• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberimizin Çocuk Dostları Seti, 5 Kitap

   Fiyat:
   40,00 TL
   İndirimli Fiyat (%32,5) :
   27,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Cilt, 2.Hamur, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak, 1.Hamur , 478 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 80,00 TL
   %38,5

   Kitap             Peygamberimizin (A.S.M.) Çocuk Dostları, 5 Kitap, 10 Yaş Üzeri
   Yazar            Hilal Çelikkol Kara
   Yayınevi        Nesil Yayınları
   Kağıt Cilt        2.Hamur kağıt - Resimli, Karton kapak cilt, 5 Kitap takım
   Sayfa Ebat    480 sayfa - Her bir kitap 96 sayfa, 13,5x21 cm
   Yayın Yılı       2018


                          
   Nesil Yayınları, Hilal Çelikkol Kara Peygamberimizin Çocuk Dostları Serisi ni incelemektesiniz.
   5 Kitap Peygamberimizin (A.S.M.) Çocuk Dostları seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

   Nesil Çocuk Yayınları Peygamberimizin Çocuk Dostları Seti, 5 Kitap

   Peygamber Efendimizin en sevdiği çocuk Üsame b. Zeyd,
   Kur'an'ı en iyi bilen çocuk Abdullah b. Abbas,
   Peygamberimize hizmet eden çocuk Enes b. Malik,
   Peygamber Efendimizin seçkin talebesi Abdullah b. Ömer
   Efendimizin Vahiy kâtibi, altı dil bilen, zeki çocuk Zeyd b. Sabit. 

   Bu sahabeler hayattayken Efendimizin iltifatına mazhar olmuş, yanında yetişmiş, onun terbiyesiyle büyümüş çocuk dostları. Zekâ, yetenek, sadakat ve öğrenme hevesleriyle dikkat çeken minik öğrencileri...

   Peygamberimizi çok ama çok severlerdi. Ondan ayrılmayı istemez, her gün yeni şeyler öğrenmek için ellerinden geleni yaparlardı. Peygamberimiz de onları çok severdi. Başlarını okşayıp tatlı tatlı nasihatlerde bulunurdu. Sevgiye, iyiliğe, dürüstlüğe ve daha pek çok güzel şeye dair dersler verirdi.
   Bu harika çocukları tanımak; onların Peygamberimizden öğrendiklerini sen de öğrenmek ister misin? Haydi o zaman, bu set tam sana göre!
   Okumaya hemen başla ve peygamberimizin çocuk dostları arasına sen de katıl!   Üsame Bin Zeyd (r.a.) (peygamberimizin En Sevdiği Çocuk)
   Zaman zaman Allah Resulü (a.s.m.) Üsame yi (r.a.) bir dizine oturtur, Hz. Hasan'ı diğer dizine oturturdu. Sonra onları bağrına basarak: Allah'ım ben bunlara merhamet ediyorum sen de merhamet et! Allah'ım ben onları seviyorum sen de sev, diye dua buyururdu.Efendimiz öğrenmeye hazır oldukları zamanlarda sahabelerine tavsiyelerde bulunurdu. Bir gün Üsame (r.a.) Allah Resulü'nün (a.s.m.) huzuruna çıktığında Efendimiz onu güler yüzle karşıladı.-Ey Üsame b. Zeyd! Cennet yolundan ayrılma! Ondan saparak başka yollara girmekten sakın... Nefsini dünyanın lezzetleri konusunda sınırla! Allah'ın haram kıldığı şeylerden uzak dur! Ey Üsame! Cennet halkı oruçlunun ağız kokusundan zevk duyar. İyi bil ki oruç ateşe karşı kalkandır. Oruca sarıl! Çokça secde ederek Allah'a yaklaş! Kulun Rabbine en yakın olduğu an, secdede olduğu andır. Allah kulunun bu hâli ile meleklere övünür, sevinçle kuluna yönelir... " tavsiyelerinde bulundu.

   Abdullah Bin Abbas (r.a.) (Kur'an'ı En İyi Bilen Çocuk)
   Abdullah (r.a.), Medine'ye hicret ettikten sonra Sevgili Peygamberimizin gözde öğrencilerinden biri olmuştu. Çok kısa bir sürede uzun sureleri ezberledi ve Efendimize dinletti. Daha sonra bunu: "Allah Resulü'nün (a.s.m.) zamanında, on iki yaşındayken mufassal sureleri ezberleyip okudum" sözleriyle anlattı. Allah Resulü (a.s.m.), torunları gibi Abdullah'ı da çok severdi. Kucağına oturtarak başını okşar, "Sen ne güzel Kur'an Tercümanı'sın" buyururdu. Bir seferinde de elini başına koyarak "Allah'ım ona hikmet ver! Ona tevili öğret" diye dua etmiş, sonra elini göğsünün üzerine koyarak: "Allah'ım onun içini hikmet ve ilimle doldur. Onu ölünceye kadar bu ümmetin âlimi yap" buyurmuştu. Sevgili Peygamberimizin özel duasına ulaşan Abdullah bin Abbas, Kur'an-ı Kerim'i en iyi bilen, anlayan ve anlatan büyük bir âlim olarak tarihe geçti.

   Enes Bin Malik (r.a.) (peygamberimize Hizmet Eden Çocuk)
   Enes (r.a.) Sevgili Peygamberimiz ile geçirdiği ilk günleri şöyle anlatır: "Allah Resulü'nün (a.s.m.) bana ilk tavsiyesi şuydu:
   - Ey oğlum! Sırrımı saklarsan iyi bir mümin olursun. Bu tavsiyeden sonra O'nun sırrını hiç kimseye söylemedim. Allah Resulü'ne (a.s.m.) dokuz-on yıl hizmet ettim. Bana bir kere bile 'öf!' demedi. Yaptığım bir iş hakkında hiçbir zaman 'Niçin böyle yaptın?', yapmadığım iş hakkında ise 'Şöyle yapsaydın ya!' ya da 'Ne kötü yaptın!' dediğini duymadım. On yıl boyunca bir kere bile zorlanacağım, yapamayacağım bir şey emretmedi. Bana vurmak bir tarafa yaptığım işten dolayı hiçbir zaman surat asmadı. Bir işi güzel yapamadığımda bana kızmadı, beni kınamadı."


   Abdullah Bin Ömer (r.a.) (peygamberimizin Seçkin Talebesi)
   Küçük Abdullah (r.a.) Efendimizin yanında her gün yeni şeyler görüyor, duyuyor, hayatını aydınlatacak ölçüler öğreniyordu. Bir seferinde Sevgili Peygamberimizin şöyle buyurduğunu duydu: "Müslüman Müslüman'ın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu kaygılandırmaz. Kişi kardeşinin ihtiyacını giderdiği sürece Allah da onun ihtiyacını giderir.Kim dünyadayken bir Müslüman'ın sıkıntısını giderirse Allah da ahirette onun sıkıntısını giderir. Kim bir Müslüman'ın hatasını gizlerse Allah da kıyamet günü onun hatasını gizler". Abdullah (r.a.) o günden sonra bütün Müslümanlarla kardeş olduğunun bilincine vardı. Müslüman kardeşlerine daha sıkı sarıldı. Onlarla elindekileri paylaştı.

   Zeyd Bin Sabit (r.a.) (altı Dil Bilen Harika Çocuk)
   Zekâsı ve kabiliyetiyle bütün sahabilerin dikkatini çeken Küçük Zeyd (r.a.), Kur'an-ı Kerim'i ezberlerken, İslam'ı öğrenirken harcadığı gayret ve emeğinin nasıl ödüllendirildiğini şöyle anlatır: "Allah Resulü (a.s.m.) Medine'ye hicret ettikten bir süre sonra sahabiler beni Huzur-u Saadet'e çıkardılar. - Ya Resulallah! Bu Neccaroğulları'nın çocuklarındandır. Sana inen Kur'an'dan on yedi sure ezberledi, dediler. Allah Resulü (a.s.m.) benden Kur'an-ı Kerim okumamı istedi. Bildiğim sureleri okumaya başladım. Bir süre beni dinledikten sonra okumamı çok beğendi. Bana iltifat ederek: - Ey Zeyd! Benim için Yahudilerin dilini öğren! Vallahi yazışma konusunda onlara güvenemiyorum, buyurdu." Zeyd (r.a.) kısa bir süre içinde altı yabancı dil öğrendi. Bu dillerin hepsini çok iyi kullanarak Sevgili Peygamberimize tercümanlık yapmaya başladı.

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752699304
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789752699304

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.