Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059261661

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.