• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Resulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti

   Fiyat:
   90,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,8) :
   47,00 TL
   Kazancınız 43,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap                 Resulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti
   Yazar                 Arif Pamuk
   Yayınevi            Pamuk Yayıncılık
   Kağıt - Cilt         2.Hamur   - Ciltli kalın kapak
   Sayfa - Ebat      735 sayfa - 13.5x19.5 cm, Roman boy
   Yayın Yılı Kodu  2020  -  Kod : Dua 032/P21
    
    
   Sureler ve dualarla alakalı, Arif Pamuk un kaleminden çok değerli Arapça ve Osmanlıca kaynaklar taranarak hazırlanmış çok özel bir eser. Eminiz bu eseri elinizden düşüremeyecek, çok yakınlarınıza da tavsiye edeceksiniz.
    
   Pamuk yayınları, Arif Pamuk un derlediği, Resulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti kitabını incelemektesiniz.
   Rasulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
     
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
                ÖNSÖZ
    
   Bana bu eseri hazırlama fırsatı veren Rabbim’e hamd eder, O’nun Resulü Zişan’ı Muhammed Aleyhisselem’a salat ü selam ederim.
    
   Kur’an-ı Kerim’i rızkın çoğalması için okumanın faydası tecrübelerle sabittir. Zira bir çok insanların, hiçbir sebeb-i maişete malik olmadıkları halde Allahü Teala’nın rızası için Kelam-ı Kadimini çok okuduklarından refah ve saadet içinde yaşadıkları görülür. Sevgili Peygamberimizi (s.a.v.) buyurmuşlardır:
    
   -Evinizde Kur’an-ı Kerim’i çok okuyun. İçinde Kur’an okunmayan evin hayır ve bereketi azalır, şerri çoğalır. Uğursuzluğundan içinde bulunanlara dar gelmeye başlar.

   Her müslümanın Kur’an-ı Kerim’i en azından senede iki defa hatmetmesi lazımdır. Kur’an-ı Kerim’i hatmederek okumak daha hayırlıdır. O’nun her tarafı tesirli olduğu gibi bazı sure ve ayetlerinin tesiri daha fazladır. Biz bu eserin ilk kısmında onları Sevgili Peygamberimiz’in hadis-i şeriflerinin ışığı altında izah etmeye çalışacağız.

   Gayret ve çalışmak bizden, tevfik ve yardım Allahü Teala’dandır.
    
   Arif PAMUK

    
   ABDULHALIK GUCDEVANİ HAZRETLERİ’NİN MANEVİ EVLADINA TAVSİYESİ
    
   Evladım,
   -Sana ilim, edeb tahsil etmeni ve Allah (c.c.) korkusunu tesviye ederim. Büyüklerin izinden ve sünnete tabi olan topluluklardan ayrılma. Fıkıh, hadis ve tefsir oku. Cahil sofulardan kaçın. İmam ve müezzin olmamak şartı ile namazlarını cemaatle kılmaya devam et. Şöhretten kaçın. Zira o bir afattır. İnsanlardan biriymiş gibi ol. Kimseye kefil ve vasi olma. Hükümdarlarla onların çocuklarıyla, kadınlarla, bidatçılarla arkadaşlık etme. Zaviye yapma ve orada oturma. Sema ehlini çok dinleme. Çünkü o nifak meydana getirir. Kalbi de öldürür. Sema ehlini de tamamen inkar etme. Zira onlar da çokturlar. Az ye, az konuş. Az uyu. Arslandan kaçındığın gibi insanlardan kaçın. Daima yalnızlığı seç. Helalından ye, şüphelilerden sakın, zaruret olursa başka… Çoğu zaman dünyalık elde etmek hırsı üzerine gelir. Onun arkasından gitme. Çünkü o, dinini ve imanını alır, götürür. Çok gülme. Zira çok gülmek kalbi öldürür. Kimseyi hakir görme. Dışını süsleme. Zira dışın süslenmesi için iflas ettiğinin belirtisidir. İnsanlarla münakaşa etme. Kimseden bir şey isteme. Kendine hizmet edilmesi için kimseye kendine hizmet edilmesi çini kimseye emretme. İslam büyüklerine malınla, canınla hizmette kusur etme. Onların söylediklerini inkara kalkışma. Çünkü onların söylediklerini dinlememek insanı helaka götürür. Dünyaya ve ehline aldanma. Kalbin hüzünlü ve kederli olsun. Bedenin hasta ve gözlerin daima ağlasın. Amelin halis, duan huşu içinde, yakarışlı; elbisen yamalı ve eski olsun. Arkadaşın fakirlik, ticaretin fıkıh olsun. Evin mescit, arkadaşın Allah (c.c.) olsun.
    
    
   İKİ CİHANDA MUTLU OLMAK İSTİYORSAN AŞAĞIDAKİ MADDELERİ OKU VE TATBİK ET
    
   1.Vaktini boş geçirme. Geçen vakitlerine bir göz at. Allah’ın rızasına ve şeriatına uygun geçirmişsen Allah’a şükret, değilse Allah’a yönel ve istiğfar et.

   2.Huzurlu bir kalb ile Allah’ı zikret. Zikri böyle yaparsan faydasını, tesirini ve ilahi cezbelerin şimşek gibi çaktığını görürsün. Zikirde çok yapmak şart değildir. Asıl olan her anışta O’nunla olmandır.

   3. Zikrederken gaflet içinde olma. O’ndan başkasını iltifat etme ki, kalbin ancak O’nunla huzura erer. Daime O’nun tecellilerini müşahede et. Katiyen O’ndan gafil olma.

   4. Yürürken etrafına bakıp durma. Daime önüne ve ayak ucuna bak. Etrafa bakınmak kalbde perdeler meydana getirir. Seni huzurdan mahrum eder.

   5. Her halükarda gafletten sakın. Daima kalbin O’nunla olsun. Böyle olursan kalbin huzurla dolar. Huzur içinde nefes alan kişi diridir. Huzur içinde nefes almayan kişi ölüdür. O’ndan gafil olduğunu sezinlediğin an istiğfar et. İstiğfar, sahibini temizler ve paklar.

   6- Gidişin O’na olsun. Daima O’nun rızası dairesinde hareket et.

   7. Kalbini O’ndan başkasından arındır ve safileştir. Kalbini bu hale getirirsen o zaman kalbin bir ayna haline gelir. O’nda Allah (c.c.)’ın tecellilerini görürsün.

   8.Dışın halk ile, iç alemin daima O’nunla olsun. Daima murakabe halinde bulun. Zikirde o kadar müstağrak ol ki, kainatta zikirden başkasının duymayasın.

   9. Kelime-i Tevhid’i bırakma. O’nu getireceğin zaman gözlerini ve çeneni kapa, dilini damağını yapıştır. Nefesini hapset. Kelime-i Tevhid’i kalbinle söyle: la’yı göbeğinin altından dimağına, ilah kelimesini dimağından omuz kısmına ve illallah lafzını başın hareketi ile kalbinin üzerine indirirsen O’nun hararetini bütün vücudunda duyarsın. Bu şekilde nefes almadan (23) defa yapmaya çalış. Sonunda Muhammedün Resulüllah demeyi de ihmal etme.

   10.Yukarıda anlatılan zikrin sonunda nefesini salıverdiğinde:  İlahı ente maksudı ve ridake metlubı“  Allah’ın, maksadın Zat’ın, istediğim de rızandır. Bu kemter kulunu zat’ının tecellilerine ve rızana ulaştır.” Demeyi ihmal etme ki tevhidin esrarına erip, her şeye O’nun tecellilerine eresin. Şayet zikir anında iç alemini arındıramıyorsan şöyle de:

   Ma zekarnake hakka zikrine ya mezkur.
   “Ey anılan Rabbim! Seni hakkıyla anamadım” dersen iç huzuruna kavuşursun.

   11.  Zikir halinde kalb evini O'ndan başkasından temizle. Aksi takdirde huzura kavuşamazsın. Onların alemine ancak kalbini temizlediğinde ulaşabilirsin.

   - Şeyh Ebu Bekr el-Kettani (k.s.) diyor ki:
   “Kırk sene kalp evinin kapıcılığını yaptım bu müddet içinde onu Allah’tan başkasına açmadım. Kalbim o hale geldi ki, O’ndan başkasını tanımaz oldu.”

   12.Daima kalbin O’nunla olsun. Şunu da aklından çıkarma; zikir, murakabe, sohbet ve rabıtanın neticesi Ehadiyyet nurunun müşahedesidir. Bu da keyfiyet itibarı ile farklıdır. Bunu da ancak ehli bilir.  ( Resulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti kitabı , arif pamuk dualar ve sureler kitap , pamuk yayıncılık dualar , rasulullahın dilinden dualar kitabı , surelerin fazileti kitabı , sureler ve duaların fazileti )
    
    
     FİHRİST
    
   A'lâ Suresi'nin Sırları
   Abdest Alırken Okunacak Dualar           
   Abdestin Farzı
   Adem Aleyhiselamın duası
   Âdiyât Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Ağrılara Karşı
   Ahiret Alemini Rüyada Görmek İçin
   Akrabası veya Arkadaşı Ölen Kimsenin Okuyacağı Dua
   Aksıranın ve Aksıranı Görenin Okuyacakları Dualar
   Akşam Ezanı İşitilince Okunacak Dua  
   Akşam Namazından Sonra Nafile Olarak Namaz Kılmanın Faziletine Dair        
   Akşam Namazından Sonra Yapılacak Dualar
   Alak Suresi'nin Sırları
   Âl-i İmran Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Allah Teala’nın Bazı Peygamber ve Ademoğullarından Niyaz ve Duada Bulunanların Dualarını Kabul Ettiğine Dair Ayeti Kerimeler
   Amener Rasulü’nün Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler
   Amme (Nebe) Suresi’nin Fazileti
   Amme Suresi’nin Türkçe Okunuşu
   Amme Suresi
   Ana baba Hakkı
   Ansızın Bela Gelmez
   Aradığını Bulma Duası
   A’raf Suresi’nin Fazileti
   Arefe Günü Okunacak Dua
   Arefe Günü Yapılacak En Kıymetli Zikirler
   Arş-ı A’zam’ın Hazinelerinden Biri
   Asr Suresi'nin Faziletine Dair
   Ay Görüldüğü Vakit Okunacak Dua      
   Ayağı Uyuşan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Ayetel Kürsi'nin Esrarı      
   Ayetel Kürsi'nin Esrarı ve Hikmeti          
   Ayetel Kürsi'nin Fazileti    
   Ayetel Kürsi'nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler          
   Ayetel Kürsi'nin İsm-i Azam Olduğuna Dair                
   Ayetel Kürsi'yi Okuyanın Kalp Gözü Açılır       
   Ayetel Kürsi'yi Üzerinde Taşımak          
   Ayetel Kürsi'yi Yatarken Okumak           
   Aynaya Bakarken Okunacak Dua         
   Az Zamanda Çok Sevap Kazandıran Ayetler ve Dualar       
    
    
   Bakara Suresi'nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler  
   Barik
   Başağrısı ve Migrene Karşı Manevi Bir Tedavi            
   Baş Ağrısına Karşı
   Baş Ağrısına Karşı
   Baş Ağrısına Karşı Manevi Tedavi
   Başağrısı - Migren 
   Beled Suresi'nin Sırları     
   Benim Biricik Efendim      
   Berat Gecesi Duası
   Bereketin Çoğalması
   Besmele’yi Okuyan Mahşere Geldiği Vakit
   Besmele-i Şerife’nin Sırları         
   Besmele-i Şerife’nin Sırlarından Birkaç Tanesi          
   Bir Melek Vazifelendirilir
   Bir Topluluktan Kalkarken Okunacak Dua
   Borçlu Olan Kimsenin Okuyacakları Dualar    
   Borçlu Olanların Duası     
   Borçlu Olanların Okuyacağı Dua           
   Borçtan Kurtulmak İçin     
   Bu Kısım İşlenmesi Çok Sevap Olan Bazı İbadetleri İhtiva Etmektedir
   Buruc Suresi’nin Sırları
   Büyük Günahları Bağışlattıracak Dualar
   Büyük Mürşid Merhum Medineli Osman Efendi’nin Manevi Ders Talebinde Bulunanlara Tavsiyeleri
    
    
   Camide İslami Olmayan Şiir Okuyan Kimseye Karşı Söylenecek Söz
   Camide Yapılacak Tesbih ve Zikirler     
   Camide Yitiğini Arayan ve Alışveriş Yapan Kimseye Söylenecek Sözler 
   Camiden Çıkarken Okunacak Dualar
   Camiye Giderken Okunacak Dualar     
   Camiye Girerken Okunacak Dua
   Cehennemden Azad Olmak
   Cehennemden Berat Verileceğine Dair Hadisler
   Cenabı Peygamber'i Rüyada Görmek İçin       
   Cenaze Geçerken Okunacak Dua
   Cenaze Namazında Okunacak Dua     
              
   Cennet Irmaklarının Besmele’den Çıktığına Dair
   Cennetin Anahtarı
   Çeşitli Ağrılara ve Sıtmaya Karşı Yapılacak Manevi Tedavi ve Dualar
   Cin Suresi'nin Sırları         
   Cinninin Yanmasında Ayet’el-Kürsi
   Çocuğu Doğan Kimseye Karşı Yapılacak Dua           
   Çocukları Şeytanlardan ve Diğer Mahlukattan Korumak İçin Okunacak Dua     
   Cuma Günü İstiğfar Etmenin Fazileti   
   Cuma Günü Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti       
   Cüzzam-Felç ve Manevi Körlüğe Karşı Olunacak Dua
    
    
   Dağlar Harekete Gelerek Sallandı
   Dağlar Taşlar Tesbih Eder
   Gafir Suresi’nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler
   Damadın Nikahtan Sonra Okuyacağı Dua      
   Davud Aleyhisselam'ın Duası    
   Delilik
   Denize Girse Batmak
   Dilek ve Hacet İçin 
   Dinç Kalmak İçin Okunacak Teşbihler
   Diş Ağrısına Karşı Manevi Bir Reçete 
   Dua Reddolunmaz
   Duaların Tamamını Kapsayan Dua
   Duanın Faziletine Dair Hadis-i Şerifler 
   Duanın Geri Çevrilmediği Yer ve Zamanlar    
   Duası Kabul Edileceğine Dair    
   Duası Kabil Olunan Kimleler
   Duha Namazını Kılmanın Faziletine Dair        
   Duha Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler 
   Duhan Suresi’nin Sırları  
   Duhan Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler            
   Duhan Suresi'nin Türkçe Okunuşu      
   Duhan Suresi’nin Yüce Manası
   Duhan Suresi
   Dünya ve Ukbanın Sıkıntılarından Kurtulmak İçin Okunacak Dua
   Düşmanla Karşılaşınca Okunacak Dua
   Düşmanın Silahı Tesir Etmez
    
              
   Ehli ile Münasebette Bulunacak Kimsenin Okuyacağı Dua           
   Elbiseyi Giyerken Okunacak Dualar     
   Elbiseleri Herhangi Bir İş İçin Çıkarırken Okunacak Dua
   Elli Dört Farz
   En’am Suresi’ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Ergenlik Çağına Ermiş Akıllı Müslümanın Yükümlü Olduğu Filler
   Esma-i Hüsna
   Ettehıyyatü
   Evden Çıkarken
   Evden Çıkarken Ayet’el-Kürsi
   Evden Çıkarken Okunacak Dualar
   Eve Girerken Okunacak Dualar
   Evlenene Karşı Yapılacak Dua
   Ezandan Sonra Okunacak Dua
   Ezandan Sonra Okunacak Dualar
   Ezanın ve Müezzinliğin Faziletine Dair Hadisler
    
    
   Farz
   Farz Namazdan Sonra Ayet’el-Kürsi     
   Farz Namazlarda Saf Tutarken Okunacak Dua          
   Farz Namazlardan Evvel Yapılacak Çeşitli Zikirler    
   Farz Namazlardan Sonra Yapılacak Zikirler ve Dualar         
   Fatih Dersiamlarından H. Osman Efendi’nin salavat-ı Şerife ve Fazileti Hakkında Dersleri
   Fatiha-i Şerife’nin Esrarı
   Fatiha Suresi'nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler       
   Fazileti Çok Büyük Bir Dua
   Felak Suresi
   Felak Suresi
   Feth Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler    
   Fil Suresi
    
                          
   Geceleri Uyananca Okunacak Dualar
   Geceleri Uyanıp da Evinden Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dualar
   Geceleyin İstenilen Saatte Uyanmak İçin
   Geçim Sıkıntısında Okunacak Dua
   Geçmiş Günahları Affettiren Ameller    
   Gemiye Binerken Okunacak Dua          
   Gök gürültüsü İşitilince Okunacak Dua
   Gucdevani Hazretleri’nin Manevi Evladına Tavsiyesi
   Günahları Affettiren Dualar
   Güneş ve Ay Tutulunca Okunacak Dua
   Guslün Farzı           
    
    
   Hacca Gidene ve Hacdan Dönene Karşı Yapılacak Dua     
   Hacet Duaları
   Hacet Duası
   Hacet Mektubu
   Hacet Namazı ve Duası
   Hacet ve Dilek Duası
    
   H. Osman Efendi'nin Kur'an'ın Fazileti Hakkında Dersleri  
   Hakka Suresi'nin Sırları    
   Hapiste Olan
   Haram
   Hastaları Ziyaret Etmenin Fazileti
   Hastanın Okuyacağı ve Hasta Olan Kimseye Karşı Okunacak Dualar
   Hastaya İçirilirse
   Hayatı Boyunca Fenalıktan Emin Olur
   Hayatından Ümid Kesen Kimsenin Okuyacağı Dualar
   Hayvanı Çözülüp de Kaçan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Hazreti Meryem’in Validesinin Duası
   Hazreti Ömer (r.a.)’in Ağlaması
   Haşr Suresi'nin Son Üç Ayetini Okumanın Fazileti  
   Helada Konuşmanın ve Zikretmenin Yasaklandığına Dair
   Heladan Çıkınca Okunacak Dualar
   Helaya Giderken Okunacak Dualar
   Her Gün Ayet’el-kürsi’yi Okumaya Dair
   Her Harfi İçin Dörtbin Sevap
   Her Hastalığın Manevi İlacı
   Hiddetlenince Okununca Dua
   Hikmet İlmi Nasıl Elde Edilir?
   Hizbü’n-Nasr Duası
   Horoz Sesi, Merkep Anırması, Köpek Uluması İşitilence Dua Edilmesine Dair
   Hızbü’n-Nasr Duasının Okunuşu
   Hz. Ali Efendimiz’e Yahudilerin Soruları
   Hud Suresi’nin Faziletine Dair Hadisler
    
    
   İbrahim Aleyhisselam’ın Duası
   İftar Ederken Okunacak Dua
   İhlas Suresi'ni Akşam Namazından Sonra Okumak  
   İhlas Suresi’ni Arefe Günü Akşamı Okumak
   İhlas Suresi Cuma Günü Camiye Girildiğinde Okunursa    
   İhlas Suresi’ni En Büyük Ganimet Bilmek
   İhlas Suresi Eve Girerken Okunursa
   İhlas Suresi'ni Farz Namazlardan Sonra Okumak     
   İhlas Suresi'ni Hastalanınca Okumak  
   İhlas Suresi'ni Her Halükârda Okumanın Faziletine Dair 
   İhlas Suresi'ni Okuyana Cennet Vacip Olur    
   İhlas Suresi'ni Okuyana Cennette Köşk Verileceğine Dair  
   İhlas Suresi’ni Okuyana Kıyamet Günü “Ey Allah’ın Sevgilisi, kalk” diye Nida Olunacağına Dair
   İhlas Suresi’ni Okuyanın Günahları affadilir
   İhlas Suresi'ni Sabah Namazından Sonra Okumak  
   İhlas Suresi'ni Sabah ve Akşamları Okumak  
   İhlas Suresi'ni Sefere Giderken Okumak         
   İhlas Suresi'ni Yatarken Okumak          
   İhlas Suresi’ni Fazileti
   İhlas Suresi
   İki Cihanda Mutlu Olmak İstiyorsan Aşağıdaki Maddeleri Oku
   İki Milyon Senede Yazılmaz
   İkindi Namazının Sünnetinin Faziletine Dair
   İlk Çıkan Turfanda Meyve Görülünce Okunacak Dua
   İmam-ı A’zam Hazretlerinin Tesbih Duası
   İman Duası
   İmanı Korumak İçin Dua
   İmanın Şartı
   İmtihan Duaları
   İnanan Akıl Sahiplerinin Duası
   İnsandan Şeytanı Uzaklaştıran Dua
   İnsanlardan ve Başkalarından Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua
   İnsanı Günahlardan Arındırıp Annesinden Doğduğu Günkü Gibi Tertemiz Hale Getiren Ameller
   İnşirah Suresi’ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   İnşirah Suresi’nin Sırları
   İsa Aleyhisselam'ın Duası           
   İskan Olmayan Eve Girildiğinde Okunacak Dua        
   İslam Düşmanlarından Biri Ölünce Okunacak Dua
   İslam Düşmanı Münafığın Helak Olması         
   İslamın Şartı
   İsm-i A'zam Duaları           
   jsm-i A'zam Duaları           
   İsrâ Suresi'nin Okumanın Faziletine Dair Hadis-i Şerifler    
   İstiğfar Hakkında Resulü Ekrem’in Hadisleri
   İstiğfarın Fazileti Hakkında Ayet ve Hadis-i Kudsiler
   İstihare Duası ve Namazı
   İstihare ve Murakabe Yapmak İçin Merhum Hacı Osman Efendi’nin Tavsiyeleri
   İstiharenin Önemi
    
     
   Kabir Duası 
   Kabir Ziyaret Edenin Okuyacağı Dualar           
   Kabir Ziyareti ve Adabı      
   Kabus           
   Kadir Gecesi Okunacak Dua       
   Kadr Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Kâfirûn Suresi'ni İkiyüz Defa Okuyanı Hızır Mürşidlik Eder
   Kafirun Suresi’nin Faziletine Dair Hadisler
   Kafirun Suresi
   Karnet Yapılırken, Düşmanla Çarpışırken ve Yağmur Yağarken Dua Yapılması Hakkında
   Kan Aldırırken Okunacak Ayet-i Kerime           
   Karınca, Bereket Duası     
   Kaside-i Mudariyye’yi Okumanın Faziletine Dair
   Kaside-i Muradiyye
   Kehf Suresi’nin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler
   Kelime-i Tevhid’in Faziletine Dair Hadisler
   Kendisinde Korku ve Dehşet Hisseden Kimsenin Okuyacağı Dua
   Kenzül Arş Duası
   Kenzül Arş Duasının Fazileti      
   Kenzül Arş Duasının Okunuşu  
   Kevser Suresi'nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler
   Kevser Suresi
   Kim Besmele-i Şerife’yi Yazarsa
   Kim Yatarken Okursa
   Kim Zalime Karşı Okursa
   Kimin Arkasında Namaz Kılınır?
   Korku ve Huzursuzluğa Karşı Dua
   Korkulu Rüya Gören kimsenin Okuyacağı Dua
   Kulağı Çınlayan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Kunut Duaları
   Kur’an’ın Faziletine Dair Allah Dostlarının Sözleri
   Kur’an-ı Kerim’de Allah Teala’nın Dua Etmemizi Emrettiği Ayeti Kerimeler
   Kur’an-ı Kerim’i Okumanın Edepleri
   Kur’an-ı Kerim’i Okumanın Faziletine Dair
   Resulü Ekrem (s.a.v.)’in Hadisi Şeriflerinden Bazıları
   Kur’an-ı Kerim’in (114) Suresindeki Sırlar
   Kur’an-ı Kerim’in Faziletine Dair Ayet-i Kerimelerden Bazılarının Mealleri
   Kurayş Suresi
   Kurban Keserken Okunacak Dua
   Kurban Keserken Okunacak Dua
   Kırk Gün Okunursa
   Kıyame Suresi’nin Okunuşu
   Kıyame Suresi
   Kıyamet Günü On Sınıf Kimsenin Hali
    
   Leyl Suresi’nin Sırları
   Lut Aleyyisselam’ın Duası
    
   Mahsulün Çok Olması İçin
   Maide Suresi’ni Okumanın Faziletine Dair Hadis-i Şerifler
   Manevi Yönden Bütün Bela ve Hastalıkları Temsil Eden (Rih-i Ahmer ve Daü Ekber) adı ile Bilinen Mahlukun Hal Tercemesi
   Maun Suresi
   Mearic Suresi’Nin Sırları
   Mekruh
   Mezarlıkta Okunacak Dua
   Mü’minlerin Duası
   Muavvizeteyn Sureleri
   Muavvizeteyn Surelerinin Faziletine Dair Hadisler
   Muavvizeteyn Surelerinin Hasta Üzerine Okuyacağına Dair
   Mübah
   Müddesir Suresi’nin Sırları
   Müfsid
   Mülk Suresi’nin Faydaları
   Mülk Suresi
   Musa Aleyhisselam’ın Duası
   Musibete Düçar Olan Kimse Görülünce Okunacak Dua
   Musibete Uğrayan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Müslüman Kardeşinin Tebesssüm Ettiğine Gören Kimsenin Okuyacağı Dua
   Müstehab
   Müzzemmul Suresi’nin Sırları
    
    
   Nafile İbadetlerin Faziletine Dair            
   Nafile Namaz Kılmanın Faziletine Dair  
   Namaz Hocası        
   Namazdan Evvel Ayet’el-Kürsi
   Namazı Bozan Haller        
   Namazın Farzı
   Nâs Suresi   
   Nasr Suresi'nin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler 
   Nasr Suresi
   Nasr Suresi
   Nasıl Adam Olduğunu Allah'ın Kitabı Kur'ân'dan Sor          
   Nazar Duası
   Nikah Duası
   Nikah Hutbesi Duası
   Nimetin Gelmesi, Mazarratın Gitmesi
   Nisa Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler    
   Nuh Aleyhisselam'ın Duası        
   Nûh Suresi'nin Sırları       
   Nûn Suresi'nin Sırları       
               
   O Beni Zikrederken Ben Ona Azab Etmeye Haya Ederim
    
    Öğle Namazının Sünnetlerinin Faziletlerine Dair      
   Ölü Kabre Konulduktan Sonra Okunacak Telkin Duası       
   Ölüm Halindekine Kelime-i Tevhid Telkin Hakkında 
   Ölümü İstememeye Dair Dua     
   Önsöz
   Önsöz
     
   Peygamber (s.a.v.)’i Rüyada Görmek İçin
   Peygamber Efendimizin Öğrettiği Tesbihler    
   Peygamberimiz’in Üzerine Salavat-ı Şerife Getirmenin Fazileti
   Peygamber (s.a.v.)'in Veda Hutbesi      
   Peygamber Efendimizin Öğrettiği, Okunması Çok Faziletli Olan Tahmidler       
              
    
   Rabbena      
   Ramazan Duası     
   Recep Ayı Girdiği Vakit Okunacak Dua
   Resulü Ekrem, Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in Dilinden Besmele-i Şerife’nin Fazileti
   Resulüllah’ın Dilinden Dualar
   Resulüllah'ın Duası          
   Ruhu Darlanıp da Uyuyamayan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Rüya Anlatana Karşı Yapılacak Dua
   Rüzgar Eserken Okunacak Dua
   Rıh-i Ahmer Duasının Okunuşu
    
    
   Sabah Namazından Sonra Yapılacak Zikirler 
   Sabah Namazının Farzı
   Sabah Namazının Sünneti Nasıl Kılınır?         
   Sabah Namazının Sünnetinden Sonra Okunacak Dualar  
   Sabah Namazının Sünnetinin Faziletine Dair           
   Sabahları Ayet’el-Kürsi’yi Okumak
   Sabahları ve Akşamları Okunması Faziletli Olan Dualar     
   Saffât Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler  
   Sahabinin Ayet’el-Kürsi’yi Okuyarak Cinniyi Mağlup Etmesi
   Salat-ı Tefriciyye’nin Okunmasının Adabı
   Salât-ı Tefriciyye     
   Salaten Tüncina-Kurtarıcı Rahmet
   Salavat-ı Şerife (yetmişbin salavat gücünde)
   Salavât-ı Şerife Getirenlere Ne Gibi Müjdeler Vardır?           
   Salli
   Sara ve Cin Tutana Karşı Okunacak Ayet-i Kerimeler          
   Sara ve Deliliğe Karşı Okunacak Dua  
   Savaştan Dönen Kimseye Karşı Yapılacak Dua        
   Secde Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler             
   Seferde Bir Şehir veya Bir Köy Görüp de Oraya Girmek İsteyenin Okuyacağı Dua
   Seferde Cin ve Şeytan Görüp de Bayılan Kimseye Karşı Okunacak Dua
   Seferde Olup da Memleketine Dönen Kimsenin Okuyacağı Dua
   Seferden Dönen Kimseye Karşı Yapılacak Dua
   Seferden Dönüp de Evine Giren Kimsenin Okuyacağı Dua
   Sefere Çıkan Kimse ile Vedalaşırken Okunacak Dua
   Semada Bulut Görülünce Okunacak Dua
   Semaya Bakınca Okunacak Dua
   Sene Başında Okunacak Dua
   Senenin Sonunda Yapılacak Dua
   Sevapları Çoğaltmak
   Sevilmeyen Bir Şey Görüldüğü Vakit Okunacak Dua
   Sofra Duası
   Sofra Duası
   Sokak veya Pazara Çıkan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Su İçtikten Sonra Okunacak Dua
   Sübhaneke
   Süleyman Aleyhisselam’ın Duası
   Sünnet
   Sure-i Yusuf’un Faziletine Dair Hadisler
   Süt veya Su İkram Edene Karşı Edilecek Dua
   Sıkıntı ve Dilek Duası
   Sıkıntı ve Korkudan Kurtulmak İçin Okunacak Dua  
   Sıkıntılı ve Kederli Zamanlarda Okunacak Dualar     
    
     
   Şehit Olarak Resulü Ekrem'in Beldesinde Ölmek İçin Dua             
   Şeker Hastalığı İçin
   Şems Suresi’nin Sırları
   Şer Zamanında Ayet’el-Kürsi’yi Okumak         
   Şeytandan Korunma Duası
   Şeytanla Arasında Üçyüz Perde
   Şeytanları Yakan ve Helak Eden Dua  
   Şeytanların ve Cinlerin Kahrı İçin Name-i Peygamberi        
   Şeytanı Kahreden Dua
   Şeytanı Şaşkına Çevirip Kahreden Dua                      
   Şeytanın Beli Kırılır
   Şifa Ayetleri             
   Şuayb Aleyhisselam'ın Duası     
    
    
   Talut’un ve Onunla Birlikte Olan Mü’minlerin Duası
   Tanıdık Kimse Üzerinde Yeni Elbise Görüldüğü Vakit Okunacak Dua
   Tarikatların Esasları
   Tarık Suresi’nin Sırları
   Tatfiyf Suresi’nin Sırları
   Tebbet Suresi
   Teheccüde Kalkan Kimsenin Okuyacağı Dua
   Tehlike ile Karşılaşınca Okunacak Dua
   Tehlike ile Karşılaşınca
   Tekasür Suresi’ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Tevbe İstiğfar
   Tevbe Namazının Faziletine Dair
   Teyemmümüm Farzı
   Tohum Ekerken Okunacak Dua
    
    
   Umumi Şekilde Günahları Affettiren Ameller
   Unutkanlığa Karşı
   Unutkanlığa Karşı Okunacak Dua
   Unutkanlıktan Kurtulmak ve Bol Rızık İçin Manevi Bir Tedavi Şekli
   Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua
     
   Üzerine Bindirmeyen Hayvanın Kulağına Okunacak Dua
    
    
   Vacip
   Vakıa Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Vakıa Suresi'nin Türkçe Okunuşu
   Vakıa Suresi’nin Yüce Okunuşu
   Vakıa Suresi
   Vasıtaya Binerken Okunacak Dualar
   Vesveseli Olan Kimsenin Okuyacağı Dualar
   Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua 
    
    
   Yağmur Duası
   Yağmur Yağarken Okunacak Dua
   Yakını Ölen Kimsenin Okuyacağı Dua
   Yangın Görülünce Yangına Karşı Okunacak Dua 
   Yasin-i Şerifi Her Gece Okumanın Faziletine Dair  
   Yasin-i Şerifte Yirmi Bereket Olduğuna Dair
   Yasin Suresi’ni Okuyan Kimsenin Kıyamet Günü Şefaat Edeceğine Dair
   Yasin Suresi’ni Okuyan Kimseye Yirmi Hac Sevabi Verileceğine Dair
   Yasin Suresi’nin Ölmüş Kimsenin Ruhu İçin Okumanın Faziletine Dair
   Yasin Suresi’ni Yalnız Allah Rızası İçin Okumanın Fazileti
   Yasin Suresi’nin Bazı Esrarı Hakkında
   Yasin Suresi’nin Sabah ve Akşamları Okunmasına Dair Hadisler
   Yasin Suresi’nin Türkçe Okunuşu
   Yasin Suresi
   Yasin veya Surelerden Sonra Okunacak Dua
   Yasin-i Şerif’i Cuma Geceleri Okumanın Faziletine Dair Hadisler
   Yasin-i Şerif’in Faziletine Dair Hadisler
   Yasin-i Şerif’in Meal-i Alisi
   Yatağa Yattığımızda ve Sabahları Kalkarken Okunacak Dualar
   Yatarken Okunacak Dualar
   Yatarken Okunacaklar Hakkında
   Yatsının Farzından Sonra Kılınan Sünnetin Faziletine Dair
   Yazılır da deli Olanlara Suyu İçilirse
   Yazılır, Eve Asılırsa
   Yediyüz Senelik Nafile İbadet Sevabı
   Yemeği Önüne Getirilen Kimsenin Okuyacağı Dua
   Yeni Doğan Çocuğun Kulağına Ezan ve Kamer Getirilmesine Dair
   Yeni Elbise, Ayakkabı ve Bunlara Benzer Şeyler Giyildiği Vakit Okunacak Dualar
   Yolcu Olan Kimsenin Yokuş Çıkarken ve İnerken Okuyacağı Dua
   Yolcu Olup da Bir Yerde Konaklayan Kimsenin Okuyacağı Dualar
   Yunus Aleyhisselam’ın Duası
   Yusuf Aleyhisselam’ın Duası
   Yusuf Suresi’ni Okumanın Faziletine Dair Hadis-i Şerifler
   Yıldız Kayınca Okunacak Dua
    
      
   Zalime Karşı Dua
   Zalimin Şerrinden Korunmak İçin Okunacak Dua 
   Zekeriyya Aleyhisselam'ın Duası
   Zikrin Faydaları
   Zikrin Fazileti Hakkında Ayet-i Kerime Mealleri 
   Zikrin Fazileti Hakkında Hadis-i Kudsiler
   Zikrin Faziletine Dair Hadis-i Şerifler
   Zilzâl Suresi'ni Okumanın Faziletine Dair Hadisler 
    
    
    
   Arif Pamuk Resulullahın Dilinden Surelerin ve Duaların Esrarı Hikmeti Fazileti kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054496655
   MarkaPamuk Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9786054496655

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.