• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Özünüzde İyilik Var

   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,2) :
   26,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, 248 Sayfa, Karton Cilt
   45,00 TL
   KDV Dahil 26,00 TL
   %42,2
   2.Hamur, 261 Sayfa, Karton Cilt
   45,00 TL
   KDV Dahil 26,00 TL
   %42,2
   2.Hamur, 208 Sayfa, Karton Cilt
   26,00 TL
   KDV Dahil 17,00 TL
   %34,6

   Kitap            Özünüzde İyilik Var 
   Yazar           Sıtkı Aslanhan
   Yayınevi       Çınaraltı Yayıncılık
   Kağıt Cilt      2.Hamur,  Sert Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat   184 sayfa – 13.5x21 cm.
   Yayın Yılı      2017    Sıtkı Aslanhan Özünüzde İyilik Var kitabını incelemektesiniz.    
   Çınaraltı Yayıncılık Özünüzde İyilik Var kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

   Selâm olsun…

   Selâmların en güzeli ile tutunabilmek hayata…

   Gelecek kaygısı, endişe, umutsuzluk, yalnızlık korkusu, sağlığımızı yitirmek ya da yitirme korkusu…Dikkatlice düşündüğümüz zaman hayatımızı korkuların sardığını görüyoruz ve geleceğe dair umudumuzu yitiriyoruz…Oysaki sokakta ciğer satarak insanlara hizmet etmiş Aziz Mahmut Hüdai Hazretlerini, Fatih’i yetiştiren Akşemseddin Hazretlerini, dergaha kırk yıl odun taşımış olan Yunus Emre’yi ve daha nice ismi her zaman hatırlamalı ve anmamız gerektiğini unutmamalıyız…

   Amacı, insana hizmet etmek olanların kaygısı olmaz. İnsanı seven en başta kendini sever, etrafına mutluluk saçar. Fakat şimdi insanlar komşusunu dahi tanımıyor. Oysaki bizim bir selâmımız var… Selâm duadır, iyi dilektir, iyi niyetini karşındakine sunmaktır. Bu da muhabbeti, sevgiyi, saygıyı doğuran en temel değerlerimizden biridir…

   Bizler rahmet peygamberinin ümmetiyiz ve ona yakışır bir ahlaka bürünerek geleceğe umut, sevgi, merhamet ve adaletle yürümeli ve selâmların en güzeli ile tutunmalıyız hayata…

   Bu kitap, kanaatten, edebe, özgüvenden, umuda hayatta neye ihtiyacımız varsa geçmiş örneklerle önümüze getiriyor. Her satırda kendinizi sorgulayacağınız, çevrenize bakmanıza vesile olacak fikirler ve yaşanmışlıklar, en başta Peygamber Efendimizin gölgesinde sizlere sunuluyor…


   Bereketli Bir Başlangıç

   "İnsanların en acizi dua etmeyen, en cimrisi de selam vermeyendir. "

   Hz. Muhammed (s.a.v)

   Başlangıçlar hayatımızın her döneminde önemlidir. Güzel bir başlangıç güzel bir sürecin de habercisidir. Selam da kura­cağımız diyalogların başlangıç noktasıdır. Başlangıcımızı po­zitif ve içten bir şekilde kurarsak iletişim halinde olduğumuz varlıklar da bize aynı şekilde güzellikleri sunacaktır. Önemli görmesek de selamın aslında öyle bir tılsımı var ki; selamsız bir başlangıç güne gün ortasından, güneşten sonra başlamak gibi bereketsiz ve soğuk. Aslında dinimizde de oldukça önem­senen selam olgusu, bir nevi dua hükmünde. "Benden sana zarar gelmez" demek bir bakıma. Esenlik dilemek, karşıdakinin her türlü kötülüklerden uzak olmasını temenni etmek ve dünyada da ahrette de her türlü iyilik, güzellik, mutluluk se­nin olsun demek. Hepimiz bazen diyaloglarımızın soğuk ve tabiri caizse bozuk bir elmanın ağızda bıraktığı tat gibi yavan olduğunu gözlemlemişizdir. Bunun nedeni üzerine zaman za­man düşünürüm. Elbette çok farklı sebepler vardır ancak ço­ğumuz, kendimizi güvende hissetmediğimiz zaman etrafımıza görünmez koruma askerleri yerleştiriyoruz ki bu da diyalogla­rımızın tatsız ve yavan olmasına neden oluyor.

   İşte selamında altında yatan, "Benden sana zarar gelmez, seni olduğun gibi kabul ediyorum" mesajı, baştan bu koru­ma askerlerinin silahlarını indirmesine vesiledir. İçten ve te­miz niyetli bir başlangıç kapısını "Acaba bana zarar verir mi?" diye yarım açan birinin kapılarını sonuna kadar açması­nı da sağlayacaktır. Selam, Kuran-ı Kerim'de de zikredilmiş. Hadis-i şeriflerde selam verme ve selamı güzeliyle alma üze­rine öğütler var. Selamın aramızda yayılması istenmiş. Çün­kü bizler, "Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız" di­yen bir dinin mensuplarıyız. Sevmek dinimizde iman etmiş olmanın ön şartı olarak kabul edilirken, Peygamber Efendi­miz (s.a.v) de, "Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız" diye bir ipucuyla bizlere yol göstermişken, bizler selamsız bir başlangıcı ka­bul edemeyiz.

   Selam sadece insanların birbirine değil, yaratıcının yeryü­zünde yarattığı her şeye selam vermeyi kapsıyor. Toprağa, kuşa, ağaca, yolda geçen vatandaşa, yeri geldiğinde yuvasın­dan yeni çıkmakta olan karıncaya bile dönüp selam vermek lazım. Çünkü selam bir farkındalık, çünkü selam bir tefek­kürdür aynı zamanda. Selam ne güzel kelâm... Selamı ara­mızda yayalım. Birbirimizi yürekten selamlayalım. O halde bu güzel başlangıcımız için; Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatuhu...


   Selam Ver

   Toprağa, kuşa, kurda, ağaca
   Yoldan geçen vatandaşa
   Yuvasından çıkan karıncaya Selam ver.

   Çırpınan, köpüren suya
   Yüzen, koşuşturan balıklara
   Yatmış, yayılmış kumlara Selam ver.

   Kırlarda açan papatyalara
   Ekinlere, zararlı nebatatlara
   Toprağı saran haşerelere, sürüngenlere Selam ver.

   Bağıran, çağıran acuzeye
   Güneşi bekleyen gonca, güle
   Gözünün gördüğü kadın ve ere
   Selam ver.

   Terki diyar eden ehli ukbaya
   Yaşlıya, gence, bebeğe
   Köşe başındaki dilenciye
   Selam ver.

   Eşe, dosta, akrabaya
   Güneşe, aya, yıldızlara
   Aynalarda kendine
   Selam ver.

   İlkay COŞKUN   Sağlıklı Beslenme Sade Hayat

   Bütün büyük şeyler sessiz alçak gönüllü bir şekilde yapılır. Büyük ve gerçek şeyler daima sade ve alçak gönüllüdür.

   Tolstoy
    


   Sağlıklı beslenme, hayati bir konudur. Bugün insanlar sağ­lıksız ve mutsuz çünkü, yiyip içtiklerinin haddi hesabı yok. Kasım ayında çilek, ocak ayında karpuzlar yeniliyor. Yılın her günü domates, biber, patlıcan ve her türlü meyve ve sebze yiyebiliyoruz. Yediklerimizin şekli daha güzel, daha parlak ama sağlık noktasında aynı olumlu cümleleri kurmak mümkün de­ğil. Yediğimiz, içtiğimiz her şeyin davranışlarımız üzerinde et­kili olduğunu düşünüyorum. Hele küçük çocuklarımıza ye­dirdiklerimizin onların karakter oluşumunda etkili olduğunu unutmamamız gerekiyor. Sevgili dostlar; her besinin kendi­ne ait bir doğal enerjisi var. Oysa zamansız yediğimiz bütün besinler enerjilerini doğru olarak açığa çıkartamamış olarak önümüze geliyor. Eğer her mevsimin kendine özgü meyvele­rinin, sebzelerinin olmasının bir hikmeti olmasaydı, o şekilde yaratılırlardı öyle değil mi? Bizler neden doğal yaratılışa müdahale edelim ki? Ne yediğimiz ne içtiğimiz beynimizin kim­yasını ve bununla bağlantılı olarak da duygularımızı etkiliyor, bunu sürekli hatırlamamız gerekiyor.

   Eğer beden topraktan oluştuysa topraktan beslenecek. Topraktan çıkan gıdadan beslenecek. Bugün bedenlerimiz de sağlıksız. Hepimiz hastayız. İlaç kullanmayanımız yok. Doğal kaynaklardan beslenemememiz sonucunda hasta oluyoruz. Hazır gıdalar, kolalar, cipsler, genetiği ile oynanmış ürün­ler yersek bedenimiz bir süre sonra bunlara tepki vermeye başlayacaktır. Oysa bir şey tüketeceğimiz zaman, bize veri­len emaneti iyi korumak adına, tüketeceğimiz ürünün nere­den geldiğine, içinde ne olduğuna bakmamız gerekiyor. Bu beden bize emanet ve bu bedenimize göstermemiz gereken bir vefa. Daha önce rahmetli Esat Coşan Hocaefendi'nin bir sohbetinde dinlemiştim. Eskiler der ki; "Yeni bir memleke­te gittiğiniz zaman, vücudunuz oranın havasına oranın orta­mına alışsın diye oranın soğanını da sarmısağını da yiyin." Bana çok tuhaf gelmişti ilk zamanlar bu kural. Sonradan öğ­rendiğim kadarıyla soğan, sarımsak toprağın en derin yerin­den geldiği için, o bölgenin havasını, suyunu, iklimini ve her türlü özelliğini içinde barındırdığı için, tüketildiği zaman be­denin yeni bölgeye olan intibakını kolaylaştırırmış. Şimdiler­de ise bizim ne yediğimiz belli değil. Salamlar, sosisler, içinde ne olduğu belli olmayan bir sürü gıda.

   Bir diğer nokta bedenimizin sürekli hareket halinde olma­sı gerektiği. Maalesef şehir içerisinde her yere arabayla gidip geliyoruz. Malatya'dayken hatırlıyorum köylerde insanlar bir yerden bir yere giderken üç gün beş günde atla veya yürü­yerek gidiyordu. Belli yerlerde konaklıyorlardı. Şimdi marke­te dahi arabayla gider hale geldik. Yürümüyoruz, hareket etmiyoruz. Birinci kattaki dairemize dahi asansörle çıkıyoruz. Benim yürümem gerekiyor sağlıklı olmak için ama maalesef merdivenleri de yürüttük ama kendimizi hala yürütemiyoruz. Peygamber Efendimiz'in (s.a.v), "Dinin direği" dediği namaz­da dahi sürekli hareket halinde olduğumuz dikkatimi çeker bazen. Bu, bana insanın dünyada hem maddi hem mane­vi hareket halinde olması gerektiği mesajının namazla veril­mek istendiğini düşündürür. Sürekli aynı pozisyonda durmu­yoruz namazda. Bir ayakta duruyoruz, bir eğiliyoruz, bir sec­deye gidiyoruz, sonra tekrar kalkıyoruz. Sürekli aksiyon hali yani. İstense ellerin açıldığı, tek bir pozisyonda durulduğu bir ibadet şekli de verilebilirdi bize. Bazen namazı böyle okurum.

   Her sabah erken kalkacağız. Duygularımızı kontrol edece­ğiz. "Rızık, güneş doğmadan dağıtılır" buyuruyor Peygamber Efendimiz (s.a.v). Rızık yalnızca yenilecek, içilecek şeyler de­ğil elbette. Her konuda rızık olabilir, sevgide, işte, dostlukta, mutlulukta. Yine Hz. Ayşe bu konuda şöyle buyuruyor; "Rı­zık deyince aklına yenilip içilecek şeyler gelenin aklına şaşarım. Allah'ım akıl, irade, hikmet, irfan, ihsan, muhabbet rız­kımızı bol eyle."

   Yani her konuda bereket istiyorsak erken kalkacağız. Ralph Waldo Emerson'ın bir sözü var; "Kızgın ol­duğunuz her dakika, 60 saniye mutluluk kaybedersiniz" di­yor. Maalesef kızgınlık, korku, üzgün olmak bu duygular de­netlemesi kontrol edilmesi gereken duygular. Biz bu duygularımızı kontrol etmediğimiz için trafikte, işyerinde, mahalle­de, sokakta her yerde öfkeliyiz. Gelecekle ilgili bu duygular bizi perişan ediyor ve mutsuzluğumuzun önünde en önemli bir sebep oluyor.

   Bir şey ihtiyaç mı diye düşünelim? Değer mi diye ken­dimize bir soralım. Hayatımızı sadeleştirelim. Bugün en büyük sıkıntımız bu. Önce ihtiyaçlar üretiyor, sonra bu ihtiyaç­lara delicesine bağlanıyoruz. Aslında dönüp baktığımızda, ih­tiyaç diye hayatımızın merkezine aldıklamızın günden güne mutluluğumuzu çaldığını görebiliriz. Yeni mobilyalar alıyoruz borçlanıyoruz, yeni ev alıyoruz borçlanıyoruz, yeni kıyafet, yeni telefon, yeni araba derken bakıyoruz ki ömrümüz borç ödemekle geçiyor. Hem zamanımızı hem mutluluğumuzu ih­tiyaç diye ürettiklerimize esir ediyoruz. Evimizde olmazsa ol­maz dediğimiz kim bilir ne kadar eşyamız var. Belki de dola­bımız birkaç yıldır giymediğimiz eşyalamızla dolu. Fakat ne yazık ki kredi kartımızla hala yenilerini almaya devam ediyo­ruz. Borç mutsuzluk getiriyor. Gelin hayatımızı sadeleştirelim. Göreceğiz ki, hayatımızı ne kadar sadeleştirirsek, hane­miz o kadar huzur ve mutlulukla dolacak. Ne kadar sadeleşirsek o kadar özgürleşeceğiz.


   İçindekiler

   Bereketli Bir Başlangıç      
   Sağlıklı Beslenme Sade Hayat    
   Affetmenin Dayanılmaz Hafifliği  
   Hizmet Etmek Mutluluktur
   Sabır, Utanma, Kanaat     
   Her Zorluğun Çözümü Kendinde Saklı  
   Yüreklerimizi Isıtalım          
   Hataların Üstünü Örtmeyi Öğrenelim     
   Edeple Açık Sözlü Olmak Arasındaki Fark
   Olduğu Gibi Kabul Etmek
   Bedenin Şifası Ruhta Saklı          
   Duyarsız İnsan Mutlu Olamaz
   Yavaşla ve Kendini Bul     
   Dünyada Bir Yolcuyuz      
   Gurbette Olan Ruhlar        
   Dünyalıklardan Sıyrılmak  
   Başarı Uğruna Neleri Yitirdik       
   Kendimizi Özgür Zannediyoruz   
   Önce İnsan    
   İyi İnsanları Dost Edinin    

   Gönül Diliyle Konuşmak   
   Hayata Yeni Renkler         
   Daima Güzel Düşünmek   
   Dertli Olmamız Lazım        
   Nefsimizi Terbiye Etmeliyiz          
   Başkalarının Derdiyle Dertlenmek          
   Merhamet; İnsanın En Kıymetli Cevheridir       
   Kendinden Kendine Yolculuk      
   Dilimizi Kirletmeyelim        
   Kendimize El Verelim        
   Verdiğimiz Kadar Alırız      
   Mutluluk emek ister mi?    
   Temizlenmekle Yükümlüyüz        
   Motivasyonda Süreklilik İçin        
   Doğruluğunun Ilıman İklimi                     
   Ruha Yatırım                      
   Bugünde Saklı Hazine: Gelecek
   Bende Gördüğün Sensin  
   Aslında Biz Neyiz? 
   Neden Korktuklarımız Başımıza Gelir?  
   Yeteneklerimizin Farkında mıyız?           
   Zorluk Aslında Ne?
   Bilmek Olmak Değildir       
   Her Durumda Sevmek       
   Dua Neden Rahatlatır?     
   Gerçekle Yüzleşmeye Hazır mıyız?       


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055563806
   MarkaÇınaraltı Yayın
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786055563806

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.