• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Risale-i Kudsiyye Tercemesi, 2 Cilt

   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%36,1) :
   115,00 TL
   Kazancınız 65,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   19 Cilt Takım, Sarı Şamua
   KDV Dahil 3.115,00 TL
   1.Hamur, 4 Cilt takım, 1.860 Sayfa
   700,00 TL
   KDV Dahil 325,00 TL
   %53,6
   2.Hamur, Kalın Ciltli, 4 Cilt takım, 1.784 sayfa
   400,00 TL
   KDV Dahil 218,00 TL
   %45,5
            
   Kitap             Risale-i Kudsiyye Tercemesi    
   Yazar            Şeyh Mustafa İsmet Garibullah
   Şerh İzah      Mahmut Ustaosmanoğlu     
   Yayınevi        Ahıska Yayınevi
   Kağıt Cilt      Şamua kağıt, 2 Cilt Takım, Lüks Cilt
   Sayfa Ebat   1.400 Sayfa, 17x24 cm.
   Yayın Yılı      2018 


    
   2 Cilt Ahıska yayınları Risale-i Kudsiyye Tercemesi kitabını incelemektesiniz.   
    Risalei Kudsiyye Tercemesi 
   kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Risalei Kudsiyye Tercümesi
   2 Cilt Takım

   Mustafa İsmet Garibullah'ın (K.S) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risale-i Kudsiyye'nin Mahmud Efendi Hazretleri (K.S) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır.

   Elinizde bulunan bu kitap, Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (Kuddise Sirrihu) Hazretlerinin sahasında eşi bulunmayan çok kıymetli ve veciz kitabının şerhi ve izahıdır.

   Silsile-i şerifin 32. halkası olan Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (kuddise Sirrihu) Hazretleri, irşat vazifesine Edirne Sultan Camiinde başlamış sonra, İstanbula gelerek şimdi kendi ismi ile anılan Fatih-Çarşambadaki dergâhında irşat vazifesine devam etmiş ve burada vefat edip, dergâhın bahçesine defnedilmiştir.

   Bu kıymetli kitap hakkında, Üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftüsü ve meşayı-ı kiramdan Ahıskalı Ali Haydar Efendi (kuddise sirruhu) Hazretleri: "Dünyada (insanların yazmış olduğu kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez; Biri Mesnevi diğeri ise Risale-i Kudsiyyedir. Lâkin Risale-i Kudsiyye şeri ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır." buyurmuştur.

   Üstadımız, 15. asrın müceddidi Mahmud Efendi (kuddise sirruhu) hazretleride, bu risale hakkında: "Mektubatın metni gibidir." buyurmuşlardır.


        Muhterem Kardeşlerimiz!

   Elinizde bulunan, şerh ve izahı yapılan RİSALE-İ KUDSİYYE kitabı Mustafa İsmet Garibullah Büyük Şeyh Efendi (Kuddise Strruhu) Hazretlerinin, konusunda eşi bulunmayan çok kıymetli bir eseridir.

   Mustafa İsmet (Kuddise Sırruhu) Hazretleri aslen YANYA'lı (Balkan yarımadasında halen Yunanistan sınırlan içinde bulunan bir şehir) Oİup doğu-
   mu: H. 1216, vefatı: H. 1289 dur.

   Yaşadığı devirde, Mevlânâ Halid-i Bağdâdî (Kuddise Sırruhu) nun, Mekke-i Mükerreme'deki halifesi olan Abdullah-ı Mekkî (Kuddise Sırruhu) Hazretlerinin Ebû Kubeys dağı üzerinde bulunan dergâhında yetişmiş olup, Şeyh Efendinin vefatından sonra Anadoluya gelerek bir müddet Edirne'de Sultan Camii Şerifinde irşad görevine devam etmiş,

   Sonra İstanbul'da müridleri çoğalmış hatta Sultan Abdü'l-Mecid Han kendilerine intisap etmişlerdir. İstanbuldaki mürid­leri Şeyh Efendinin İstanbul'a gelmesini çok arzu ettiklerinden buraya gelerek, önce Koca Mustafa Paşa tarafında, daha sonra da Fatih-Çarşamba'da, halen kabr-i şerifinin de bulunduğu ve kendi ismiyle anılan İsmet Efendi Dergâhı'nı kurup hayatının sonuna kadar da orada hizmete devam etmişlerdir.

   Bu kitap hakkında, üstadımız Hacı Mahmud Efendi Haz­retlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftisi ve meşayı-ı kiramdan Ahıskalı Ali Haydar Efendi (Kuddise Sırruhu) Hazretleri: "Dünyada (insanların yazdığı kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez, biri Mesnevi diğeri ise Ri-sale-i Kudsiyye'dir, lâkin Risale-i Kudsiyye şerî ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır." buyurmuştur.

   Ayrıca bu manevî yolu Mekke-i Mükerreme'den getirdiği için O'na: "Büyük Şeyh Efendi" deyin, buyurmuştur.

   Üstadımızın arapça hocası, ulemadan, ders-i âmm Oflu Hacı Dursun Efendi Hazretleri de: "İsmet Efendi'nin Risale-i Kudsiyyesi, İmam-ı Rabbânî (Kuddise Sırruhu) nun Mektubat'ının hulasası gibidir." buyurmuştur.

   Üstadımız Hacı Mahmud Efendi (Kuddise Sırruhu) da, bu risale hakkında: "Mektubatın metni gibidir." buyurmuşlardır.

   Meşayıhdan nakledilmiştir ki: "Derviş canı sıkıldığında Risale-i Kudsiyye'den bir sahife okursa ona biiznillah gönül genişliği verilip rahatlar."
   Bu kıymetli eser, içinde bulunan farsça ve arapça kelime­lerin herkes tarafından anlaşılması mümkün olmayıp, ayrıca şiir vezninde olmasının getirdiği güzellik ve akıcılık bir cihetten de anlaşılmasının zorlaşmasına sebep olmaktadır.

   Bazı yerlerinin anlaşılması ise, sadece lügat ilmine dayan-mayıp, tevkîfî (müellifin bizzat kendisinden zamanımıza kadar gelen şeyh efendiler tarafından muradedilen mananın açıklan­masına bağlı) olduğundan, bazı himmet sahibi kardeşlerimiz, müellifin, asrımızdaki tek varisi olan Hacı Mahmud Efendi (Kud­dise Sırruhu) Hazretlerinin, mu'tad sohbetlerinin başında:

   "Şeriat kenz-i Hak, miftah tarikat (Şeriat, Allah-u Tealâ'nın hazinesidir, anahtarı ise tarikattır)." diye söze başlayarak, Ri­sale-i Kudsiyye'den sırayla izah ettiği beyitleri dikkatlice not etmişler, sonra bu notlar biraraya geldiğinde iki cilt kitap ola­cak kadar mevzû birikmiştir.

   Ayrıca Ali Haydar (Kuddise Sırruhu) Hazretlerinin, kendi risa­lesinin kenarına kaydettiği önemli notlar da bu izahlara eklene­rek, ehil kimseler tarafından gözden geçirilmiş ve sonunda Hacı Mahmud Efendi Hazretlerine okunarak tasdik ettirilmiştir.

   İşte elinizdeki bu birinci cilt, 15 bab, 179 beyti ihtiva etmek­te olup meraklılarına Mevlâ Tealâ'nın tevfiki ile arzedilmiştir.
   Mevlâ Tealâ'dan niyazımız, bu eseri bütün müslümanlara, özellikle manevi yolun saliklerine faydalı kılarak zevk alıp ma­nevî perdelerden kurtulmalarına vesile yapması ve muvaffak kılmasıdır.

   4-Cemaziyel Evvel-1421
   4-Ağustos-2000
         
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055456290
   MarkaAhıska Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786055456290

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.