• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamber Düşmanları Ne Demek İstiyor ?

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%44,6) :
   36,00 TL
   Kazancınız 29,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Peygamber Düşmanları Ne Demek İstiyor ?

   Yazar           Mehmet Yaşar Kandemir
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   568 sayfa , 13.5x21 cm - Roman Boy
   Yayın Yılı     20120   Tahlil Yayınları
   Peygamber Düşmanları Ne Demek İstiyor? kitabı nı incelemektesiniz.    
   Mehmet Yaşar Kandemir Peygamber Düşmanları Ne Demek İstiyor kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   ÖNSÖZ

   Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.
   Bizi Habîb-i Ekrem'ine ümmet yapan Rabbimize hamd ü senalar olsun.
   Doğru yolu bulmamıza vesile olan İki Cihan Serveri'ne, onun âl ve ashâbına salât ü selâmlar olsun.

   Tarihte hiçbir insan Peygamber Efendimiz kadar ifti­raya uğramadı. Elbette diğer peygamberlerin de düşman­ları oldu, ancak onların vefatıyla birlikte düşmanları da yok olup gitti. Peygamber-i âl-i şân Efendimiz'in Ebû Cehil' leri ise hiç eksilmedi. Belli ki bu din ayakta durduğu sürece, onlar da Müslümanlar'ın başını ağrıtmaya devam edecek­lerdir.
   Çünkü Peygamber düşmanları, aynı zamanda birer İs­lâm düşmanıdır ve onların asıl hedefi Kur'ân-ı Kerîm'dir. Doğrudan Kur'ân-ı Kerîm'e hücum etmek onların kötü ni­yetini ortaya çıkaracağı için, hedeflerine adım adım gitme­yi daha uygun buldular.

   Bu plan gereğince hedef tahtasına öncelikle Peygam­ber Efendimizin hadîsi şeriflerini koydular ve şöyle dediler:
   Muhammed'in sözleri o hayatta iken yazılmadı. Müs­lümanlar yıllar sonra onun adına hadis uydurdu. Uyduru­lan bu hadisler üç asır sonra derlenip kitaplaştırıldı.

    
   Tevrat ve İncil gibi ilâhî kitaplarını peygamberlerinin vefatından yüzyıllar sonra kendi elleriyle yazanlara bu ya­kıştırma pek câzip geldi.

   Hadislere yönelik iftiralarının bazı muhitlerde tutma­ya başladığını görünce, bu defa hedef tahtasına Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin şahsını koydular ve onun hakkında yüzlerce iftira ürettiler. Ardından da Kur'ân-ı Kerîm e yönelik iftiralarını sıralamaya başladılar.

   Hadis Karşıtları Ne Yapmak İstiyor adlı kitabımı ya­yınladıktan sonra, İslâm düşmanlarının Peygamber Efendimiz'e yönelik iftiralarından tedirgin olan sevgili Nureddin Yıldız, misyoner şarkiyatçıların Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem hakkındaki ithamlarına da cevap verme­mi istedi. Fakat Efendimiz hakkındaki o temelsiz suçla­maları ortaya dökmenin Müslümanlar'ın zihinlerini karış­tırabileceğinden korktum. Çünkü misyoner şarkiyatçıların âdeta bir ibadet vecdiyle düzenledikleri bu iftiralar arasın­da neler yoktu ki... Şöyle diyorlardı:

   Tarihte Muhammed diye bir şahsiyet yoktur.
   Muhammed'e vahyi getiren melek değil şeytandı.
   Kendine tapılması için İslâmiyet'i Muhammed uydurdu.
   Şaraba düşkündü, içki komasında iken öldü.
   Evlatlığına karısını boşatıp onu hanımları arasına aldı.
   Hatice ile serveti için evlendi.
   Deli ve saralı idi...

   Bir süre sonra bu gönül yakan bahisleri gençlerimizin konuşmaya başladığını öğrenince, bu iftiralara cevap ver­menin zamanı geldiğini anladım ve sizin irkilerek okuyaca­ğınızdan şüphe etmediğim bu asılsız iddialardan elli beşi­ne -onların iftiralarını kısa başlıklar hâline getirerek- reddi­ye yazmaya karar verdim.

   Bu işi yaparken kendi kendime şöyle dertlendim:

   Değerlerimize pervâsızca saldıran Batılı İslâm düş­manları "hepsi uydurmadır" diyerek hadislerimize kara ça­lıyor, biz ise, delinin kuyuya attığı taşı çıkarmaya çalışan akıllı gibi, gerçeğin hiç de öyle olmadığını ispat etmek için didinip duruyoruz.

   Onlar âlemlere rahmet olan Resûl-i Kibriyâ Efendi-miz'e olmadık iftiralar atıyor, bizler bu ithamları reddet­mek için çabalıyoruz.
   Elbette biz, Batılı zalimlerin insafsızca yere çaldığı de­ğerlerimizin birer cevher olduğunu ve onların yere atıl­makla kıymetinden bir şey kaybetmeyeceğini biliyoruz.

   Aynı zamanda biz, Resûlullah Efendimiz'e ve bize emânet edilen İslâm mîrâsına sürülmeye çalışılan karala­rı temizlemenin bizim için bir şeref olduğuna bütün kalbi­mizle inanıyoruz.

   Misyoner şarkiyatçıların Fahr-i Kâinât Efendimiz'e yönelttikleri ithamlara, onların dillerini iyi bilen genç ilim adamlarımızın, bundan böyle pek güzel cevaplar verecek­lerine inanıyor, himmet ve gayretlerini heyecanla bekli­yoruz. Zira Peygamber düşmanlarının Efendimiz aleyhis-selâma attıkları iftiralara cevap vermek her Müslüman'ın, özellikle de dinî ilimleri tahsil etmiş olan herkesin görevi­dir.

   Bu kitabın girişinde, "Allah'ın Savunduğu Peygam­ber" başlığı altında sıraladığım âyet-i kerîmelerde görüle­ceği üzere, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemi kâfirlerin iftiralarına karşı ilk defa Cenâb-ı Hak savunmuş ve böyle­ce bize vazifemizi hatırlatmıştır.

   Burada üzüntüyle ifâde etmek isterim ki fakülteleri­mizde ünvan sahibi olan bazı kardeşlerimin, Efendimizle ilgili bazı konularda Batılılar gibi düşünmeleri gönlümüzü incitiyor. Bu kardeşlerimin görüşlerini tashih etmeleri için Rabbime dua ediyorum.

   Bir de elinizdeki eseri yayınlanmadan önce okuyan ve pek kıymetli tashih ve tekliflerde bulunan sevgili kardeşim, arkadaşım Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan'a teşekkür borcu­mu zevkle yerine getirmek istiyor, Rabbimden ona hayırlı ve bereketli bir ömür bağışlamasını niyaz ediyorum.

   Ayrıca bu kitabı yazmama vesile olan sevgili talebem Nureddin Yıldız'a da pek değerli hizmetlerinin devamını temennî ederek teşekkürlerimi sunuyorum.

   Mehmet Yaşar Kandemir
   Eylül 2020, Üsküdar


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057850263
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057850263

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.