• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberler Tarihi

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,3) :
   88,00 TL
   Kazancınız 62,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Şamua Ivory kağıt, Termo Cilt, 2 Cilt
   400,00 TL
   KDV Dahil 237,00 TL
   %40,8
   1.Hamur Ivory Kağıt, 2 Cilt, 1.408 Sayfa
   400,00 TL
   KDV Dahil 238,00 TL
   %40,5
   2.Hamur Kağıt, 2 Cilt, 968 Sayfa
   300,00 TL
   KDV Dahil 177,00 TL
   %41

   Kitap           Peygamberler Tarihi 
   Yazar          Prof. Dr. İsmail Yiğit
   Yayınevi      Kayıhan Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat  640 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı     2019 Son Baskı

     

   Kayıhan Yayınları Peygamberler Tarihi kitabı nı incelemektesiniz.   
   Prof. Dr. İsmail Yiğit Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Bu titiz çalışmada,

   Yaradılıştan bugüne, insanlık tarihinin en mükemmel ve en üstünleri olan, insanlığı sonsuz mutluluğa ve yaradılış gayesine çağıran, tarihin en şerefli sayfalarına isimlerini yazdırmış peygamberleri tanıyacağız.

   İmam-ı Rabbani (k.s.) bir mektubunda şöyle der:

   "Peygamberlik makamı aklın ve düşüncenin üstündedir. Aklın eremeyeceği, anlayamayacağı çok şeyler vardır ki, bunlar peygamberlik makamında anlaşılır. Her şey akılla anlaşılabilseydi, peygamberler gönderilmezdi.

   "Bu eserde, peygamberler tanıtılırken, Kur'ân-ı Kerim'de ve hadis kaynaklarında verilen bilgiler esas alınmıştır.
   Diğer kaynaklarda yer alan bilgiler ise, daha ziyade tenkid veya mukayese için ya da tamamlayıcı bilgi olarak kullanılmıştır.
   Kısacası, bu eserde peygamberler hakkındaki uydurma hikâyelerden özellikle kaçınılmıştır.
   Ayrıca bu kitap, içindeki harita ve krokilerle, dinlerin çıkış yerlerini de ana hatlarıyla göstermekte.

      ÖNSÖZ

   Allah Teâlâ'ya hamd, insanlara kurtuluş yolunu göstermiş olan elçileri aziz Peygamberlerine salât ve selâm olsun! İnsanlar ara­sında en kutsal vazifeyi Peygamberlerin yürüttüğü muhakkak­tır. Çünkü onlar, Allah'a kulluk için yaratılmış insanlara dünya hayatında uymaları gereken kaide ve kuralları öğreterek, onları Allah'ın nurlu yolu İslâm'a ulaştırmışlar; bu sayede onların hem bu dünyada hem de ebedî Ahiret âleminde gerçek mutluluğu elde etmelerine imkân hazırlamışlardır.

   Ferdî ve sosyal hayatta Allah Teâlâ'nın irâdesi istikâmetinde hayat sürmenin mukaddes mücâdelesini veren Peygamberlerden her biri, bilindiği gibi, küfür ehlinin düşmanlığıyla karşılaşmış­tı. İnkârcılar, her Peygamberin karşısına dikilmişler, içine dal­mış oldukları sapık inançlar ve ahlâksızlık adına onlara düşman kesilmişlerdi. Ancak Peygamberler, kendilerine yapılan her tür­lü kötülüklere rağmen, Cenab-ı Hakk'm uhdelerine tevdi etmiş olduğu bu önemli görevi yerine getirmek için insan üstü gayret sarfettiler. Kendilerine iman eden mü'minleriyle birlikte inançla­rı uğrunda her türlü sıkıntıya katlanabileceklerini, gerektiğinde canları dahil her şeylerini feda edebileceklerini gösterdiler. Bütün davranışlarını Allah rızasına endeksleyerek, hayâtî tehlikelerle yüz yüze oldukları en zor zamanlarda dahi, Allah rızasına uygun olmayan yanlış davranışlardan uzak durdular. Dâvâlarından aslâ dönmeyeceklerini, bütün sıkıntılara karşa sabır zırhına bürüne­rek ortaya koydular. Bunun ardından Allah'ın yardımının gelme­siyle güç ve iktidar sahibi oldular ve yeryüzünü O'nun irâdesi istikâmetinde imar ettiler.

   Cenab-ı Hak, benzeri zorluklarla karşılaşan Peygamberlerini teselli etmek, kalplerini pekiştirmek ve zaferden emin olmalarını sağlamak için, öncekilerin başından geçenleri sonrakilere açıklı­
   yordu. Bu sâyede her Peygamber seleflerinin başından geçenleri değerlendiriyor, aynı şeylerle karşılaşacağını bilerek tavrını ona göre belirliyordu. Allah Teâlâ, büyük Peygamberlerinin tevhid mücâdelelerini son Kitabı Kur'ân-ı Kerim'e de koyarak, Rasülullah (s.a.v.) ve onun vâsıtasıyla ümmetini bilgilendirdi ve onların ba­şından geçenlerden ibret almalarına imkân ve fırsat hazırladı.. Onların karşılaştığı zorlukları açıklayarak, Mekke müşriklerinin kötülüklerine mâruz kalan mü'minlerin kalplerini pekiştirdi, on­ları teselli etti ve mutlu sona mutlak sûrette ulaşacaklarını müj­deledi. Ayrıca müslümanlar, yaşadıkları her asırda, inananların ortak kaderi olan benzeri durumlarla karşılaştıklarında, onları hatırlayacak ve bu ortak kaderde teselli ve ümit bulacaklardı.

   Peygamberler tarihi, insanlık tarihinin mihverini teşkil eden tevhid-küfür mücâdelesi bakımından da, insanlık tarihinin en ibretâmiz ve en çarpıcı bir özeti durumundadır. Çünkü Kur'ân-ı Kerim'de insanların hangi hâl üzere bulunmaları durumunda ne­lerle karşılaşacakları hususu, tekrar tekrar gündeme getirilmiş­tir. Bu çarpıcı sahneler, yeri geldikçe insanlığın ibret nazarlarına sunulmuştur. Dolayısıyla Peygamberler tarihi, her insanı, özellik­le de her müslümanı doğrudan ilgilendiren bir bilgi alanıdır.

   Peygamberleri tanıtırken Kur'ân-ı Kerim'de ve hadis kay­naklarında verilen bilgileri esas almaya çalıştık; diğer kaynaklarda yer alan bilgileri ise, daha ziyâde tenkid veya mukayese için, ya da tamamlayıcı malûmat olarak kullandık. Birinci bölümde Pey­gamberlik müessesesini inceledik. Daha sonra ise Hz. Âdem'den itibaren her Peygambere bir bölüm ayırdık. Sonuncuları olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) hakkında müstakil bir kitap hazırlayacağımız için, çalışmamızı Hz. İsa ile tamamla­dık. Bu kutlu elçilerden herhangi biri hakkında, onların şeref ve makamına yakışmayan düşünce veya ifadelerimiz olduysa, irâde ve bilgimiz dışında ortaya çıkan bu hatalarımız için Yüce Rab-bimizden mağfiret diliyoruz.

   Onların şefâatlarına erme ümidi ve bu mütevâzi eserimizin hayırlara vesile olması dileğiyle...

   Gayret bizden tevfik Allah'tandır.

   Prof. Dr. İsmail YİĞİT

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757574620
   MarkaKayıhan Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789757574620

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.