• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sahihi Müslim Muhtasarı, 2.Hamur

   Fiyat:
   160,00 TL
   İndirimli Fiyat (%55) :
   72,00 TL
   Kazancınız 88,00 TL
   24,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
    
     Kitap             Sahihi Müslim Muhtasarı ve Tercümesi
     Yazar            İmam Münziri
     Tercüme        Harun Yıldırım, Rabbani Sağlam
     Yayınevi        Ravza Yayınları
     Kağıt  Cilt      2.Hamur , Ciltli
     Sayfa  Ebat   1.168 sayfa,  17x24 cm
     Yayın Yılı       2014
                           2.188 Hadisi Şerif Arapça metin ve Türkçe Anlamı
    
    
   Ravza Yayınevi tarafından hazırlanan Sahihi Müslim Muhtasarı ve Tercümesi kitabını incelemektesiniz.
   Sahihi Müslim Muhtasarı ve Tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
                  İmam Münziri
    
      SAHİH-İ MÜSLİM MUHTASARI

    
    
   İmam Münzirî elinizdeki Muhtasar Sahih-i Müslim'in giriş bölümünde kitabını şöyle anlatır:
    
   "Bu kitabı İmam Ebil Huseyn Müslim b. Haccac'ın Sahih'inden kısalttım. Allah kendisinden razı olsun. Böylelikle ezberleyene daha kolay, okuruna daha basit gelecek bir muhtasar meydana geldi. İlim talebesinin aradığını hızlıca bulabilmesi için kitabı güzel bir tertibe tabi tuttum. Ufak hacmine rağmen asıl kitabın ekseri maksadını ihtiva eden bir kitap oldu. Bu çalışmayla beni, okuru, yazanı ve bakanı menfaatlendirmesi için yalnızca Allah Sübhanehûye rağbet ediyorum. Şüphesiz O, kullarına çok yakındır, dua edene icabet eder."
    
    

           SAHİH-İ MÜSLİM SAHİBİ İMAM MÜSLİM NİSÂBURÎ'NİN HAYATI

    
   Tam ismi Ebül Hüseyin Müslim b. Haccac Kuşeyrî Nisâburî olan İmam Müslim, tercih edilen görüşe göre, Memun'un halifeliği döneminde, hicri 204'de dünyaya gelmiştir. İmam Müslim'in talim ve tedris hayatında ilim sahibi babasının önemli etkisi vardır.
    
   Küçük yaşında hadis dinlemeye ve hıfzına başlayan müellif, ilk hadis talebeliğini 12 yaşındayken, hicri 218'de Yahya b. Yahya Teymi'ye yapmıştır. Daha sonra Mekke'de, Küfe ve Basra'da, Irak ve Mısır'da hadis yolculuklarına çıkmış, bir çok şeyhten hadis dinlemiştir. Sahih'inde tek başına rivayette bulunduğu üstadların sayısı 220'ye ulaşmıştır.
    
   Kısa sürede muhaddisler arasında ilmi şöhreti artan İmam Müslim'e değişik bölgelerden pek çok talebe akın etmiş, asrının imam ve hafızları kendisinden hadis almaya gelmişlerdir. Sadece sahih hadisleri toplayan ilk kişi İmam Buhârî, sonra İmam Müslim'dir. Bu iki imamın kitabının Kuran-ı Kerim'den sonra en sahih kitap olduğunda ümmet ittifak etmiştir.
    
   Sahih-i Müslim diye şöhret bulmuş kitabın tam ismi şöyledir: el-Müsnedü's-Sahîhu'l-Muhtasar mine's-Sünen bi Nakli'l-Adli ani'l-Adli an Rasûlillâh. Kitaptaki hadislerin sayısı tekrarlarıyla 12000, tekrarsız 4000'dir. Sahih-i Müslim üzerine yazılmış en önemli şerh, İmam Nevevi'ye, en güzel ihtisar elimizdeki imam Münziri'ye ait kitaptır.
    
   Büyük hafız ve sünnet hâmisi olan müellif, hicri 261 yılının Recep ayında, 55 yaşındayken vefat etmiştir.
    
   İmam Müslim'in hadisçi şahsiyeti hakkında Muhammed b. Beşşar şu övgüde bulunur: "Dünyada dört tane hadis hafızı var: Reyy'de Ebu Zür'a, Nisâbur'da Müslim, Semerkand'da Abdullah Dârimi, Buhara'da Muhammed b. İsmail."
    

    
        MUHTASAR SAHİH-İ MÜSLİM SAHİBİ İMAM MÜNZİRÎ'NİN HAYATI
    
    
   Tam ismi Zekiyyüddin Abdulazim Ebu Muhammed Münzirî Dimeşkî olan imam Münzirî, aslen Dımeşklı, fakat yaşadığı ve vefat ettiği yer Mısır'dır. Hicri 581'de doğmuş - 656 senesinin Zilkade ayında vefat etmiştir.
    
   10 yaşında hadis dinlemeye başlayan İmam Münzirî Medine'de, Dımeşk'da, İskenderiye ve Beyt-i Makdis'te zamanın muhaddislerinden rivayette bulunmuştur. Çeşitli eserleri içinden en meşhuru et-Terğip vet-Terhip adlı hadis derlemesidir. Elimizdeki Müslim muhtasarı dışında İmam Münzirî Sünen-i Ebi Davud'u da ihtisar etmiştir.
    
   Hafız Dimyâtî, Allame Takiyyüddin ibni Dakîkül îd, İsmail ibni Asâkir gibi önemli talebeler yetiştiren ve hadisçi kişiliği yanında Mısır'da bir dönem fetva işlerini de yürüten İmam Münzirî hakkında Hafız Zehebi  "yaşadığı dönemde kendinden daha hadis hafızı birisi yoktu" demiştir.
    
   Şerif İzzeddin sitayişle bahsettiği imam Münzirî'nin ilmi şahsiyeti hakkında şunları söyler:

   "Şeyhimiz Zekiyyüddin hadis ilminin bütün dallarında benzersizdi. Sıhhat ve zaaf noktasından illet ve turuk farklılıklarına; ahkam, işkal ve mana boyutundan irap ve garip lafızlara; ravi cerh tadilinden kapsamlı terceme-i hayat vukufiyetine kadar hadiste otorite bir isimdi." (sahihi Müslim muhtasarı kitap, sahihi müslim tercümesi, ravza yayınları sahihi muslim hadis kitabı , hadis kitabı, imam münziri sahihi müslim tercümesi , sahihi büyük hadis kitabı )
    
    
    
    
   Ravza Yayınevi tarafından hazırlanan Sahihi Müslim Muhtasarı ve Tercümesi kitabını incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054818259
   MarkaRavza Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054818259

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.