• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Risalei Nur Külliyatı, Küçük Boy, 14 Cilt Takım

   Fiyat:
   800,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38,1) :
   495,00 TL
   Kazancınız 305,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   16 Cilt Set, Orta Boy, Şamua, 8.765 Sayfa
   1.380,00 TL
   KDV Dahil 899,00 TL
   %34,9
   Şamua, Vinleks Cilt, 863 Sayfa
   137,00 TL
   KDV Dahil 90,00 TL
   %34,3
   Orta Boy , Şamua, Vinleks Cilt, 863 Sayfa
   106,00 TL
   KDV Dahil 70,00 TL
   %34

   Kitap             Risalei Nur Külliyatı - Lügatçeli, Küçük Boy
   Yazar            Bediüzzaman Said Nursi
   Yayınevi        Zehra Yayıncılık
   Kağıt  Cilt      Sarı Şamua -  14 Lüks Vinleks Cilt Takım
   Ebat             12x16.5 cm  -  Küçük Boy - Lugatlı

    

     - Her sayfa altında bilinmeyen kelimeler
     - Ayet ve hadis mealleri, hadis kaynakları
     - Şahıs ve kavramlarla ilgili notlar

    


   Zehra Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi (ra) tarafından yazılan Küçük Boy Risalei Nur Külliyatı Lügatçeli adlı risale seti ni incelemektesiniz.
   14 Cilt Küçük Boy Lügatçeli Risalei Nur Külliyatı seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

    Risalei Nur Külliyatı 
    

    1-  Sözler
    2-  Mektûbat
    3-  Lemalar
    4-  Şûalar
    5-  Asâ-Yı Mûsa
    6-  İşârât-Ül İcaz
    7-  Mesnevî-i Nuriye
    8-  Barla Lahikası
    9-  Kastamonu Lâhikası
   10- Emirdağ Lâhikası
   11- Sikke-i Tasdîk-i Gaybi
   12- Tarihçei Hayat
   13- İman Ve Küfür Muvazeneleri
   14- Muhakemat                  RİSALEİ NUR KÜLLİYATI   -  RİSALE-İ NUR KÜLLİYATI
                  risalei nur külliyatı   -   risale-i nur külliyatı
    
   Zehra Yayıncılık, Risale-i Nur Külliyatının günümüz insanlarının kolayca anlayabilmesine yardımcı olmak amacıyla yepyeni bir çalışma başlatmış oldu. Risale-i Nur Külliyatının her parçası diğerinin tamamlayıcısı olan bu risaleler şimdiye kadar dünyanın birçok diline çevrildi. Birçok ilmi deyim ve kavramları içeren Risale-i Nur’un dili hiç şüphesiz günümüz okuyucularına ağır gelmektedir. Bu sebeple kendi orjinal uslubuna müdahale demek olan sadeleştirme yerine, anlaşılması güç olan kelime ve kavramların anlamlarını her sahifenin altındaki dipnotlarda alfabetik olarak verme yolunu tercih etmiş bulunuyoruz. Umarız bu tarz bir çalışma ile Risale-i Nur’un anlaşılmasına katkıda bulunmuş oluruz.
    
   Risalelerde geçen ayet, hadis ve diğer Arapça, Farsça ve Kürtçe ibareler tercüme edilerek kaynaklarıyla birlikte aynı sayfa altında gösterilmiştir. Ayrıca Risalelerde geçen yer, isim ve kavramlar ise kitabın sonundaki “Notlar” kısmında verilmiştir.
    
                  
               Risale-i Nur Külliyatı

    
   Risale-i Nur  eserinin müellifi Bediüzzaman Said Nursi, yüz yıla yakın süren hayatı boyunca Batının askeri ve kültürel meydan okuyuşu karşısında İslam dünyasının manevi dinamiklerini Kur’an ve Sünnetin sabitelerinden hareketle ortaya koymaya çalışmış, meydana getirdiği Risale-i Nur Külliyatıyla çağdaş bir İslam düşüncesi ekolü oluşturmuştur. Çağdaş İslam toplumunun inşasında temel harcın iman hakikatları olduğunu vurgulayan Bediüzzaman Said Nursi, surlarında gedikler açılmış İslam kal’asını yeniden onarmaya çalışmıştır.
            
   Bir kuyumcu titizliği içinde çalışan bu mücevherat dükkânının dellâlı, Kur’an ve Sünnetin çağdaş yorumunu bu asrın teferruat içinde boğulmuş ve dünyevî meşgaleler içinde yorgun düşmüş olan insanına bir âb-ı hayat çeşmesi olarak sunmaya gayret etmiştir. Bu tılsımlı ve iksirli çeşmeden içenler Kur’an ve Sünnetin serin gölgesinde hayata yeniden dönmektedirler. Ölmeye yüztutmuş ruhlar, günahların ağırlığıyla paslanmış kalpler ve ümitsizlik içinde azap çekerek kıvranan gönüller, mesih-misal bir dokunuşla yeniden hayat bulmakta ve dirilmektedir. Risale-i Nurları anlayarak okuyanlar bir ba’sü ba’de’l mevt (ölümden sonra yeniden diriliş) hakikatini hayatlarında bizzat yaşıyorlar, denilebilir.
    
   Her çağın kendine özgü bir takım problemleri olduğu gibi çağımızın da problemleri vardır. İslam ümmetinin tarihi süreci dikkatle izlenecek olursa görülecektir ki, her fetret döneminde o dönemin manevi hastalıklarına ve yaralarına Kur’an ve Sünnet eczahanesinden reçeteler çıkaran büyük mücedditler, mürşitler ve gönül erleri gelmiştir. Ümmetin en sıkışık olduğu dönemlerde mana aleminin bu yıldız-misâl kahramanları birer meşale gibi dalalet ve bidat karanlıklarını dağıtarak, şüphe bulutlarını bertaraf etmeye ve hakikat güneşini göstermeye muvaffak olmuşlar, ümmeti inkıbaz halinden kurtararak ona bast ve inşirah halini bahşetmişlerdir.
    
   İşte Bediüzzaman Said Nursi de tıpkı kendi selefleri gibi ümmetin hayatında tecdid misyonunu üstlenerek bu nurlu ve aydınlık yolu göstermeye çalışmıştır. Hadiste rivayet edildiği gibi, “Şüphesiz ki Allah, her yüzyılın başında bu ümmetin dinini tecdid edecek olan bir müceddit gönderir.” Nübüvvet kapısının kapanmasından sonra teceddüd hareketini üstlenen mücedditler, her asrın ihtiyaçlarını ve koşullarını gözönünde tutarak dinin yenilenmesi anlamında veraset-i nübüvvet makamını deruhte etmişlerdir. Dolayısıyla, Said Nursi de tarihi süreç içerisinde bu geleneğin bir devamıdır.
    
   İslam tefekkür tarihinin altın zincirinde çağdaş halkayı teşkil eden Bediüzzaman, bu çağın, hayatı süratle kayıp giden evladı için Kur’an ve Sünnetten en kısa ve en selametli bir yolu ve metodu çıkarmıştır. Bu yol, her şeyin herc ü merc olduğu günümüzde, en kısa ve en selametli bir metotla bidat rüzgârlarına ve dalalet hücumlarına karşı çabuk sönmeye maruz kalan taklidî imanı, hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak ve küfrün hiçbir saldırısı karşısında sarsılmayacak olan tahkikî imana çevirme yoludur. Böylece Kur’an ve Sünnetin ulvi semasından tereşşuh eden bu nur damlaları günümüz müslümanlarının manevi yaralarına şifalı birer merhem ve iksirli birer tılsım olmaktadır.  Çalışmak bizden, tevfik ve yardım Allah’tandır.

   Zehra Yayıncılık
   Zehra Yayınları Küçük Boy Lugatlı 14 cilt risalei nur külliyatı nın tanıtımı sona erdi.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu3990000004890
   MarkaZehra Yayıncılık
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   3990000004890

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.