• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Müslümanca Bir Hayat

   Fiyat:
   33,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36,4) :
   21,00 TL
   Kazancınız 12,00 TL
   Aynı Gün Kargo
   Kitap           Müslümanca Bir Hayat
   Yazar          İmam Gazali
   Yayınevi      Semerkand Yayıncılık
   Tercüme     Abdullah Demiray
   Kağıt Cilt     2. Hamur, Karton Kapak
   Sayfa Ebat  160 sayfa - 13,5x21 cm
   Yayın Yılı     2019   İmam Gazali Müslümanca Bir Hayat kitabı nı incelemektesiniz.
   Semerkand yayınları Müslümanca Bir Hayat kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2     ÖNSÖZ


   Alemlerin Rabbi olan Allah'a (c.c) hamdolsun. Salât ve selâm efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'ya (s.a.v) ve onun edebiyle edeplenen âl ve ashabının üzerine olsun.

   Mensubu olduğumuz İslâm dini, bir millete veya kav­me değil, bütün insanlığa gönderilen son ve evrensel bir dindir. İslâm'ın gayesi, insanları her iki cihanda huzur ve mutluluğa erdirmektir. Bu nedenle Cenâb-ı Hak belli emir ve yasaklar koymuştur. Bu açıdan dinimiz şu iki temel üzerine bina edilmiştir:

   Birincisi, Allah'ın (c.c) emirlerini yerine getirmek. İkinci­si de Allah'ın (c.c) yasak kıldığı şeyleri yapmayı terketmek.

   Dolayısıyla ferdin ve toplumun huzuru Allah'ın (c.c) emir ve yasaklarına uymasına bağlıdır. Çünkü O'nun (c.c) emirlerini yerine getiren ve yasaklarından sakınan kimse­den değil insana, bir karıncaya bile zarar gelmez. Böyle in­sanlardan oluşan bir toplumda ise anarşiden, başkalarının malına, canına, namusuna göz dikmekten söz edilemez. Herkes birbirinin hakkını gözetir. Kimse kimsenin hakkına tecavüz etmez. Çünkü Cenâb-ı Hakk'ın emirlerini yerine getiren kimsenin kalbinde Allah (c.c) muhabbeti-sevgisi hasıl olur. Bu sevgi sayesinde insan Allah'ın emir ve yasaklarına karşı gelmekten korkar ve her türlü kötülükten 
   uzak durur. Böylece hem ferdin hem de toplumun huzuru sağlanmış olur.

   İnsanlar arasında Allah'tan (c.c) hakkıyla korkanlar âlimlerdir. Bu nedenle İmam Gazali (rah) bu eserinde, Ce­nâb-ı Hakk'ın emirlerini yerine getirmek için ilim öğrenme­miz ve ilmi daha çok ne niyetle okumamız gerektiği üze­rinde durmaktadır. Yine ilmin neticesi olan hidayete ermek için de başta kalbimiz olmak üzere, bütün âzalarımızı tak­va ile süslememiz gerektiğini dile getirmektedir. Bunların yanında insanlarla olan ilişkilerimizde gözetmemiz gere­ken edepleri de özlü bir şekilde bizlere anlatmaktadır.

   İmam Gazâlî'nin (rah) Bidâyetü'l-Hidâye ismini verdi­ği bu eser, İhyau Ulumid Din gibi büyük bir eseri özetler mahiyette olması bakımından paha biçilmez bir öneme sa­hiptir. Buna binaen bu eseri tercüme etme gereği duyduk.

   Yolumuza ışık tutacak olan bu eser üç bölümden oluşmaktadır.

   Birinci bölümde, Allah Teâlâ'nın emirlerinin farzlar ve nâfileler olmak üzere iki kısma ayrıldığı, farzların ticaretin ana kaynağı olan sermaye hükmünde, nâfilelerin ise tica­retten elde edilen kâr mesabesinde olduğu dile getirilmek­tedir. Ve bu bölümle alakalı edepler anlatılmakla birlikte, bir müslümanın yirmi dört saatini nasıl değerlendirmesi gerektiği üzerinde durulmaktadır.

   İkinci bölümde, dinin şartlarından birinin günahları terketmek, diğerinin ise ibadet etmek olduğu dile getiril­mektedir. Ve başta kalbimiz olmak üzere bütün âzalarımı­zı günahlardan sakındırmamız gerektiği anlatılırken, en çok sakınmamız gereken âzalar ve kalp hastalıkları üzerin­de durulmaktadır.

   Üçüncü bölümde ise gerçek dostun Allah Teâlâ oldu­ğu ve asıl onu dost edinmemiz gerekliliği vurgulanmakta­dır. Bunun yanında belli başlı görgü kuralları anlatılmakta ve insan ilişkilerinde dikkat etmemiz gereken hususlara değinilmektedir.

   İmam Gazâlî (rah), kitapta geçen fıkhî hükümleri, Şâfiî mezhebine göre yazdığı için, biz de siz değerli okuyucu­larımızı düşünerek, Hanefî mezhebinin hükümlerini dipnot­ta belirttik. Rabbim bizleri bu kitaptan istifade eden kullarından eylesin. Âmin.

   Abdullah DEMİRAY

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054491285
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054491285

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.