• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapça Dilbilgisi Sarf, Dr. Mustafa Meral Çörtü

   Fiyat:
   90,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38,9) :
   55,00 TL
   Kazancınız 35,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap               Arapça Dilbilgisi Sarf
   Yazar              Dr. Mustafa Meral Çörtü
   Yayınevi          Marmara İlahiyat İlahiyat Fakültesi Yayınları - İFAV
   Kağıt - Cilt       2.Hamur kağıt, karton kapak cilt
   Sayfa - Ebat    588 Sayfa - 16.23.5 cm
   Yayın Yılı         2015, Son baskı, 21.Baskı

    


   Marmara İlahiyat Fakültesi - İfav Yayınları, Dr. Mustafa Meral Çörtü tarafından yazılan Arapça Dilbilgisi Sarf adlı kitabı incelemektesiniz.
   Arapça Dilbilgisi Sarf kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
              Arapça Dilbilgisi Sarf


   Arapça öğretimi günümüzde üniversitelerimizin Şark Dilleri Bölümlerinde, İlâhiyat Fakültelerinde, İmam-Hatip Liselerinde ve Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlı kurslarda resmen sürdürülmektedir. Bu öğretimin giderek hız kazanması, İslâm Kültür ve medeniyetinin tanınması ve tanıtılması bakımından fevkalâde önemli bir gelişmedir. Elinizdeki kitabın genişletilerek ve geliştirilerek kısa zamanda üçüncü defa basılması da bunun güzel bir örneğidir.

   Sevincimiz bu gelişmeye az da olsa katkıda bulunmuş olmaktır.
    
                                   
          ÖNSÖZ

    
   Arapça’nın tarih boyunca gerek ırk ve gerekse coğrafya bakımından farklı toplumların kültürlerindeki, rolü ve bilhassa İslam dininin temel kaynaklarından olan Kur’an-ı Kerim, Hadis ve bunlara bağlı ilimlerin tedrisatındaki lüzumu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca uluslar arası çok yönlü ilişkiler açısından Arapça’nın bugünkü konum ve önemi de ortadadır.
    
   Su gerçeklerden hareketle ülkemizdeki Arapça öğretiminde bir bütünlük sağlayacağı ümidiyle Arapça Dilbilgisini oluşturan Sarf, Nahiv, Edatlar, Aapça-Türkçe lügat, Cümle kuruluşu ve Tercüme Teknikleri’ni içine alan bir seri çalışma planladık.
    
   Bu planın gerçekleşmesi için ulaşabildiğimiz kaynaklardan istifade ettik. Diğer taraftan açıklanması gereken bazı hususları mütehassıs kimselerle tartışıp müzakere etmek suretiyle çalışmalarımızı sürdürdük.
    
   Çalışmaların sıhhati ve konuların daha iyi anlaşılması için sarf kaidelerini bazen nahiv kaideleri ile takviye ettik. Gerektiğinde kaideyi şekillendirerek anlatmaya çalıştık. Bazen de konunun teferruatı için nahiv ve edatlar kitabına atıfta bulunduk. Fiil çekimlerini imkan nispetinde en küçük noktasına kadar tablolar halinde göstermeye çalıştık.
    
   Ayrıca her kısmın sonunda o konuyla ilgili eski ve yeni Arapça, Osmanlıca, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca kaynaklar verdik. Müşterek kaynaklar dışında önemli açıklamaları dipnot olarak gösterdik. Arapça Dilbilgisi Sarf bu eserinin ilki olduğu için, girişte, başlangıçtan günümüze kadar yapılan arap dili ile çalışmaları özetledik. Ayrıca eserin sonda Arap dili sarf ve nahiv, filolojik çalışmalara, belağat ve edebiyat tarihine dair bazı umumi kaynaklar zikrettik.

   Bibliyoğrafi ile çalışmamız arasında uyum ve bütünlük sağlamak için biblioğrafi listesinde, XIX. Asırda önceki devirlerde yaşamış müelliflerin meşhur isimlerini, nisbelerini künyelerini ve ölüm Tarihlerini, muasır müelliflerin ise soyadlarını ve isimlerini zikrettikten sonra, kitapların tam isimlerini, varsa kaç cilt olduklarını, nerede ve ne zaman basıldıklarını belirttik. Ayrıca eser içindeki kaynakların kısaltmalarını müelliflerine atfettik.
    
   Ömür boyu sürdürülmüş bir öğretim pratiğinin ürünü olan bu çalışmalar esnasında beni teşvik eden, yardımlarını esirgemeyen ve fikirlerinden istifade ettiğim hocalarıma ve meslektaşlarıma, eserin yayınlanasına karar veren M.Ü. ilahiyat Fakültesi Vakfı mütevelli Heyetine ve yayın işletmesi yetkililerine teşekkürlerimi sunarım. ( Arapça Dilbilgisi Sarf, Dr. Mustafa Meral Çörtü, Marmara İlahiyat İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları, İFAV,  yazar  )

    
   Dr. Mustafa Meral Çörtü
   İstanbul 2004   Marmara İlahiyat Fakültesi - İfav Yayınları, Dr. Mustafa Meral Çörtü tarafından yazılan Arapça Dilbilgisi Sarf  adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789755481692
   MarkaM. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları İFAV
   Stok DurumuVar
   9789755481692

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.