• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sadeleştirilmemiş Elmalılı Hamdi Yazır Hak Dini Kuran Dili

   Fiyat:
   1.600,00 TL
   İndirimli Fiyat (%51,6) :
   775,00 TL
   Kazancınız 825,00 TL
   258,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap               Hak Dini Kuran Dili , Orijinal Tefsir, Sadeleştirilmemiş
   Yazar              Elmalılı M. Hamdi Yazır
   Tercüme          Heyet
   Yayınevi          Yenda Yayınları, Ravza Yayınları baskısı
   Kağıt - Cilt       Sarı Şamua - Ciltli, 10 Cilt
   Sayfa - Ebat    5.462 Sayfa - 17x24 cm


   Hazırlayan Heyet:  Ahmet  Altıntepe , Faruk Köse, Abdullah Dai,  H.Torlak, A.Hülya Demirci,  F. Z. Akagündüz 
    

   Elmalılı M. Hamdi Yazır  tarafından yazılan Orijinal Hak Dini Kuran Dili Tefsiri adlı kitabı incelemektesiniz.
   Sadeleştirilmemiş Hak Dini Kuran Dili tefsir seti hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
             Sadeleştirilmemiş Elmalılı M. Hamdi Yazır Hak Dini Kur’an Dili Tefsir
    
   1985 Yılında bir kardeşimizle bu tefsiri sadeleştirip Müslümanların istifadesine sunalım istedik. Ne kadar gayret etsek nafile. Sadeleştiriyoruz. Sadeleştirilen kısmı okuyoruz. Her şey bize ait oluyor. Elmalılı’ktan çıkıyor. Ondaki edebi usluplar, o belağat, okudukça insanı heyecanlandıran, insanın içine ılık ılık akan bir letafet , hepsi gidiyor, bozuluyor, kupkuru bir ifade kalıyor. Elmalılı’nın ifadelerini okurken bir defa, iki defa, bazen defalarca okuyorsun. Zevkle şevkle okuyorsun. Okudukça islamı tanımaya başladığını anlıyor, tekrar tekrar okumak arzusunu duyuyorsun.
    
   Tefsirin orjinalindeki zenginliği, muhtevayı, tefsirde aksettirdiği deruni havayı bozmak cüretini gösteremedik. Safahat’ın sadeleştirildiğini düşünün. Safahat ne hale gelirse, Elmalılı nın tefsiride o hale geldiğini göreceksiniz. Sadeleştirilip piyasaya sürenlere bir şey demiyoruz. Allah, hepsinden razı olsun. Yalnız bunu sadeleştirmekle sanki Elmalılı M. Hamdi Yazır dan bir şeylerin eksildiğini gördüm. Halbuki sadeleştirilerek de birçok insanın istifadesine sunuldu.
    
   Türkiye de bugünkü neslin ve müslümanımızın anlayabileceği bir  çok tefsirler var. Alıp okuyup istifade ediyorlar. Bir taraftan da yeni tefsirler yazılıyor.
    
   Elmalılı tefsiri , ilmi ve inkilabi bir tefsirdir. Bu tefsir daha çok ilim erbabına hitap eder. İmam-Hatip öğrenci ve öğretmenlerine, İmam ve Hatiplere, Vaiz ve Müftülere, İlahiyat öğrenci ve hocaların tefsiridir. Az çok mürekkep yalamış İslamdan ve İslami terimlerden bilgisi olanlar faydalanır. Bu tefsir bir okuldur. İki üç defa okunduğunda İslami İstilah ve terimlere meleke kesbettirir. Grup halinde okunduğunda mektep görevi yapar.
    
   Son devrin Kıymetli İslam alimlerinden merhum Elmalılı Muhammed  Hamdi Yazır (r.a) ‘ın  kaleme aldığı çok değerli Hak Dini Kur’an Dili adlı tefsiri rivayetten ziyade dirayet ağırlıklı ilmi bir tefsirdir. Bu meşhur ve değerli tefsirin ilmi diline ve muhtevasına hiçbir müdahele etmeden Orjinali gibi yayınlamayı ehil olanlarla yapılan birçok istişare sonucu karara bağladık.  Orjinal,  Sadeleştirilmemiş Elmalılı M. Hamdi Yazır Hak Dini Kur’an Dili Tefsir
    
   Hak Dini Kur’an Dili Tefsirini orjinalini yeniden yayınlarken şu hususlara dikkat edildi:

    1- Eserin tefsir kısmında geçen ayetlerin metni verilip meali yazılmamış. Biz, sure ve ayet numarası verilmek üzere ayetlerin meallerini yine tefsirin meal kısmında aynen olarak aynı italik olarak yazdık. Ayrıca tefsir kısmında geçen ayetlerde  mealleri verilmeyen kelimelerin de meallerini  yine tefsirin meal kısmından alıp sure ve ayet numaraları ile beraber aynı yere tırnak içinde kaydettik.
   2- Tefsirde geçen, anlaşılması zor olan kelimenin anlamı geçtiği sahifenin alt kısmına dikkati dağıtmayacak şekilde verdik. Ayrıca 10. Ciltte bu kelimelerin anlamını topluca verdik.
   3- Bütün ayet ve mealleri doğru ve düzgün bir şekilde numaralanmıştır.
   4- Tefsirde zikredilen hadislerin kaynakların tahkik edilmiş ve zikredilen hadisten sonra parantez içinde yazılmıştır.
   5- Tefsirin orjinalindeki bütün ayet-i kelimeler gözden geçirilmiş, ilk orjinalindeki görülen matbaa hataları da düzeltilmiştir.
   6- Tefsir, edebiyatçı yazar Abdullah Dai tarafından baştan sona kadar sahife sahife okunup tetkik edilmiştir. Her türlü matbaa ve yazım hataları düzeltilmiş ve imla kurallarına uygun hale getirilmiştir.
   7- Her sahifenin baş kısmına cüz, sure numaraları sahifenin ortasına surenin ismi ve sağına ayet numaraları konulmak suretiyle aranan sure ve ayet kolayca bulunması sağlanmıştır.
   8- Çok geniş ve anlaşılır bir fihrist yapılmıştır. Ayrıca 10. ciltte bütün ciltlere ait detaylı fihrist verilmiştir.
   9- Tefsir, yeni dizgi, yeni mizanpajıyla ve temiz bir baskıyla okuyucunun istifadesine sunulmuştur.  “İtalik bold”  karakter,  bazı bölümlere başlık konmak suretiyle yeknesanlık giderilmiş, gözün yorulması önlenmiştir.
   10- Tefsirin baştan sona kadar tahkik, tashih ve hazırlanmasıyla kalmayıp, her türlü istişare ve rehberlik yapan ilahiyatçı eski müftü, emekli öğretmen Ahmet Altıntepe ile bizlere tahkikler yapılırken, dipnotlar yazılırken, titizlikle gayret gösteren Z. H. Demirci, genel fihristi hazırlayan sayın Faruk Köse’ye, tashihte büyük bir titizlik gösteren F. Z. Akagündüz, Abdullah Dai, dizgide emeği geçen D. Karahan, Yaşar Karadeniz, Arapça dizgileri baştan sona yazan Alı Sait Kıdık ve Bilginer Tashih Bürosuna  burada teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Allah, kendilerinden razı olsun ve hizmetlerini kabul buyursun. Ayrıca tüm emeği geçenlere müteşekkiriz. ( Elmalılı tefsir , Elmalı tefsir kitabı, SADELEŞTİRİLMEMİŞ ORJİNAL TEFSİR, sadeleştirilmemiş orjinal tefsir, elmalılı hamdi yazır tefsir tercümesi, yenda yayınları elmalı tefsir, orjinal türkçe tefsir, 10 cilt elmalılı tefsir, muhammed hamdi yazır )
    
   Ahmet  ALTINTEPE
   Yenda Yayınları, Sadeleştirilmemiş Elmalılı Hamdi Yazır Tefsir setinin tanıtımı sona erdi.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduYend Elm Tefs
   MarkaYenda Yayınları
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.