• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hizbül Kuran, Türkçe Açıklamalı

   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%33,3) :
   50,00 TL
   Kazancınız 25,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap               Hizbül KuranTürkçe Açıklamalı
   Yazar              Bediüzzaman Said Nursi
   Yayınevi          Nesil Yayınları
   Kağıt - Cilt       4 Renk , Sarı şamua - BEZ Ciltli
   Sayfa - Ebat    320 Sayfa - 14x20
   Yayın Yılı         2010

    

   Nesil Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından yazılan Türkçe Açıklamalı Hizbül Kuran  adlı kitabı incelemektesiniz.  
   Hizbül Kuran kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
    
            Türkçe Açıklamalı EL-HİZBÜ‘L-KUR‘ANİYYÜ‘L-EKBER
    
   Nesil Yayınları tarafından yayımlanan Türkçe açıklamalı El-Hizbü‘l-Kur‘âniyyü‘l-Ekber  İlahiyatçı Kenan Demirtaş tarafından hazırlandı. Hat ve tezhibi Refet Kavukçu‘ya ait olan eser çok önemli özelliklere sahip. Örneğin her sayfada geçen Allah-u Teâlâ‘nın isimleri farklı renkte ve aynı hizada sunuluyor. Buna ilave olarak Arapça sayfaların hemen karşısında meâlinin verilmesi, duaları mânâlarıyla birlikte okuma ve anlama imkânı sağlıyor.
    
   Bizzat Üstad Bediüzzaman tarafından Kur‘ân‘ın en sevaplı âyet ve sûreleri derlenerek bir Kur‘ân hizbi şeklinde hazırlanan El-Hizbü‘l-Kur‘âniyyü‘l-Ekber Kur‘ân‘ın tamamını her zaman okuyamayanlar için de büyük öneme sahip. Üstad, derlediği bu Kur‘ân hizbini “Benim hususî virdim ve Risale-i Nur‘un üstadı ve menbaı (kaynağı)” ve “Her bir harfi binlerce sevap ve Cennet meyvesi kazandıran bir hizb” şeklinde niteler.
    
   Emirdağ Lâhikası isimli eserinde Bediüzzaman bu eser hakkında mealen şöyle der:
    
   Hizbü‘l-Kur‘ânü‘l-Muazzam‘ın hem fevkalâde ehemmiyeti, hem faydaları, hem okumasında hiçbir vesvesenin gelmemesi, hem bütün Kur‘ân‘ın en sevaplı âyetlerinin ihtivası, hem Risale-i Nur‘un bütün esaslarını ve hakikatlerini cem etmesi, hem herkese, hususan her vakit bütün Kur‘ân‘ı okumaya fırsat bulamayan ve hafız olmayanlara tamam Kur‘ân‘ın bir kudsî numunesi, hem tamam Kur‘ân‘ın tevafuklu baskısında bir misal-i musağğarı ve müjdecisi, hem maddî ve lâfzî ve mânevî parlak bir i‘câz göstermesi gibi pek çok hâsiyetleri (özellikleri) var ve bu mübarek Üç Aylar‘daki pek çok bereketlere ve nurlara ve sevaplara medardır (vesiledir) ve onun baskısına ve neşrine çalışanlara çok büyük hayırlar kazandırır.”
    

            “KUR‘AN HİZBİ” GELENEĞİNİN DEVAMI
    
   İslam tarihi boyunca, başta bazı Sahabîler olmak üzere İslâm büyükleri, kendi meslek ve meşreplerine hitap eden ayetleri bir araya getirip kendileri için birer “Kur‘ân Hizbi” yapmışlar, dua ve zikir mânâsında bunları bir vird gibi devamlı okumuşlardır. Mecmua­tü‘l-Ahzab isimli eserde yer alan Hazreti Üsame (r.a.), Hazret-i Osman (r.a.), İmam Gazâlî (k.s.) gibi zâtların Kur‘ân hizipleri buna örnek olarak gösterilebilir. ( Hizbül Kuran Türkçe Açıklamalı, Bediüzzaman Said Nursi , Nesil Yayınları, hizbul kuran tercümesi )
   Nesil Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından yazılan Türkçe Açıklamalı Hizbül Kuran  adlı kitabı incele diniz.  
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752695528
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752695528

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.