• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Risalei Nurda Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler

   Fiyat:
   175,00 TL
   İndirimli Fiyat (%39,4) :
   106,00 TL
   Kazancınız 69,00 TL
   35,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Risalei Nurda Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler
   Yazar           Kenan Demirtaş
   Yayınevi       Nesil Söz Basım Yayın
   Kağıt Cilt      Ivory kağıt  -  Bez Ciltli , 2 Renkli
   Sayfa Ebat    880 sayfa - 16,5x24 cm - Büyük Boy
   Nesil Söz basım yayınları, Risalei Nurda Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler adlı kitabı incelemektesiniz.
   Risalei Nurda Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


    
   Takdim

   Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler ilk olarak Risale-i Nur Külliyatı'nın arkasında yer alan terimler ve ansiklopedik bilgiler bölümünde neş­redilmişti. Daha sonra eksik kalan terimler ve bilgiler tespit edilip hazırlanarak, mevcut maddeler de yeniden gözden geçirilip genişletilerek müstakil bir kitap olarak yayına hazırlandı.

   Burada özellikle belirtilmesi gereken bir husus, bu terim ve bilgilerin, herhangi bir yayınevinde yayınlanan Risale-i Nur Külliyatı'nın baskı ve tertibi esas alınarak hazırlanmadığı için dileyen herkes tarafından rahatlıkla alınıp istifade edilebilme-sidir. Nitekim bu çalışmanın müstakil bir kitap olarak neşredilmesinde okuyucu­lardan gelen taleplerin önemli bir yeri vardır. Başka bir yayınevinde neşreden bir külliyatı olan da bu çalışmayı kütüphanesine ekleyip istifade edebilecektir inşaallah.

   Bu terim ve bilgiler alfabetik bir sıralamaya tabi tutulduğundan kullanımı için özel bir izah ve açıklamaya da ihtiyaç duyulmamaktadır.

   Bu kitap, "terimler" ve "ansiklopedik bilgiler" olmak üzere iki ana bölümden meydana geliyor. İlk bölümde, Risale-i Nur'da sıklıkla geçen terimlerin geniş açık­lamaları yer alıyor. Bu bölümde, Risale-i Nur'da yer alan imanî ve itikadî mesele­leri yeter seviyede anlayabilmek için bilinmesi gerekli temel terimler (ıstılahlar) ve kavramlar yine Risale-i Nur'un genel mantık örgüsü içinde açıklanıyor.

   İkinci bölümde ise yine Risale-i Nur'da bahsedilen şahıslar, mekânlar, olaylar ve eserler hakkında bilgiler veriliyor. Her bir maddenin genel çerçevesiyle izah 
   edilmesinin yanı sıra, Risale-i Nur'da nasıl yer aldığına dair bilgiler de paylaşılı­yor.

   Risale-i Nur'da Geçen Terimler ve Ansiklopedik Bilgiler çok sayıda kişinin gayret ve emeği ile hazırlandı. Bunlar arasında başta Söz Araştırma Biriminin Genel Koordinatörü Kenan Demirtaş olmak üzere, Yrd. Doç. Dr. Veli Sırım, Ali Erdoğan, İkram Arslan, Çetin Erden, Salih Sayılgan, Fatma Özten, Özlem Gol­cü Candemir, Emine Kaptan'a; ayrıca teknik konulardaki çalışmalarda yardımcı olan Erdal Candemir ve Said Demirtaş'a, bu uzun ve yorucu aşamada sabırla ve teenniyle yaptıkları titiz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

   Yine terim ve bilgilerin hazırlanması konusunda her türlü desteğiyle yanımızda yer alan Mustafa Uluçay, Ayşe Nurlan Karan ve Emine Demirtaş Sirkecioğlu'na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Terimler bölümünde yer alan bazı kelimeleri derin bilgilerine başvurarak ha­zırladığımız Prof. Dr. Alaaddin Başar ve Prof. Dr. Şadi Eren'e de hassaten teşek­kür ediyoruz.

   Burada ayrıca Ömer Özcan ve Himmet Koçoğlu'nu da anmamız icap ediyor. Ustad Bediüzzaman'ın Lâhikalarda yer alan talebelerinin tespiti noktasında bizle­re çok yardımları dokundu.

   Bu çalışma boyunca en başından beri maddî-manevî destekleriyle her zaman yanımızda bulunan ve burada isimlerini zikrettiğimiz-edemediğimiz herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi iletiyor, bu çalışmadaki emeklerinden dolayı hepsinden Al­lah razı olsun diye dua ediyoruz.

   Bu çalışmamızın, yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerim'in asrımızdaki önemli tefsir­lerinden biri olan Risale-i Nur'u, dolayısıyla Kur'ân-ı Kerim'i daha derinlikli an­lamaya vesile olmasını temenni ediyor, hassaten gayret ve himmet ehlini teşvik ederek daha nice güzel çalışmalara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

   Nesil Yayınları

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051628813
   MarkaSöz Basım Yayın
   Stok DurumuVar
   9786051628813

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.