• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberler Tarihi, 10 Kitap

   Fiyat:
   250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%53,2) :
   117,00 TL
   Kazancınız 133,00 TL
   39,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

    Kitap            Peygamberler Tarihi
    Yazar           İbni Kesir, İbnul Cevzi
    Tercüme       Heyet
    Yayınevi       Polen Karınca Yayınları
    Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt
    Sayfa Ebat   1.658 sayfa - 13.5x21 cm, Roman Boy
    Yayın Yılı      2020   İbni Kesir Peygamberler Tarihi adlı kitap seti ni incelemektesiniz.  
   Polen Karınca Yayınevi 10 Kitap Peygamberler Tarihi serisi hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Allah’u Teâlâ, davetçilere teselli kaynağı ve yol azığı olması için Peygamberlerin kıssalarını anlatmıştır. Kur’an-ı Kerim’in birçok sûresinde bazen tafsilatlı ve bazen de genel olarak bu kıssalara değinilmiştir. Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’de Hadis-i şeriflerinde hem Peygamberlerin kıssalarından ve hem de onların ümmetlerinde cereyan eden pek çok olaydan bahsetmiştir.

   İşte İslam tarihçileri bu kıssaları "Kasasü’l Enbiyâ Peygamberlerin Kıssaları” ismi altında bir araya getirerek tasnif etmişlerdir. Bu konuda pek çok kitap yazmışlardır. Bu kitaplardan bir tanesi de muhaddis, müfessir, fakih ve tarihçi olan Hafız İbni Kesir’in "Kasasü’l Enbiyâ” isimli muhteşem kitabıdır. Bu kitap aslında Hafız İbni Kesir’in büyük tarih kitabı "el-Bidaye ve’n Nihaye”nin bir bölümüdür. Daha faydalı olması ve daha çok insana ulaşması için bu şekilde tek başına basılmıştır.

   Bu kitabın diğer benzerlerinden ayrıldığı bazı özellikleri bulunmaktadır: Muhaddis olan Hafız İbni Kesir konu ile ilgili hadisleri senedleri ile rivayet etmiş, hadislerin kaynaklarını belirtmiş ve hadislerin sahih olup olmadığını özenle belirtmiştir. Konu ile alakalı âyeti kerimeleri vererek, tefsir etmiştir. Rivayetler arasında bulunan ihtilaflı noktaları gidermiştir. İsrailiyat hususunda çok dikkatli davranmıştır.    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257948043
   MarkaKarınca Polen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257948043

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.