• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Risale-i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 1

   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   39,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur , 544 sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 39,00 TL
   %35
   Karton Cilt, 2.Hamur, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7

   Kitap              Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1
   Yazar             Ömer Özcan
   Yayınevi         Nesil Yayınları
   Kağıt - Cilt      2.Hamur kağıt - karton kapak cilt
   Sayfa - Ebat   400 sayfa - 13.5x19.5 cm
   Yayın Yılı        2011

    

   Nesil yayınları, Ömer Özcan Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1 adlı kitabı incelemektesiniz. 
   Ağabeyler Anlatıyor 1 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1

   Peygamber Efendimiz (a.s.m.) “Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim” buyuruyor. Şu hizmet-i Kur’aniye yolunda vârisi Peygamberî olan Hz. Üstad’ın da, onun sünnetine ittibaen bize kitaplarını ve “evlâdı maneviyelerim” dediği ağabeyleri bıraktığı aşikârdır.

   Yine aşikârdır ki, Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendiler, tatbikatını da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördüler; hususan “vârisim”, “mutlak vekilim” dediği ağabeylerden… Üstad hazretleri, Emirdağ Lâhikası’nda, “ Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum” (Emirdağ Lâhikası-II,227) diyor. İşte bu eser, 1968’den beri, onlarla konuşularak hazırlanmış, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca kasetin ürünüdür. 

   Ağabeyler Anlatıyor 1.Kitabın Önsözü

   HATIRA YAZMAK, gördüklerimi ve dinlediklerimi fotoğraflarla ve kasetlerle kaydedip muhafaza etmek ahvali, bende fıtrî bir meşrep haline gelmiş. Fıtratımdaki bu meyelânı, Allah'ın izniyle, hayra tebdil etmeye çalıştım.

   Bilhassa Aziz Üstad'ımız Bediüzzaman Said Nursî Hazretleriyle alâ­kalı dinlediğim en küçük bir hatırayı dahi kaçırmadan kaydedebilmek telâş ve heyecanını içimde hep taşıdım. Bu ateş içimde hep yanmaya devam etti. Onu dinleyen ve gören mübarek ağabeyleri her gördüğüm­de, onların hal ve konuşmalarını yazı, ses ve görüntü olarak kaydedebil­mek telâşesi her zaman içimde kabarıp taştı. Kaçırdığım her fırsat, bir hazineyi kaybetmişim gibi bana müthiş bir hüzün verdi. Fakat maalesef kaçırdıklarım, yakaladıklarımın yanında vagonlar doluşudur. Yakalayabildiklerim ise belki birkaç sepet dolusu kadar...

   1968'den beri, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca ka­set, arşivimde birikmiş. Bunları kendim ve yakın çevrem için yapmış­tım. Ancak bazı teşviklerle bunların hususî olmayan kısımlarını daha düzenli olarak yazıya döktüm. Zaten dolaplarda, raflarda unutulup git­melerine de gönlüm razı olmuyordu. Belki ileride tarihe ışık tutar, yeni çalışmalara bir kaynak olur diye mülâhaza ettim. Bir kelimeyle bile olsa Üstad Bediüzzaman'ın ve davasının anlaşılmasına katkım olursa Al­lah'a şükrederim.

   Kaydettiğim hatıralardan bazıları daha evvel muhtelif kitaplarda ya­yınlanmış olabilir, bunun farkındayım; ama onların aynı veya değişik kişilerle ve kelimelerle hem teyidinin, hem de tashihinin yapılması ba­kımından da bir hizmet olacağı kanaatini taşıyorum.

   Peygamber Efendimiz (a.s.m.), "Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim" bu­yuruyor. Çünkü "sünnet-i seniyenin menbaı ve muhafızı ve her cihetle iltizam etmesiyle mükellef olan, Âl-i Beyttir." (Lem'alar, 21) Şu hizmet-i Kur'aniye yolunda vâris-i Peygamberi olan Hz. Üstad'ın da, onun sün­netine ittibaen bize kitaplarını ve "evlâd-ı maneviyelerim" dediği ağa­beyleri bıraktığına inanıyorum.

   Yine inanıyorum ki, biz Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendik, tatbikatım da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördük; hususan "vârisim", "mut­lak vekilim" dediği ağabeylerden... Üstad Hazretleri, Emirdağ Lâhikası'nda, "Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum. Onlarla konuşanı, benimle konuşmuş gibi ka­bul ediyorum" (Emirdağ Lâhikası-II, 227) diyor. Biz de onlarla konuş­tuk. Onlarla konuştuklarımızı veya onların konuştuklarını yazdık. Oriji­nal fotoğraflarla destekledik.

   Madem mübarek ve muazzez Üstad'ımız saff-ı evvel talebelerini ki­taplarında ismen zikretmiş, bizim de o mübarek ağabeyleri tanımamız bir vefa borcudur diye inanıyorum.

   Bir sohbette Mustafa Sungur Ağabeyimizin, "Yeniler dünyayı fethetseler de, eskileri tanımıyor ve onları arayıp hürmet ve istişare etmiyor­larsa nakıs kalır. Eskilere hürmet, edep ve saygıda kusur edilmemeli­dir" şeklindeki sözleri bu çalışmalarım için bana müthiş bir hız ve gay­ret vermiştir.

   Bu çalışmaların mühim bir sebebi ve meyvesi de, şimdi baharını ya­şadığımız bu "iman-Kur'an" hizmetinin bugünlere nasıl geldiğini anlatmasıdır. Hatıraları yazarken hata yapmamaya gayret ettim. Bunun ma­nevî mes'uliyetinin farkındayım. Ölçü olarak daima Risale-i Nurları al­dım. Şüpheli veya tereddüt ettiğim konularla menfî ve ihtilaflı konuları yazmadım. Buna rağmen bilmeyerek, yazılmaması gereken hususî bazı ahvali de yazmışsam kusurumun affını diliyorum. Çalışmada yaptığım alıntılarda, Envar Neşriyat'ın İstanbul-1994 baskılı Risale-i Nur Külliyatı'nı esas aldım. İstifadeye medar olması duasıyla...

   Ömer Özcan
   2005, İzmir


   Risale-i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 1

    
   1. Abdullah Yeğin
   2. Abdurrahman Cerrahoğlu
   3. Ahmet Feyzi Kul
   4. Ahmet Fuat
   5. Ahmet Vehbi Ünlü
   6. Ali İhsan Tola
   7. Ali Sarıbıçak
   8. Bahri Çağlar
   9. Bayram Yüksel
   10. Bekir Berk
   11. Dursun Özçelik
   12. Emin Tekinalp
   13. Gülcü Hüseyin
   14. Hasan Ergünal
   15. Hasan Kurt
   16. Hulusi Yahyagil
   17. Hüseyin Bülbül
   18. Hüseyin Çağdır
   19. Hüsnü Bayram
   20. Şeyh Mehmet Celali’nin Torunu: İbrahim Barış
   21. İbrahim Tütüncü
   22. Kamil Acar
   23.  Mehmet Ali Taşlıca
   24. Mehmet Batmazoğlu
   25. Mehmet Fevzi Pamukçu
   26. Mehmet Gülırmak
   27. Mehmet İnce
   28. Muslihittin Sönmez
   29. Mustafa Birlik
   30. Mustafa Cahit Türkmenoğlu
   31. Mustafa Gül
   32. Mustafa Oruç (Ramazanoğlu)
   33. Mustafa Sungur
   34. Muzaffer Erdem
   35. Nail Papatya
   36. Nusret Kocabay
   37. Rafet Barutçu
   38. Sabri Halıcı
   39. Sadık Çalışkan
   40. Said Ezener
   41. Said Gündüz
   42. Said Özdemir
   43. Salih Gündüz
   44. Salih Özcan
   45. Selahattin Akyıl
   46. Süleyman Aslan
   47. Şaban Akdağ
   48. Tahiri Mutlu
   49. Tahsin Tola
   50. Tevfik Gül
   51. Zübeyir Gündüzalp   Nesil yayınları, Ömer Özcan Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 1 adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752691773
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789752691773

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.