• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Kalplerin Keşfi, İmam Gazali

   Fiyat:
   115,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,5) :
   65,00 TL
   Kazancınız 50,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Kalplerin Keşfi  -  Mükaşefetü’l Kulub - Tam Metin
   Yazar            İmam-ı Gazali
   Tercüme        Salih Uçan
   Yayınevi        Çelik Yayınları
   Kağıt - Cilt     2. Hamur kağıt - Ciltli
   Sayfa - Ebat  703 sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı       2015

    

   Çelik yayınları, İmam-ı Gazali tarafından yazılan Kalplerin Keşfi Mükaşefetü’l Kulub adlı kitabı incelemektesiniz.
   Kalplerin Keşfi Mükaşefetül Kulub kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.  Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
                      MÜKAŞEFETÜL KULUB VE İMAMI GAZALİ
                          KALPLERİN KEŞFİ - kalplerin keşfi 

    
    
                                        ÖNSÖZ
    
    
   Allah (c.c)'a hamd-û sena, Resulullah (s.a.v) Efendimize, Âl ve As­habına salât-ü selâm olsun.

   Mükaşefetül Kulub konu itibariyle tasavvufi bir eserdir. İçerik itiba­riyle kalpleri hassas bir İslâmi hayata sevk etmeyi, oraya saf bir İslami ha­yatı sıkıştırmayı hedef edinen bir kitaptır. Başka bir tabirle anlatmak gere­kirse Mükaşefetü'l-Kulub bir "Kalpleri İhya" kitabı dır. Durumlarını tes­pit ve keşfedip aralayarak, ortaya çıkararak ıslaha çalışmayı öğreten bir eserdir. Esasen tasavvuf denince de akla ilk gelen, erbabınca bu mânâ olur. Tasavvuf kalp ile meşgul olan bir ilimdir. Malûmdur ki, kalp nasıl olur­sa dış âzâ ve yaşayış da ona uygun bir manzara arz eder.
    
   Allah Teâlâ'nın; "Her kulun kalbini günde birkaç kere kontrol ettiği" hadisinin mânâsı­na itibarla tasavvufta amellerin zuhur mahalli olan kalp ele alınmıştır. Bu her îslâm âliminin, Hakka ubûdiyyete kendini adamış her âbid ve zahidin başta ya da sonda yaşadıkları bir hayat tarzıdır. Cenâb-ı Hakk'ın her gün ziyaret ettiği kalp hiç şüphesiz ki temiz olmaya lâyıktır. Çünkü bir kulun, Rabbine karşı (kölenin efendisine misali) edep kaidesidir. Edebi olmayan bir kulun Rabbi yanında itibarı olmaz. Hâlbuki bir köle için gaye, efendi­sinin teveccühünü kazanmasıdır. Kulun saadet ve huzuru da buna bağlıdır. Bu bakımdan kalp, kalplerin keşfi ve hâllerin bilinmesi (Mükaşefetü'l-Kulub) gayet mühimdir.
    
   İmam-ı Gazali ve benzeri âlimler bugün semeresine her zamankinden fazla muhtaç olduğumuz kalp ile ilgili böyle bir çalışmayı asırlarca önce yapmışlar ve bu sahada eserler yazmışlardır. Ancak bu gibi âlimler böyle eserleri yazmadan önce ya da yazarlarken konu edinilen tasavvufi hayatı yaşamışlardır. İmam-ı Gazali bu zatların başında gelir. Eserleri diğer tasavvuf erbabına nazaran kuvvetli bir İslâm kültürünü ihtiva eder. O her ta­savvufi konunun İslam'ın başlıca kültürü olan âyet ve hadislerle ele al­mıştır. Âyet ve hadise uyacak tarzda işlemiştir. Meseleyi İslam kültürü ile bağdaştırmıştır. Bu bakımdan o, ilim adamları arasında diğer mevzularda olduğu gibi bu mevzuda da güven ve itibarca başta gelir. Okuyucu halk için de böyledir. Denebilir ki; Eserleri en dikkatli, en çok okunan bir İslâm âlimidir.
    
   İmam-ı Gazâli'nin her eseri hemen hemen aynı kıymeti haizdir. O bu sahadaki her eserini ilmî bir otorite ve tasavvufi bir safiyetle yazmıştır. En büyük eserlerinde küçüklerinin ve en küçük eserlerinde de büyüklerinin özünü bulmak mümkündür. Eserlerindeki her konu benzerlerinden daha gü­zel şekilde işlemiştir. Bütün bunlar da üstün bir zekâ, yüksek bir İslâm kültürü, derin bir tasavvuf ve temiz bir İslami yaşayıştan ileri gelmiştir. kalplerin keşfi imam gazali
    
    
   H. 450/505 - M. 1058/1111 tarihleri arasında Horasan'ın (İran) Tûs kasabasının Gazal köyünde doğup yine aynı yerde vefat eden Huccetül İs­lâm İmam Ebu Hâmid Muhammed b. Muhammed b. Muhammed el-Gazali (rahmetullahi aleyh)'nin iki yüz civarında eseri bulunduğu kaynaklar­da zikredilmektedir. Takdim ettiğimiz "Mükaşefetü'l-Kulub" O'nun yu­karıda arz ettiğimiz kıymetli eserlerinden biridir.
   Kalplerin Keşfi ’nin elinizdeki yeni baskısında kitabın daha önce­ki baskısında olmayan âyet ve hadis metinleri de eklendi.
    
   Başta da ifade ettiğimiz gibi ( Mükaşefetü'l-Kulub ) kalbin iyi ve kötü durumlarını açıklayıp bunlara karşı alınacak tedbirleri, çareleri bildirip bir Müslüman'ın nasıl bir hayata sahip olması gerektiğini anlatmaktadır. Mer­humun her kitabı gibi bu eserinin de dikkatli okunarak ona göre yaşayışı tanzim etmek gerekir. ( kalplerin keşfi kitap , imam gazali oku , imamı gazalı mukaşafetul kulub kitabı , kalplerin keşfi fiyat , kalplerin keşfi fiyatı, mukaşefetül kulup, çelik yayınları )
     
   Tevfik ve hidayet Allah'tandır.

    
   ÇELİK YAYINEVİ   Çelik yayınları İmam-ı Gazali Kalplerin Keşfi Mükaşefetül Kulub adlı kitabı incele diniz

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789758596089
   MarkaÇelik Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789758596089

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.