• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Eğitimi

   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38) :
   31,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   Aynı Gün Kargo
    

   Kitap              Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Eğitimi
   Yazar             Gülten Balcı; Melike Müftüoğlu; Hafize Beyza Bilgi; Rabia Kuruner
   Kağıt - Cilt      2.Hamur - Karton Kapak
   Sayfa - Ebat   124 sayfa - 22x22 cm
   Yayın Yılı        2018

    

   M. Emin Karabacak Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek kitabı nı incelemektesiniz.

   Ensar Neşriyat Çocuklara Allah ve Namazı Bilinçaltında Sevdirebilmek kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


      ÖNSÖZ

   "Çocuklarınızı iyi eğitin ki yüce Allah sizleri affetsin." (Mekarim'ul-Ahlak, s.518)

   "Çocuklarınıza üç yaşında kelime-i tevhidi, dört yaşında Muhammed Resulullah'ı (s.a.s), beş ya­şında kıbleyi ve secde etmeyi, altı yaşında rükû ve secdeyi eksiksiz olarak, yedi yaşında abdest alıp namaz kılmayı öğretin." (Bihar'ul-Envar, c.45, s. 1178)

   "Çocuğun kalbi ekilmemiş tarlaya benzer; ne eksen tutar." (Mecma'uz-Zevaid, c.8, s. 146)

   Hadis-i Şeriflerde geçtiği üzere çocuk eğitimi dinimizde önem arz eder. Nebevi eğitim metodun­dan aldığımız düstura göre, çocuklarımızı sıkmadan, onlara olumlama yaparak, dinimizi sevdire­rek ve kolaylaştırarak din eğitimi vermeyi amaçladık.

   Elinizdeki bu kitap, oluşturulmaya başlanmadan önce halis niyetler kuruldu. Daha sonra araştır­malar yapıldı ve toplanan bilgiler pratiğe dökülerek eserimiz kaleme alındı.

   Oyun, çocuk gelişimine önemli katkı sağlar. Oyun sayesinde çocuk, diğer çocuklarla iletişim ku­rar, yaşadığı dünya ile ilgili temel bilgiler edinir, özgüvenini geliştirir, sorumluluk, rekabet ve eğ­lence duygusu kazanır. Oyun; çocuk için, en etkili öğrenme yoludur.

   Kitaptaki oyunları hazırlarken çocukların hem beden hem zihin hem de duygu gelişimini des­teklemeye çalıştık. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 4-6 yaş din eğitimi müfredatını baz alarak kazanımlarımızı belirledik. Oyunlarda; geleneksel oyunlarımızın yanında, dünyaca kabul görmüş alternatif eğitim yaklaşımlarından da (Montessori, Reggio Emilia, VValdorf, Çoklu Zeka Kuramı) uyarlamalar yaparak çocuklarımızın din eğitimine katkıda bulunmaya çalıştık.

   'Hayırlı nesiller yetiştirebilmek duasıyla..'

   "Öğretmenin yapacaklarının aşama aşama anlatıldığı, kazanım/arının net ifade edildiği, kaliteli görsellerle daha anlaşı­lır olmasının sağlandığı eser, iyi bir ekip çalışması ile ortaya konmuş. Ahlak gibi zor bir alanda eğitsel oyun tekniği ile çok güzel bir bakış açısı yakalandığı için serinin devam kitaplarını da bekliyoruz."

   Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni,
   TÜZDEV Genel Sekreteri Erdem ÇAKI


   "Erken çocukluk dönemi, bireyin karakter gelişiminin temelidir. İnsan, bu dönemdeki deneyimlerinden yola çıkarak tutum geliştirir çoğu zaman. Herhangi bir eylemi gerçekleştirmeye, bu dönemde edindiği yöntemleri başka durumlara transfer ederek başlar. Sıkıntıyla, stresle, korkuyla, kaygıyla başlayacağı bir eylemde başarısız olma ihtimali çok yük­sektir, hem de tüm yaşamı boyunca... Mutfak aşamasına da şahit olduğum, birçok etkinliğini oluşturucu/arıyla oynadı­ğım "Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din öğretimi" etkinlik kitabı, pek çok kazanımın oyun yoluyla eğlenceli bir şekilde edinilmesine katkı sağlayacak, sadece içindeki etkinliklerle sınırlı kalınmayıp farklı etkinliklere uyarlama yapmaya da uygun bir kaynak... Yalnızca öğretmenlerin değil, anne-baba ve diğer yetişkinlerin, erken çocukluk dönemindeki çocuk­larla rahatlıkla uygulama yapmasına yardımcı olacak bir kaynak... Seri halini alması temennisiyle...»

   İstanbul Üniversitesi Okul öncesi Eğitim Öğretim Görevlisi
   Nihat TOPAÇ

   "Oyun, çocuğun vazgeçilmezi. Çocukları eğitirken, yeni şeyler öğretirken oyunu mutlaka kullanmalıyız. En güzel eği­tim, doğal eğitimdir. Oyun da en doğal en somut kullanılacak bir yöntemdir. Çünkü çocuklar somut şekilde öğrenir. Nesneler kullanılarak, oyunlaştırılarak mevzu dimağlara yerleşir, kalıcı hale gelir. Değerler ve din eğitimi de üzerinde en çok durulan ve en iyi şekilde en doğru şekilde vurgulanması gereken eğitimlerden. Bu bahsedilenleri de bu kitapta bulabilmek mümkün. Şimdinin başarılı öğretmenleri olan sevgili öğrencilerimi bu minvalde verdikleri emeği takdir ediyor ve din ve değerler eğitiminde bir çığır açacaklarını düşünüyorum. Bu kitap vesilesi ile oyunlarla öğrenilen nice bilgileri olsun çocuklarımızın."

   Pedagog, Oyun Terapisti
   Serap Buharalı

   MELİKE MÜFTÜOGLU YILMAZ
   Eğitimci, Yazar

    
   1989 İstanbul doğumlu olan yazarımız, lise öğrenimini Kazım Karabekir Anadolu İmam Hatip Lisesinde, ilahiyat ve çocuk gelişimi bölümünü İstanbul'da tamamladı. Ensar Vakfı Enstitüsü'nde 2008 yılında ilahiyat öğrenimini destekleyici eğitimler alarak alanı ile ilgili birçok görevde yer aldı.
   Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş Kur an kursunda idarecilik yapan yazarımız, özel bir anaokulunda da değerler eğiti­mi ve manevi eğitim öğretmeni olarak görev aldı.
   Meslekte 5. yılını tamamlayan yazarımız, çeşitli kurumlarda lise ve okul öncesi kademelerinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı.
   Öncü Eğitimciler Derneği'nde, Ensar Vakfında ve çeşitli kurumlarda ebeveyn, öğretmen ve öğretmen adaylarına yöne­lik 'Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi' atölye çalışmalarına devam etmektedir.
   Yazarımız Ensar Vakfı Genel Merkez Hanımlar Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

       Yazarın sahip olduğu diğer eserler;
   • Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi 4-6 Yaş Kitabı
   • Kur an-ı Kerim Öğretiminde Ses Temelli Elif-Bâ
   • Elif-Bâ Yazı Kitabım
        Yazarın katkıda bulunduğu kitaplar;

   4. Sınıf Materyal Kitabı
    7. Sınıf Materyal Kitabı
     8. Sınıf Materyal Kitabı

    
   HAFIZE BEYZA BİLGİ
   Eğitimci-Yazar

   1989 İstanbul doğumlu olan yazarımız; lise öğrenimini Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesinde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.
   Lisans eğitimi süresince Ensar Vakfı Enstitüsü'nde ve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği'nde kişisel ve mesleki anlamda gelişimine katkı sağlayacak eğitimlere katıldı.

   Şu an alanıyla ilgili teorik ve pratik çalışmalarına devam ederken, Ensar Vakfı bünyesinde öğretmen, öğretmen adayları ve ebeveynlere yönelik 'Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi' atölye çalışmalarında bulunuyor.

   Yazarımız hâlen özel bir kurumda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmakta ve Ensar Vakfı Genel Merkez Hanımlar Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir.
   Yazarın sahip olduğu diğer eserler;
   • Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi 4-6 Yaş Kitabı
   • Kur'ân-ı Kerim Öğretiminde Ses Temelli Elif-Bâ
   • Elif-Bâ Yazı Kitabım

   RABİA KURUNER
   Eğitimci Yazar

   1986 İstanbul Şişli doğumlu olan yazarımız, lise öğrenimini 2004 yılında, İlahiyat öğrenimini 2009 yılında İstanbul'da ta­mamladı.
   Ensar Vakfı Enstitüsü'nde, Öncü Eğitimciler Eğitim Akademisinde ve İstanbul Tasarım Merkezinde kişisel ve mesleki an­lamda gelişimine katkı sağlayacak teorik ve pratik eğitimler almış aynı zamanda erken çocukluk üzerine pedagoji eğitimini tamamlamıştır.

   Ensar Vakfında ve çeşitli STK'larda öğretmen, öğretmen adayları ve ebeveynlere yönelik Oyun ve Eğlenceli Etkinlerle Din Öğretimi kapsamında "Din Öğretiminde Alternatif Eğitim Yaklaşımları Atölyesi" çalışmalarında bulunmaktadır.

   Özel bir anaokulunda eğitim koordinatörlüğü ve idarecilik yaparak eğitim ve öğretim alanında çalışmalarda bulunmuştur. Hâlen özel bir kurumda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yapmaktadır.

   Yazarımız şu an Ensar Vakfı Genel Merkezi Hanımlar Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta, alanıyla ilgili bir sitede makaleleri yayınlanmakta, alan çalışmalarını sürdürmekte ve sosyoloji eğitimine devam etmektedir.

   Yazarın sahip olduğu diğer eserler;
   • Oyun ve Eğlenceli Etkinliklerle Din Öğretimi 4-6 yaş
   • Kur'ân-ı Kerîm Öğretiminde Ses Temelli Elif-Bâ
   • Elif-Bâ Yazı Kitabım

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059519496
   MarkaEnsar Neşriyat
   Stok DurumuVar
   9786059519496

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.