• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tefsirül Münir, Vehbe Zuhayli, 15 Cilt

   Fiyat:
   2.250,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45) :
   1.238,00 TL
   Kazancınız 1.012,00 TL
   412,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap               Tefsirü’l Münir
   Yazar              Vehbe Zuhayli
   Tercüme         Heyet
   Yayınevi          Risale Yayınları
   Kağıt  Cilt        Şamua kağıt  -  15 Lüks bez cilt
   Sayfa  Ebat     8.379 sayfa  -  17x24,5 cm.
   Yayın Yılı         2017 Son baskı   Tercüme Heyeti:  Hamdi Arslan, Dr. Ahmet Efe, Beşir Eryarsoy, Dr. H. İbrahim Kutlay, Nurettin Yıldız
    

   Risale Yayınları, Vehbe Zuhayli nin Yazdığı Tefsirül Münir Tefsir seti kitabını incelemektesiniz.
   15 Cilt Tefsirül Münir Tefsir kitabı hakkında yorumları oku yup tefsir kitab nın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
           Tefsirül Münir

    
            TAKDİM
    
   Bu eserin müellifi Vehbe Zuhayli Ezher Üniversitesi’nde tahsilimiz esnasında tanıştığımız ve o zaman itibaren de münasebetimizin sürdüğü devrimizin seçkin ulemasındandır. Kendisi gerek üniversitelerdeki tedrisi ile gerekse telifleriyle ilmi kudretini ispatlamış olup çeşitli memleketlerdeki verdiği konferansları ile de daimi bir şekilde faaliyet içerisinde bulunmaktadır.

   Fıkıh sahasında yazdığı ve Türkçe’ye İslam Fıkhı Ansiklopedisi adıyla tercüme edilen eseri bütün İslam dünyasında nasıl itibar görmüşse son yıllarda elinizdeki eseri ile Kur’an-ı Kerim’in tefsirine hizmeti takdir görmüştür. Kendisi eserlerinde hali hazırdaki ictimai şartları ve meseleleri de dikkate alarak eslafımızın bizlere bırakmış olduğu müktesabattan bütünüyle istifade etmiş ve ehl-i sünnet ulemasının sağlam yolunu takip etmiştir.

   Allahu Teala’dan müellifi ve bu eseri okuyanları rızasına mazhar etmesini ve ebedi saadete hepimizi nail eylemesini niyaz ederim.

   M. Emin Saraç

    

               SUNUŞ
    
   Bilimevi okuyucu nezdindeki kazanmış olduğu güven ile temel eserler dizisine devam etmektedir. Elinizdeki bu eser bütün İslam dünyasında kabul görmüş muteber bir tefsirdir. Yazarı yazmış olduğu fıkıh konusundaki eseri ile gerek İslam dünyasında gerekse Türkiye’de haklı bir ün kazanmıştır. Yine yayınevimiz tarafından 10 cilt halinde İslam Fıkhı Ansiklopedisi adıyla Türkçeye kazandırılan ve günümüz insanı ve onun gereksinimleri göz önüne alınarak yazılan bu eserden sonra şimdi de yine günümüz insanına hitap ettiği tefsiri Türk okuyucusuyla buluşuyor.

   Eserin orjinalinde Kuran-ı Kerim’in her iki cüzünü bir ciltte toplayan bu eser, Türkçeye de aynı özellik korunarak çevrilmiştir. İnsanlara Yaratıcılarından inen Kitab’ı açıklayan bir eser ile ilgili her aşamanın, yazımının ve tercümesinin çok hassas ve ciddi bir mesele olduğunu şuuru ile eserin tercümesi üzerinde titizlikle durulmuş, tercümeler dizgi aşamasına gelmeden önce çeşitli açılardan kontrol edilmiş ve yazar tarafından verilmek istenilen anlam ve bilgiler en sıhhatli bir şekilde aktarılmaya çalışılmıştır.

   Eserin metoduna gelince; ayetler konu bütünlüğü ve kompozisyonu içerinde bölüm bölüm ele alınmakta ve tefsir edilmektedir. Surenin fazileti ile ilgili rivayetler varsa bunlar Surenin Fazileti başlığı altında kaydedilmektedir. Her surenin ele alındığı konular önce Giriş kısmında toptan ÖZETLENMEKTEDİR. Tefsiri yapılan ayetlerin önceki ve sonraki ayetler ile ilişkisi Önceki Ayetler ile İlişkisi başlığı altında açıklanmakta, ayetlerin iniş sebepleri rivayetlerin sahih ve zayıf olduğu da belirtilerek Nuzul Sebebi başlığı altında yazılmaktadır. Daha sonra Beleğat kısmında Kuran’ın kendisi gibi bir kitabın ortaya KONULAMAYACAĞI KONUSUNUDA meydan okuduğu mucizevi yönü (belagat - ebedi yönü ve üslup sanatları) kısmı yer almaktadır.

   Bu bölümden sonra Kelimeler ve İbareler başlığı altında ayetlerin kısmında ayetlerin tefsiri yapılmaktadır. Son olarak ayetlerden Çıkan Hüküm ve Hikmetler başlığı altında da bu ayetlerin ortaya koyduğu hükümler ve hikmetler maddeler halinde ve özet olarak yapılmaktadır. ( Tefsirin orijinalinde bulunan ve ayetlerden hemen sonra gelen İrab başlığı altındaki konularda Arapça ön bilgisine dayalı Arapça gramer bilgileri verilmekte olduğundan, bu kısımlar sadece tefsire etki yapan izahlar bulunduğu takdirde tercüme edilmiştir.
    

   Bu tefsirin kendisine ait özellikleri:
    
   1.İlk defa bu tefsirde Kuran-ı Kerim cüzler esas alınarak tefsir yapılmış ve bu şekilde iç düzen oluşturularak basılmıştır. Her cilt iki cüzü kapsamaktadır. Bu ise eseri kendisinden yaralanılması ve okunulması en kolay tefsir yapan son derece önemli bir yeniliktir.

   2.Tefsir günümüz insanının anladığı bir üslupta kaleme alınmış, lüzumsuz dil münakaşaları yerine Kuran-ı Kerim’in indiriliş amacını en iyi yansıtacak şekilde ve onun ruhuna uygun tarzda açıklaması ortaya konulmuştur.

   3.Tefsir sırasındaki kullanılan bütün hadislerin ve rivayetlerin sıhhat ve zayıflık dereceleri de kaydedilmiştir.

   4.Ayetler, önce diğer ayetler ve hadisler ile açıklanmış daha sonra Kur’an’ın genel bağlamı içerisinde tefsir edilmiştir.

   5.Kuran’dan, çıkan gündelik hayata yönelik bütün fıkhi hükümler teferruatı ile ve fıkıh mezheplerini görüşleri çerçevesinde yazılmıştır. Tefsirin bu yönü yazarın İslam dünyasınca kabul gören fıkıhçı yönünün etkisi ile diğer tefsirlere göre çok farklı bir durumdur.

   6.Tefsirde günümüz insanının ihtiyaçları ve aradığı soruların cevapları verilmiş, bu şekilde Kur’an’ın her dönem ve toplum için yeni ve eskimez yönü öne çıkarılmıştır.

   7.Belagat kısmında şimdiye kadar müstakil olarak ele alınmayan Kur’an’ın dil mucizevi oluş yönü her ayet ile ilgili olarak verilmiştir, öylece bu konuda araştırma yapacak olan insanlar için de büyük bir imkan sunulmuştur.

   8.Tefsir edilen bütün ayeitlerin günümüz insanı için ne dediği, mesajının ne olduğu maddeler halinde toplu olarak sunulmuş olup bu da kendisinden yaralanmayı kolaylaştırıcı bu tefsire ait bir özelliktir.

   Bu eserin Kur’an-ı Kerim’in anlaşılmasına bir hizmeti olacağı ümidini taşımaktayız. Cenab-ı Hak’tan Kur’an-ı Kerim’in sadece bize ne dediği değil bizden ne istediğini de anlamayı nasib etmesini niyaz ederim.  ( Tefsirul Münir kitap , Tefsirül münir, vehbe zuhayli tefsir , 15 cilt , şamua tefsir , tefsirül Münir, tercümesi , risale yayınları , ucuz tefsirul münir satış , risale yayınları   )

   Bilimevi      

    

   Risale Yayınları 15 cilt Vehbe Zuhayli Tefsirül Münir tefsir kitabı tanıtımı bitti.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944275309
   MarkaRisale Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944275309

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.