• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tefsire Giriş

   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   65,00 TL
   Kazancınız 35,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap          Tefsire Giriş

   Yazar          İbn Aşur
   Yayınevi      Ekin Yayınları
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat  536 sayfa, 13.5x24 cm  
   Yayın Yılı    2020


   Ekin Yayınları
   Tefsire Giriş kitabı nı incelemektesiniz.    
   İbn Aşur Tefsire Giriş kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Önsöz

   Kuran, miladi 610-622 yılları arasında indiği zemin dikkate alınarak parça parça olarak indirilmiş bir hitaptır. Bu sebeple ayetle­rin arka planına ilişkin malumat sahip ilk muhataplar gerek onu an­lamakta gerekse nazmında bir sorunla karşılaşmamışlardır. Ancak sonraki nesiller, ayetlerin tarihsel bağlam ve kronolojisinden soyut­lanmış şekli olan Mushafla karşı karşıya kalınca ona normal bir me­tin gibi yaklaşmış, böylece onda çözülmesi gereken bazı sorunların bulunduğu zehabına kapılmıştır. Söz konusu sorunlar, nasih-mensuh, muhkem-müteşabih, müşkil-i Kuran, mübhemül Kur'an gibi başlıklarda ele alınarak giderilmeye çalışılmıştır. Derken, bunların yanında başka konular da ilave edilerek "Ulûmu'l-Kur'an" başlığı altında eserler kaleme alınmaya başlamıştır. Konuyla ilgili çalış­malar bununla da kalmamış, Kuran tefsiri yapan birçok müfessir, çalışmasının başında, literatüre Tefsir Mukaddimeleri olarak geçen, mukaddimelere yer vererek söz konusu meselelere değinmişlerdir.

   Tefsir mukaddimelerinin, tefsir geleneğinde birçok müfessirin Kuran ilimlerine ilişkin bazı konulara ve tefsirlerinde nasıl bir yön­tem takip edecekleri hakkında bir takım önbilgi verdikleri girizgâh­lar olduğunu söylemek mümkündür. Bu çerçevede tefsir geleneğine baktığımızda Abdurrezzâk b. Hümmâm, Ebu Cafer et-Taberî, Ebu Ali et-Tabersî, Ebu Muhammed el-Begâvî, Abdulhakk İbn Atiyye, Enü'l-Ferec İbnü'l-Cevzî, Fahruddîn er Razî gibi klasik müfessir-lerden tutun, çağdaş dönem âlimlerinden Muhammed Reşîd Rızâ, Elmalılı, Şenkıtî, Mevdudî, Süleyman Ateş gibi birçok isim, telif et­tikleri tefsirlerinde bu tarz mukaddimelere yer vermişlerdir.

   Bu meyanda Muhammed b. Tahir b. Âşûr da yazmış olduğu Tahrîr ul-Manas-Sedîd ve Tenvir ul-Aklı l-Cedîd min Tefsiril Kitâb adındaki tefsirinin başında bu mukaddimelere yer vermiştir. Top­lam on bölümden oluşan bu mukaddimlerde, Tefsir-Te'vil, Tefsir İlmine Yardımcı İlimler, Reyle Tefsirin Sıhhati, Müfessirin İzlemesi

   Gereken Kuran Maksatları, Sebeb-i Nuzül, Kıraatler, Kıssalar, Sure­lerin İsimleri ve Sıralaması, Maksat-Mana İlişkisi ve Kuranın İcazı gibi başlıklar yer almaktadır. İbn Aşur bu on mukaddimede söze konu ettiği meseleler hakkında birçok âlimin görüşene yer vererek değerlendirmeler yapmış, kendince bazı tespit ve ilavelerde bulun­muş, konuları tartışmalara boğmadan özlü bir şekilde sunmuştur. Bu bağlamda, tefsir usulü ve Kuran ilimleri açısından önemli bir yer teşkil eden bu müstesna çalışma, Kuran ve tefsir konusunda araştır­ma yapanların müstağni kalamayacağı bir niteliğe sahiptir.

   Yayına hazırladığımız bu çalışmayı yoğun bir mesai harcaya­rak Türkçe'ye kazandıran Harun Ünal hocamıza müteşekkir oldu­ğumuzu belirtmek isteriz.

   Hanefi ŞOLA
   Aksaray 2017

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055146900
   MarkaEkin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055146900

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.