• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Kuranı Kerim Satır Arası Kelime Meali

   Fiyat:
   240,00 TL
   İndirimli Fiyat (%56,3) :
   105,00 TL
   Kazancınız 135,00 TL
   35,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Satır Arası Kuranı Kerim Kelime Meali, Sesli, Karekod Uygulamalı
   Meal Yazar     Elmalılı Hamdi Yazır
   Yayınevi         Ayfa Yayınları
   Kağıt  Cilt       Şamua kağıt - Sert Lüks Cilt - 4 Renk, DİYANET ONAYLI MÜHÜRLÜ
   Sayfa  Ebat    624 sayfa - 20x28 cm - Rahle boy,  QR kod desteği
   Kod                Ayfa 088
   Yayın Yılı        2020 - kolay okunan bilgisayarlı hat  - ofset baskı


   Ayfa Yayınları Elmalılı Hamdi Yazır Mealli Satır Arası Kuran-ı Kerim Kelime Meali adlı kelime mealli kur’an kitabı nı incelemektesiniz. 
   Rahle boySatır Arası Kur'anı Kerim Kelime Meali kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusuözetifiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


    ÜRÜN AÇIKLAMASI

     Eser Özellikleri

   QR kod desteği ile cep telefonu ile dinleme özelliği
   Elmalı’lı Muhammed Hamdi Yazır Meali
   Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu’ndan Onaylı ve Mühürlü
   Milyonlarca insanın Kur’ân-ı Kerim okumasını öğrendiği hattan
   Geniş sayfa tasarımı
   Satır Altı Renkli
   15 satır Kuranı Kerim
   4 Renk Ofset Baskı
   20 x 28 cm Ebat
   624 Sayfa
   Şamua Kağıt
   Koli Adedi: 34
   Ürün Adet Ağırlığı : 1,82 Kg
   ISBN 9786055256524
   Toplu alımlarda özel indirimler uygulanır

    

    
             Sunuş
     
   Yüce Allah'ın adıyla.
     
   Her türlü övgü, saygı, ibadet yalnızca Onun hakkıdır.
    
   Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa'ya selam olsun!
     
   Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katından rahmet yağsın.
   Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın Hak Dini Kur'an Dili tefsirinde yer alan meal bölümünü kelime merkezli, Arapça ve Türkçe kelimeleri karşılıklı renklendirerek okuyuculara, hangi Türkçe kelimenin, hangi Arapça kelimeyi karşıladığını göstererek hazırladık. Bununla, okuyucunun Kurân-ı Kerim'in anlam dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık.
    
   Yöntem gereği, metne bağlı kaldık. Elmalılı'nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleriTürkçe cümle yapısına göre anlamlandırdık. Müfessirkelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken, bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını verdik. Elmalılı 'nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve deyimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik. Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah'ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık. Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam, yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlamı açık  olmayan  yerlerin  açıklamasında,   Celâleyn  tefsirinden  yararlandık.
    
   Bunlara ek olarak, kelimelerin sözlük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kimi zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri meâlen genişçe anlamlandırmaktadır. Biz bu tür durumlarda, anlamı güçlendiren kelimeleri renklendirmeden siyah olarak bıraktık. Çok az yerde mealde karşılığı olmayan sözcükleri, ayet metninde renklendirmedik. Uzun ayetlerde, uzun ayet cümlelerinde çok fazla renk kullanmak zorunda kaldık. Bu durum, kimi renklerin silik kalmasına yol açtı. Okuyucuların bunu mazur görmelerini istirham ediyoruz. Elmalılı bazen fiile isim, bazen de isme fiil anlamı vermiştir. Kimi yerde zamir yerine isim, kimi yerde de isim yerine zamir kullanmıştır. Biz bunlara bağlı kalmaya çalıştık. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik.
    
   Örneğin edatları, ism-i mevsûlleri (ilgi zamirlerini), bazen zaman zarflarım, ilgili olduğu kelimeyle birlikte verdik. İsim ve sıfat tamlamalarını bütün olarak karşılamayı uygun gördük. Müfessirin birkaç kelimeye toplu anlam verdiği yerlerde, biz de kendisini aynen izledik ve bunları bir bütün olarak renklendirdikMeal kısmında cümle bittiğinde, genellikle ayet metninde ilk renge geri döndük. Ayet metninde başlangıç rengi olarak kırmızıyı seçtik.
    
   Bu çalışma sırasında kendilerine neredeyse hiç zaman ayıramadığım eşime, çocuklarıma teşekkür ediyorum. Anlayışları olmasaydı, bu çalışmanın ortaya çıkması daha uzun zaman alacaktı.
    
   Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır 'a ve diğer âlimlerimize Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından meal imiz, okuyucularımızın katkısına açıktır. Ancak Allah'a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz. ( QR Kod uygulamalı sesli. satır arası elmalılı kuranı kerim, karekodlu, bilgisayar hatlı kolay okunan meal, elmalılı kuranı kerim ve kelime meali, kolay okunuşlu kuran meal , kelime mealli kuran, ayfa yayınları satır arası meal, renkli kelime meal )
     
    
   Mustafa Özel
   31 Ağustos 2007 İstanbul
    
    
    

   Ayfa Yayınları Elmalılı Hamdi Yazır Mealli rahle boy Sesli Satır Arası Kuranı Kerim Kelime Meali adlı kelime mealli kur’an kitabı nı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055256524
   MarkaAyfa Basın Yayın
   Stok DurumuVar
   9786055256524

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.